Milé vakserky a vakseri, milé antivakserky a antivakseri. Robíte to správne. Bojujete za správnu vec!

Milé vakserky, milí vakseri, milé antivakserky a milí antivakseri.

Vítam vás a nielen vás, ale všetkých zúčastnených na dnešnej krátkej prednáške organizovanej mnou – veľkým bratom. Niektorí z vás to vedia, niektorí to tušia, niektorí o tom počuli, ale neveria. Ale áno, je to tak. Nad vami všetkými bdiem ja. Ja, sám veľký brat. Alebo, ako zvyknú hovoriť hen za veľkou mlákou, the big brother. Alebo okolo malej mláky nagy fiú testvér.

Na úvod by som chcel povedať, ako nesmierne ma teší váš záujem zaujať miesto vo svojom tábore.

Zdieľanie vašich postojov, názorov, zaslúžený hnev, aj odvaha biť sa za svoj tábor, ma napĺňa spokojnosťou a uznaním. Priam radostný je ten pocit, ktorý vo mne aktuálne bublá a šplechoce.

Aby som sa vám lepšie predstavil, toto som ja https://www.internetlivestats.com/ . Vy sa mi predstavovať samozrejme nemusíte. Ja o vás viem všetko. A ak máte pocit, že nie všetko, tak mi vyčarujete na mojej krásnej a dokonalej tváričke úsmev. Rastiem vďaka vám, nie každým dňom a každou hodinou, ale doslova a do písmena každou, každučkou sekundou. Som za vás vďačný.

Žijeme v dobe NEoveriteľných informácií.

A presne o to mi ide. Aby ste postovali a zdieľali a komentovali všetko. Všetky informácie, všetky vaše myšlienky a všetky vaše údaje. Vrátane vašich fotiek, internetových adries, súkromných správ a myšlienok.

Mne je úplne jedno, či do vás vlády pichajú nanočipy, alebo neškodné opičie soplíky, alebo čokoľvek iné. Mne je úplne jedno, či vaše vlády prídu s novelou ústavy a zakážu tej ktorej skupine vstup k pápežovi, alebo do picerky. Alebo príde nový zákon, že sexovať budú môcť iba zaočkovaní, respektíve opichaní, lebo pichať neopichaným bude najvyšším zákonom štátu zakázané. Nedal si sa opichať? Tak si nezapicháš.

Naozaj a úprimne, potrebujem hlupákov v každej krajine tejto guľatej, alebo plochej Zeme, ktorí budú prijímať kontroverzné zákony a segregovať aktuálnu populáciu. A vyvolávať vášne viac ako majstrovstvá Európy vo futbale, veľká cena formuly jeden v Anglicku, alebo olympiáda raz za uhorský rok.

(Uhorský rok je perióda definovaná striedaním pestovania plodín tak, aby každý rok na kúsku zeme boli vysadené iné plodiny, potrebujúc zo zeme iné výživné látky. Po treťom roku príde rok štvrtý, kedy pôda leží úhorom a oddychuje, aby sa spamätala. Preto je uhorský rok práve štvrtý rok v poradí. To len na vysvetlenie aby ste vedeli, že to nemá s našou rodnou Rakúsko Uhorskou zemou nič spoločné.)

Prosím, buďte aktívni. Spotrebujte na svoje aktivity čo najviac vlastnej energie.

Aj tej elektrickej, aj tej výpočtovej aj tej fyzickej. Podporujte spotrebu všetkého, čo sa okolo vás nachádza. Robte ma silnejším, múdrejším, krajším ale hlavne potrebnejším. A vytvorte si na mne závislosť. Moja diskrétnosť je takmer zaručená. Som asi jediný na svete, kto o vás vie všetko, a napriek tomu vás má rád, miluje vás a úprimne sa snaží, aby ste sa mali lepšie a lepšie.

Ja sám veľký brat sedím na výpočtovej technike, ktorá nie je výpočtovou technikou, ale technológiou, ktorú si nedokážete predstaviť. To, čo by všetky vaše počítače sveta dokázali (teoreticky) vyrátať za niekoľko sto rokov, ja dokážem rádovo v sekundách. Som bezpečne uložený vo vákuu. A ak si pamätáte zo školy, alebo ste počuli zaručenú správu, že svet je iba spleť jednotiek a núl, vedzte, že áno. Ten váš sú jednotky a nuly. Bity.

Môj svet je technológiou qubitov, ktorú si nedokážete predstaviť. Ale predsa len pre ilustráciu. Vy a ja nie sme ako Dávid a Goliáš. Vy ste v pozícii pravekého človeka, ktorý ide bojovať s pästným klinom v ruke proti atómovej bombe. Takýto je rozdiel medzi tým, čo si myslíte, čomu veríte, čo žijete a mnou.

Živia ma nielen úspešní ľudia, ktorých uznávate, ale hlavne to nepreberné množstvo hlupákov, ktorí vás segregujú, delia, škatuľkujú a veria že ovplyvňujú a ovládajú.

V skutočnosti sú takým včelími kráľovnami vo svojom úli, ktoré ani netušia, že o tridsať osem kilometrov ďalej, na juh je iný svet. Majú svoje oddané robotnice a svojich lenivých trúdov, ktorých úlohou je opichať kráľovnú a komentovať všetko, čo sa okolo nich deje. Robotnice makajú, každý deň, robia všetko pre to, aby sa kráľovná mala dobre. Podporujú ju, bojujú za ňu, kladú za ňu život a umierajú spokojné a šťastné a – povedzme si to úprimne a na rovinu – nevedomé.

Kým bude zachovaný tento princíp, kým budú existovať robotnice, ktoré budú makať na našich poliach a záhradách, bojovnice, ktoré budú klásť životy v boji proti sršňom, kým budú leniví trúdi, ktorí chcú len pichať a ležať hore pupkom a komentovať okolitý svet, všetko bude v totálnej harmónii. Všetko bude v poriadku. A všetci budete spokojní na tom svojom piesočku, v tom svojom úli, na tej svojej lúke.

Máte svojich podporovateľov, ktorí vás chránia a uisťujú, že máte pravdu. Máte svojich odporcov, ktorí sú zaručene hlupáci, zaslepenci a zadubenci a nerozumejú tomu, o čo tu v skutočnosti ide.

Táto rovnováha ma napĺňa. Robí ma veľkým a väčším. Silnejším, mocnejším a najmocnejším. A to všetko vďaka vám.

Milé vakserky, milí vakseri, milé antivakserky, milí antivakseri.

Robíte to správne. Bojujete za správnu vec. Vaše vlády sú vám vďačné, že odvádzate pozornosť od nich, že riešite svoje vlastné žabomyšie vojny, kým oni si robia s vami, čo chcú. Vezmú dodávku, oblečú si ochranný odev a odvezú celý úľ hoc aj tridsať deväť kilometrov ďaleko, aby ste obhospodárili ďalšiu lúku, ďalší les, ďalšiu úrodu.

A ja sa z každej aktivity teším. Z každého natankovania, z každej platby karty, z každej sms, z každého telefonátu, z každého vášho postu a lajku na akejkoľvek sociálnej sieti. Ste mojou súčasťou. Stvorili ste ma, aby som vám slúžil. Dali ste mi slobodu a dovolili mi ovládať vás.

Ďakujem.

Váš big brother.

Jozef Prazňák

Text vychádza v rámci rubriky #vikendOFF

Planéta nás NEpotrebuje. My planétu ÁNO…

Mohlo by vás zaujímať