DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL - podporte Ligu proti rakovine

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL – podporte Ligu proti rakovine

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL – podporte Ligu proti rakovine

Od jari tohto roku sa nám životy zmenili a prechádzali rôznymi skúškami. Naučili sme sa robiť nové a neobvyklé veci, učili sme sa trpezlivosti. Naše vzťahy a priateľstvá prechádzali rôznymi skúškami, ktoré nás posúvali možno niekedy mimo komfortnú zónu a rozhodne mimo  náš bežný štandard. Toto obdobie nás zomklo, naučilo byť zodpovednými k sebe, ale predovšetkým k iným. Pripravili sme DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL – podporte Ligu proti rakovine!

V Lige proti rakovine pracujem druhý rok…

Od  začiatku tohto roku som aktívne pripravovala spolu s kolegyňami zbierku Deň narcisov, ktorá sa mala uskutočniť 16.4.2020. Obdobie, kedy moja vôľa robiť veci najlepšie,  sa dostáva do popredia. Ak ma niečo zrazí na zem, oprášim sa a idem ďalej, pretože si uvedomujem svoju zodpovednosť na projekte. Vírus Covid-19 zastihol všetkých v čase, kedy naň nikto nebol pripravený.

Zastihol nás v čase, keď sme dolaďovali posledné veci, tešili sa, že sa do zbierky Deň narcisov 2020 prihlásilo takmer 800 spoluorganizátorov, že máme krásny emotívny odkaz pre túto kampaň a pomaličky sme začali strihať meter a čakať na deň D. Miesto neho prišiel deň, kedy som sedela na porade a počúvala diskusiu, či sa správať zodpovedne a zbierku zrušiť alebo či ísť do rizika a skúsiť… Zázrak, ktorí sme si všetci želali – koniec pandémie za pár dní, sa nekonal. A tak logicky prišlo zodpovedné rozhodnutie -presun Dňa narcisov na iný termín…

Liga proti rakovine je tu pre pacientov s rakovinou už 30 rokov!

Ani v 30-tom roku fungovania nebola na obdobie krízy takého rozsahu pripravená. Tak ako nebol pripravení nikto. To, čo sme v Lige veľmi silno vnímali, bol fakt, že práve v tomto období nás onkologickí pacienti, ako jedna z najrizikovejších skupín, najviac potrebujú. Uvedomovali sme si i to, že nerealizovaním zbierky prichádzame o 70% zdrojov príjmu.

Avšak vedomie a zodpovednosť voči pacientom boli prvoradé. Narastajúci počet volajúcich a dotazujúcich sa v Onkoporadni, obsadené linky našich psychológov, pribúdajúce žiadosti o finančnú výpomoc v hmotnej núdzi potvrdili, že napriek obave o našu existenciu vzhľadom k výpadku príjmu, rozhodnutie byť tu pre ľudí bolo najlepšie, aké sme mohli urobiť. Viac o pomoci počas korona-krízy- https://www.lpr.sk/koronavirus-a-onkologicki-pacienti/

Keď bezpečnostné opatrenia začali ustupovať, uvažovali sme o spôsobe, ako naplniť naše slová o uskutočnení zbierky v náhradnom termíne. Ako to urobiť tak, aby sme neohrozili dobrovoľníkov ani prispievajúcich, ale aby sme dostali narcis k ľuďom dobrej vôle, ktorí chcú podporiť a prejaviť spolupatričnosť. A tak sa zrodila myšlienka urobiť tradičný Deň narcisov tento rok netradičným – špeciálnym.

Nezmenili sme iba názov, zmenili sme aj spôsob, akým je možné získať narcis.

O spoluprácu sme poprosili obchodné reťazce a väčšina z nich súhlasne zareagovala. Teraz je to už na verejnosti. Veriac, že vypočuje našu prosbu a keď potrebujeme pomôcť my potom, ako sme svoju pomoc v ostatných mesiacoch hutne pacientom poskytovali, prosíme ľudí, aby pri svojich tradičných piatkových nákupoch pomysleli na všetkých, ktorí zvádzajú svoj boj s rakovinou, aby si okrem nákupu pri pokladniciach zobrali i narcis, pripnutím ktorého vyjadria spolupatričnosť a vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky či zaslaním SMS na 848 podporia programy, ktoré pre nich celoročne pripravujeme.

Ako môžete tento rok prispieť?

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL – podporte Ligu proti rakovine

Počas 31. 7. 2020 (piatok) môžete získať narcis za dobrovoľný finančný príspevok exkluzívne v:

 ONLINE A SMS ZBIERKA

 od 31. 7. do 14. 8. 2020 môžete prispieť prostredníctvom:

  • SMS na 848 (hodnota SMS je 3 €)
  • účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454
  • QR kódu

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL - podporte Ligu proti rakovine

– virtuálny narcis môžete získať v online zbierke na www.dennarcisov.sk

 Viac informácii o zbierke: www.dennarcisov.sk .

DEŇ NARCISOV ŠPECIÁL – podporte Ligu proti rakovine

Ja a kolegyne v Lige proti rakovine veríme, že zodpovednosť, ktorú sme prejavovali počas pandémie Covid 19 sa pretaví do dobrej vôle pomáhať všetkým, ktorí s „nepriateľom“ v podobe vážneho ochorenia bojujú každý deň a všetci im svojou drobnou pomocou môžeme byť nápomocní. Za každý pripnutý narcis, za každý príspevok na podporu onkologických pacientov úprimne ďakujeme.

Janka Takács Horníčková

-red-

Mohlo by vás zaujať…

Víkendový Reštart tela a mysle september 2020

Mohlo by vás zaujímať