fbpx

Viete, čo je NÁRUŽIVOSŤ? Náruč+rúž+a dosť. Ideálne, ak to celé dokopy dosiahne aspoň tri minúty.

Apríl jednej ikony alebo čo je to náruživosť vo vzťahu

Čo je to náruživosť vo vzťahu

Apríl je najlepší mesiac lásky. Nie, nepomýlil som sa. Nie máj, ale apríl.

Presne taký, aký prežívame. Teploty od dvadsaťštyri plus po tri mínus, na juhu. V apríli to s nami hádže a búcha a nevieme, čo so sebou. Mnohí sa nestihli ešte spamätať z dlhej zimnej depresie a už by mali rovnými nohami vhupnúť naplno do májových teplôt, vzbúrených hormónov a zvýšeného príjmu vitamínu D, nielen z lekárne, supermarketov, ale aj zo slnka.

Prezradím vám, že aj skutočné ikony sa niekedy cítia, ako vo video klipe švédskeho dua Icona Pop z roku 2012, v spolupráci s britkou Charli XCX v pesničke I love it. Presne tá časť textu, kde spievajú: „nabúrala som auto do mosta a je mi to jedno“ (veľmi voľný preklad). Nabúraná, dymiaca, pokrčená ikona…

Pre mňa úsmevná pesnička, ktorá v sebe miešala prvky house, punk a rock. A čo bolo úsmevné? Že ďalšie švédky sa ma snažili presvedčiť, že vedia byť sexy a milé a pekné. To ma dokázalo za desať rokov na severe rozosmiať vždy. (Dámy, berte to ako poklonu medzi riadkami, že Slovenskoooo.)

A naspäť k tomu, že aj ikony sa občas cítia ako ikony a občas iba ako ikonky.

Také tie bezvýznamné, hneď vedľa LAJKu, na ktoré sa nik nedíva. Viete, že tam sú aj iné ikony, hneď vedľa palca hore? Dokonca si ich podvedome viete vybaviť, ale nedokážete mi povedať, ktoré to sú, že?

Ale sú tam. Ikonky. Bezvýznamové ikonky. Hneď vedľa plnovýznamovej ikony. Ale ikona je iba jedna.

Takže, milé ikony a ikonky. Apríl je v plnom prúde. Ľuďom naplno j**e. A kto tvrdí, že nie, tak buď je v karanténe a nevychádza von, alebo je pod silnými antidepresívami a nepripúšťa si realitu.

A pritom, apríl je čas lásky, vášne a náruživosti.

Láska je to, čo je najdôležitejšie v živote človeka a opakujem to stále dokola. Vášeň je to, čo ten „váš“ dokáže urobiť „preň“, lebo práve on je ten kto ho riadi a ovláda a zrádza. On, ktorý mu privádza chvíle víťazstva aj prehier.

A vysvetlím aj, čo je to náruživosť vo vzťahu.  Náruč+rúž+a dosť. Ideálne, ak to celé dokopy dosiahne aspoň tri minúty. V ideálnom prípade minút sedem. Vrátane sprchy pred a po.

A na záver by som si dovolil uviesť trialóg. Trialóg je rozhovor troch ľudí, ktorí si navzájom neskáču do rečí. Ženy tento výraz asi nebudú poznať až tak, ako muži.

Prvý

-Ja milujem tú moju. Sme ako búrka na púšti. Nechá ma za každým vyprahnúť. Dlho. Potom na obzore pozorujem zbierajúce sa čierne mraky, ktoré postupne naberajú na objeme, sivosti a sýtosti. A potom… potom chlapci moji, príde búrka. Ale taká búrka, že aj tá slnkom vyprahnutá zem sa dokáže napiť. Búrka, ktorá prebudí k životu aj piesočné duny. Búrka, ktorá v sebe spája tie najšialenejšie živly a ktorá prináša to najvytúženejšie osvieženie. Pijú všetky stromy a rastliny a jazerá. Oáza ožíva. Po šialenej búrke prichádza život.

Druhý

-Ja milujem tú moju. Je ako aprílové počasie. Nikdy netuším čo sa stane. Čo som urobil zle. Čo by som ešte mohol urobiť zle. Ako by som ju mohol ešte naštvať aj v tej najkrajšej pohodičke a romantike. Nikdy neviem kedy príde búrka, kedy vyjde slnko, kedy príde sneh a vietor a kedy budem prijímať čistý a prírodný vitamín D v podobe jej zhovievavosti a jasu. A najradšej mám vlastne to, ako sa chce za každým a často a najlepšie pravidelne, udobrovať.

Tretí

-Ja milujem tú moju. Myslím, že asi prichádzam o čo-to chlapi, čo máte vy. O tie búrky a snehové kalamity a udobrovačky. Ale aj tak ju milujem. Vždy po sexe si moju priateľku priviniem a pevne a dlho ležíme v objatí. Akonáhle vypustím všetok vzduch, poskladám ju a dám ju naspäť do skrine.

Je apríl. Mesiac bláznov. Bláznovstiev a bláznivých vzťahov. Užívajme si ho!

Jozef Prazňák

Mohlo by vás zaujímať