fbpx

Čo sa to s vami stalo, ľudia? Už nikto z našich nepotrebuje pomoc? Ja nežobrem pre seba!

Čo sa to s vami stalo, ľudia? Už nikto z našich nepotrebuje pomoc? Ja nežobrem pre seba!

Sklamaná a zúfalá matka troch detí sa ozvala na svojej sociálnej sieti. Stará sa o tri deti, je onkologická pacientka a jedno z jej detí, je žiaľ, tiež onkologický pacient… Rozhodla sa požiadať o pomoc, pretože situáciu finančne nezvláda… Ako sama hovorí, je chudobná, ale nehanbí sa požiadať, pretože si to nezapríčinila sama.

Aby mohla situáciu zvládnuť, pani Alena zbiera peniaze na platforme Ľudia ľuďom.  

Niektorí jej začali vyčítať, že žobre a že pomoc treba teraz inde…

Aleny sa zastala aj Iveta Tkáčová, ktorá od pani Aleny kupuje torty (keď je Alena zdravá a vládze piecť a nie je práve v nemocnici s dcérou…)

„Pani Alenu Štrbovú poznám roky. Pečie najchutnejšie a najkrajšie torty, aké som kedy videla. Ale iné som chcela. Jej status mi zdvihol tlak. Roky žije bez muža, živí 3 deti.

Najmladšia dcérka je onkologicky pacient. Dlhé mesiace strávili na Kramároch. Chemoterapia, ožarovanie, operácie… kým boli hospitalizované, najstaršia sa starala o strednú, naučila sa v domácnosti robiť veci, ktoré v tom veku ešte dieťa nezvykne robiť. Ale okolnosti ju k tomu donútili.

Nejdem do detailu, bolo by to na dlho. Ja sa len pýtam, je vôbec možné, že jej niekto pri jej okolnostiach vytkne, že na stránke “Ľudia ľudom” žiada o finančnú pomoc? Že teraz na ňu nie je čas, lebo všetko treba dávať Ukrajincom? Je toto vôbec možné?

Sme takí krutí, že vlastným občanom s ťažkým osudom a neschopnosťou uživiť vlastné deti ideme nadávať, lebo …??? Opakujem Xtýkrát. Keď začne padať lietadlo, matka nasadí masku najprv sebe, až potom svojmu dieťaťu.

Ak sa nevieme postarať v tomto štáte o dôstojný život našich občanov, samoživiteľov, dlhodobo chorých, tak sa netvárme, že vieme podať pomocnú ruku inde. A nechápte ma zle. Som medzi prvými, ktorí sú ochotní pomáhať, ale nemali by sme zabúdať na NAŠICH a mali by sme ľudskú krutosť a NEobjektivitu minimálne skúsiť držať na uzde, aby sme neprehlbovali smútok a trápenie takým ľudom, ako je pani Alena.

Naozaj si to nezaslúži. A pani Alena tu nie je jediná…“ Doplnila Iveta Tkáčová.

Pani Alenu nájdete na FB TU a môžete ju podporiť tu: LUDIA LUDOM/ Alena Štrbová

Mohlo by vás zaujímať