Divina - recept ako pripraviť divinu na pive

Pripravte si s nami: Pomaly pečená divina naložená v pive a korení

Divina – recept ako pripraviť divinu na pive

Divina patrí k najkvalitnejšiemu mäsu, aké si môžete dopriať. Nielenže má nezameniteľnú chuť, ale je aj nesmierne zdravá.

Benefity diviny v kocke

Divina má všeobecne málo tuku. Obsahuje veľa vitamínov, minerálov a ďalších telu prospešných látok. Podstatnou výhodou divej zveri je fakt, že sa voľne pohybuje v lesoch a na poliach, kde má dostatok pohybu a strava divej zveri je zdravá.To sa samozrejme odráža aj na chuti, štruktúre, a samozrejme aj v obsahu cenných látok, vitamínov, minerálov i stopových prvkov, ktoré sa nachádzajú v mäse z diviny.

Divina – recept ako pripraviť divinu na pive

Doma sme zvykli pripravovať divinu na víne. Klasický nálev z červeného vína, v ktorom sme nechali mäso na cca 24 hodín. Tentokrát sme pripravili divinu na pive. Recept som dostala od kamaráta, ktorý nám podal kus diviny takpovediac cez okno ( žijeme v dobe kovidovej). Mala som spočiatku obavy, ale nechala som sa presvedčiť. Potvrdilo sa mi, že v núdzi poznáš priateľa. Nielen, že prinesie mäso, ale poskytne aj výborný recept. Tak poďme na to.

Ako pripraviť lahodnú pomaly pečenú divinu na pive

Čo budete potrebovať

  • Divinu – my sme mali mladého diviaka cca 2,5 kg
  • Pivo – padli tri plechovky čierneho piva
  • Bobkový list  – 6ks
  • Nové korenie – 20 „guličiek“
  • Cesnak – 5 strúčikov
  • Jablko
  • Mrkva
  • Petržlen
  • Zeler
  • olivový olej

Postup prípravy pomaly pečenej diviny na pive

Divinu som podľa rady kamaráta namočila do piva a pridala som koreniny a cesnak. Takto odležané mäso som nasolila a dala do rúry. Približne polovicu piva som odliala a vrch diviny som poliala cca 1 dcl olivového oleja.

Nastavila som pomalé pečenie – 160 stupňov a prikryté v jánskom skle nechala piecť 5 hodín. (Áno privstala som si – divina sa piekla od 6:00). V polovici pečenia som pridala zeleninu a jablko. Poslednú hodinu pečenia som pridala na teplote – 180 stupňov. Hotovo!

Mäso bolo ako maslo a pivo vytvorilo zaujímavú chuť. Netreba sa báť tmavšej farby. Mäso z diviaka je tmavšie a svoje urobilo aj čierne pivo.

Príloha k divine

Zeleninu, jablko a výpek som rozmixovala. Šťava bola skvelou prílohou k mäsu. Prepájali sa v nej chute diviny, zeleniny, piva a olivového oleja. Nebo na zemi.

Prílohu sme zvolili jednoduchú. Zemiakové pyré.

Môžete skúsiť aj pyré z batátov alebo tekvice. Každý podľa preferencií.

Dobrú chuť.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať