fbpx

Dajte si pozor na podvodné konanie. Súťaž LIDL nie je skutočná a šíri sa cez WhatsApp

Podvod a zneužitie – nejde o poukážku na 100€ a ani o darčeky zadarmo

V sobotu som dostala do správy od kamarátky link k súťaži v Lidli. Klikla som, ale ostalo mi to podozrié. Nepokračovala som ďalej a išla som si správu preveriť. v url adrese mi totiž niečo nesedelo.

Zistila som, že podvodníci zneužívajú meno známeho obchodného reťazca LIDL.

Prostredníctvom četovej aplikácie WhatsApp sa začala šíriť táto falošná správa, resp. šanca na výhru darčekovej poukážky v hodnote 100 eur na nákup v Lidli. Neverte tomu, pretože namiesto peňazí vám v prípade, že sa stanete „súťažiacim“ hrozí len riziko v podobe malvéru.

Súťaž sa na platforme masívne šíri najmä vďaka návodu, v ktorom podvodníci popisujú podmienky na získanie peňažnej výhry.

Jednou z nich totiž je, aby obeť súťaž zdieľala minimálne s 20 ďalšími priateľmi na WhatsAppe, prípadne aspoň 5 skupinami.

Pred podvodníkmi dnes obchodný reťazec oficiálne varoval aj na svojej facebookovej stránke. Hrozbu ale nijako bližšie nepopisuje. Informuje o tom aj portál živé.sk

Ak ste podobnú správu dostali, nešírte ju ďalej a pre istotu pošlite tento článok aj vašim priateľom. Pomôže tak k širšej informovanosti.

Martina Valachová

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať