Produkty si vyberáme. Napríklad, každé mydlo, ktoré predáme, zaplatí NOCĽAH jednej žene…

Čo je to udržateľnosť a cirkulárna ekonomika

Čo je to udržateľnosť a cirkulárna ekonomika

Robiť veci, ktoré majú zmysel. Túto vetu počúvame čoraz častejšie. Podarilo sa mi objaviť dve skvelé dámy, ktoré krátko pred koronou založili projekt Baterkáreň. V rámci neho sa snažia učiť ostatných k udržateľnému životu a zároveň vytvárajú priestor pre komunitu ľudí.

V rozhovore sa dozviete aj o krásnych myšlienkach, ktoré Janka a Sima uvádzajú do života. Mňa napríklad dostal do kolien ich nápad podpory žien v azylovom dome v Trnave. Vo svojej bezobalovej predajni preto ponúkajú výlučne mydlá vyrobené v azylovom dome.

Každé jedno predané mydlo znamená nocľah pre jednu ženu.

Viete, čo je to  udržateľnosť? Alebo cirkulárna ekonomika? Ako vytvoriť sociálny podnik, ktorý bude pomáhať a šíriť dobro?

Aj tieto otázky som položila dvom skvelým dámam Simi Hlaváčovej a Janke Rehákovej, ktoré založili spomínanú Baterkáreň.

Pýtala som sa aj:

  • Simi, kedy a prečo ste sa začali venovať témam udržateľnosti.
  • Vy v oblasti udržatelnosti prakticky aj podnikáte. Čo všetko robíte v rámci projektu Baterkáreň? Dobíjate baterky ? (smiech)
  • Majú ľudia skutočný záujem o udržateľnejší život?
  • Robíte aj rôzne kurzy a pomáhate rozvoju sociálnych podnikov. Povedzte nám niečo k tejto téme.
  • Ja sa venujem dosť často téme použi čo máš. Dá sa tak ušetriť pomerne veľa peňazí. Často sa ale stretávam s tým, že keď človek chce žiť udržateľne, je to vlastne finančne náročné. Patria sem totiž aj produkty od malých podnikateľov a tie bývajú drahšie ako v reťazcoch. Stretávate sa s týmto argumentom?

Pozn. Pre vypočutie stlačte PLAY a ste v deji : – ). (Ak počúvate na telefóne mimo podcastovú platformu priamo v článku, musíte si nastaviť DISPLAY a JAS na zhasnutie nikdy… Inak vám zvuk po chvíli vypne…)

Ak sa vám rozhovor bude páčiť, zdieľajte ho medzi priateľmi. Dobra nikdy nie je dosť...

Ak by ste chceli podporiť ženy v azylovom dome, každé jedno mydlo poskytne nocľah jednej z nich… Stačí kliknúť na obrázok a objednať z eshopu Baterkárne…

So Simou  Jankou sme sa dohodli, že pre našich čitateľov pravidelne spracujú článok, na niektorú z tém – Čo je to udržateľnosť a cirkulárna ekonomika. Ostaňte preto naladení. Prvý text prinesieme čoskoro.

Čo je to udržateľnosť a cirkulárna ekonomika

Podcast ODZNOVA – Praktický sprievodca životom nájdete aj na nasledovných platformách:

SPOTIFY

APPLEPODCAST

GOOGLEPODCAST

OVERCAST

RADIO PUBLIC

ANCHOR FM

PODBEAN

Páčia sa vám naše podcasty?

Zdieľajte ich s vašimi priateľmi a prípadne mi pošlite tip!

Martina Valachová

Krásny deň a dopočutia

Mohlo by vás zaujímať