fbpx
Čo koho do toho koľko mám rokov?

Čo koho do toho koľko mám rokov?

Keď som mala 30,  moja spoločníčka mi povedala, že už to pôjde len dole vodou. Mala som z toho šok. Zaoberala sa kozmetikou a pozerala sa na to z hľadiska starnutia pleti.

Potom som mala 40 a môj syn mi povedal; “Mama moja krásna, ty nestarni. Ty len mladni.” Zlatýýý.

Tak som sa rozhodla, že to nedopustím a budem sa snažiť o to, aby som sa cítila dobre. Len tak sama pre seba, ale možno aj preto, aby to aj iných ľudí motivovalo pracovať. Takže pravidelne sa hýbem, nezjem len tak hocičo a pribudla už aj tvárová joga. A nehovorím, že sem-tam nevyužijem výdobytky medicíny.

Kategorizovanie ľudí podľa veku, zisťujem časom, je úplná hlúposť.

Počas víkendu sme mali náš Víkendový Reštart. Článok spracujeme, pretože to bolo veľmi inšpiratívne podujatie. Cez jednu prestávku som sa rozprávala so Zuzkou. Veľmi energická dáma. Rozprávala mi príbehy z pohovorov a konštatovala, že zažila šok. Na niekoľkých miestach sa jej totiž otvorene spýtali:

„A koľko to vy máte vlastne rokov?“ Bola nahnevaná, pretože odborne vyhovovala. Vek však vraj nesedel.

Iná situácia. Nedávno ma jeden mladý muž učil veci z oblasti online marketingu a povedal mi, že sa cíti vyhorený. Bože taký mladý a vyhorený?

A minule som stretla môjho bývalého frajera. Zvítala som sa s ním a pýtam sa: “ako sa máš?”

“Ako sa už môžem mať veď už som starý – už to nejako došuchocem do dôchodku.”

Ostala som stáť v nemom úžase na chodníku. Do tohto som bola buchnutá? Akože jasné, že nemusí byť každý taký workoholik a mať pred sebou večne nejaké ciele a rozrobené projekty, ako  ja.

Pravdaže, nie každému sa chce ísť behať, aj keď je vonku zima. Alebo skúšať nové veci a metódy. Mne sa však chce. “Došuchotať” sa totiž nikam nechcem.

Súvisí výkon a nasadenie človeka s vekom?

Osobne si myslím, že postoj, výkon a nasadenie človeka absolútne nesúvisí s vekom. Mali by sme raz a navždy túto diskrimináciu vyčiarknuť. A to ihneď z viacerých oblastí života. Preto ma nesmierne teší, že stále viac a viac ľudí reflektuje na náš projekt 40plus. Ak náš projekt a magazín ešte nepoznáte, pozrite sa naň. Ak je vám sympatický, pošlite informáciu kamošom, ktorých by mohol obsah zaujímať. Pozvite ich na naše sociálne siete.

A prečo 40+?

Po štyridsiatke sa mnohé veci začnú meniť. Nielen v tele, na tele ale aj v hlave človeka. Projektom chceme osloviť ľudí po štyridsiatke. Čiže aj päťdesiatnikov, šesťdesiatnikov a vlastne všetkých. Spája nás veľa tém. Vieme sa navzájom posúvať a inšpirovať. A myslím si, že otázka: „Čo koho do toho koľko ja mám rokov?“ nie je len moja. Môže sa stať aj vašou.

Martina Valachová

P.S: Ak sa chcete dozvedieť viac informácií aj o tom „čo mi šrotuje hlavou“, vypočujte si napríklad podcast Talkslow. Je dlhý, verím však, že zaujímavý.

Mohlo by vás zaujímať