fbpx

Musíte veriť najprv v seba, vo svoje schopnosti a potom biznisu. Podnikať sa dá začať v každom veku!

Čo je to MLM podnikaniePred 2 rokmi sa ešte nepoznali a dnes spolu rozbiehajú biznis. Podnikať sa dá začať v každom veku!

Jarka Martonová a Gabriela Vágásiová sú dve skvelé a veselé dámy. Čo to už majú za sebou. Sú vo veku, kedy mnohí z nás začínajú odznova. Stredný vek je na to ako stvorený. Povinností okolo rodiny je už menej a človek prahne po tom, čo ho naozaj baví…

Gabika a Jarka sa venujú oblasti, ktorá súvisí s krásou, zdravím a dlhovekosťou. Ja som sa rozhodla zobrať ich na kus reči. Možno budú pre mnohých inšpiráciou.

Dámy, čomu presne sa venujete a ako k tomu konceptu a spolupráci prišlo? Gabi, pokiaľ viem, ty si sa pohybovala v oblasti polygrafie a tlačiarenstva…

Gabika:

Áno, je to presne tak. A okrem toho som ešte podnikala v cestovnom ruchu. My ženy sme ako kvety. A ako som sa blížila k veku 50. rokov, tak som začala hľadať niečo, čo by mi pomohlo proces odkvitania spomaliť. V súčasnosti sa zdravou dlhovekosťou zaoberajú našťastie aj vedci, takže som nemusela vymýšľať nič nové. Iba správne vybrať kombináciu skúseností a vedy, spolu s konceptom, ako to celé dostať medzi ľudí tak, aby mali možnosť porozumieť kvalite. Predsa len, dnes je produktov v oblasti tzv. antiaging ako maku.

Jarka:

Ja pracujem už viac ako 20 rokov v rámci finančníctva a potrebovala som zmenu. Tá prišla prostredníctvom mojej lekárky a kamarátky, ktorá nás dala dokopy s Gabikou. Spolu podnikať sme začali po jednom workshope v Ríme, ktorý mňa, aj môjho partnera, naštartoval. Som vďačná osudu, že sa tak stalo. S Gabikou sme si sadli a neverila som, že sa dá stretnúť kamoška a spriaznená duša a obchodná partnerka v jednom. Veľmi si rozumieme. Vzájomne sa dopĺňame a spolupracujeme na dennej báze pri vedení nášho tímu.

Čo presne teda spolu robíte. Kávičkujete a stretávate sa s inými ženami? To nevyzerá ako práca…

Gabika:

Dnes vďaka internetu a sociálnym sieťam networking funguje úžasne, a takisto, my samé sme inšpiráciou pre ostatných. Teda, snažíme sa o to. A podľa toho, aké odozvy dostávame z tímu, darí sa nám to.

Starostlivosť o seba – to je len jeden aspekt tohto podnikania. Zároveň je to spojené aj so zlepšením finančnej situácie jednotlivcov, ktorí sú ochotní pozrieť sa na možnosti. Čo mne osobne vyhovuje, je to, že nemusíme nikoho presviedčať alebo predávať. Našim cieľom je vzdelávanie a porozumenie – posúvame informácie o tom, aké benefity môže mať človek, ktorý sa k nám pripojí. Nie sme predajňa, ale globálny projekt, ktorý poskytuje ľuďom riešenie na ich problémy.

To znie ako multilevel marketing. A ten je stále dosť zatracovaný. Najmä na Slovensku. Čo je to MLM podnikanie vo vašom ponímaní?

Jarka:

My sme konzultanti a vysvetľujeme, ako tento systém funguje. V tom sa hlavne tento biznis model odlišuje od klasického predaja. Mne osobne toto podnikanie robí radosť, baví ma a spoločne makáme aj na svojom osobnostnom rozvoji. Spolupráca s nami prináša členom tímu veľa benefitov, ale jednoznačne ide aj o zlepšenie a skvalitnenie rôznych oblastí života. No, a budujú sa tu aj priateľstvá a medziľudské vzťahy. Kto rád pomáha druhým, ten sa tu nájde.

V rámci vášho podnikania máte viacero produktov, ktoré sú svetovým unikátom. Ja osobne používam kozmetiku Jeunesse vyše roka a pol a vidím to na sebe… Vlastne tak sme sa aj spoznali. Čo z portfólia je TOP pre vás?

Gabika:

Ja som zistila, že ma láka tajomstvo mladosti ukryté v našich kmeňových bunkách.

Kvalitu nášho života vieme ovplyvniť, okrem pohybu a správnych stravovacích návykov aj tým, či si pomôžeme doplnkami stravy. Tých je na každom kroku veľmi veľa a človek sa v tom môže stratiť. Napr. predtým som ani netušila, čo sú to teloméry a že ich dĺžka rozhoduje o tom, akí sme starí. Alebo sirtuín – keď sa aktivuje, tak sme vitálnejší, zdravší a žijeme dlhšie. Samozrejme, aj to, ako dlho sme krásne, je pre nás dôležité. Napr. omladzujúci make up v spreji plus jedinečné kozmeceutikum je viditeľná zmena – zlepšenie vzhľadu hneď na začiatku. A táto zmena samozrejme vyvoláva zvedavosť.

Jarka:

Predtým som bola často unavená a mala som problémy so spánkom, ale aj s nedostatkom energie. Tento problém mi vyriešil unikátny komplex vitamínov, minerálov a výživných látok – špeciálne vytvorený pre našu spoločnosť. Doslova ma prebral k životu. Prestala únava, aj problémy so spánkom. Veľmi sa zlepšila aj moja pleť. Lepšiu kozmetiku som nikdy nemala a to som vyskúšala toho naozaj dosť…

No a keď sme pri produktoch, môjmu synovi zas pomohol na vlasyšpeciálny šampón spolu s ďalšími produktami v kombinácii. Doslova zvrátil proces začínajúceho plešatenia. Mám to aj zdokumentované, tá zmena je neuveriteľná.

Čím sa váš koncept líši od iných?

Gabika:

Úspech sa dá v tejto sfére podnikania dosiahnuť, akonáhle sa stretne skvelá partia schopných ľudí, ktorí spoločne hľadajú najlepší spôsob, ako sa to dá, a nie výhovorky. Potrebujeme veriť najprv v seba, vo svoje schopnosti a potom biznisu.

Veľmi dôležitý v tíme je aj mužský element. Najúspešnejší celosvetovo sú muži – tí to berú v prvom rade ako biznis, ktorý nemá limity a preto dokážu zarábať viac ako filmové hviezdy. My ženy sme viac orientované na kvalitu produktov. Chvalabohu sa to krásne prelína a v networkingu sa postupne darí aj nám, ženám, v dosahovaní úspechu.

Jarka:

Nášmu tímu sa darí, pretože sa vzájomne rešpektujeme a spája nás spoločný cieľ a záujmy. Vďaka už spomínanaj Adri, ktorá nás dve s Gabikou zoznámila, a ktorá je lekárka, vieme poskytnúť ľuďom aj odborné poradenstvo. Pretože každý z nás má iný zdravotný stav. Rozumieme si aj ľudsky a sme skvelé priateľky.

A keď hľadáme odpoveď na otázku, čo je to MLM podnikanie, má to ešte jeden rozmer…

To čo je podľa mňa zaujímavé, že spolupráca sa dá robiť aj popri zamestnaní, alebo inom podnikaní. To je v dnešnej dobe tiež veľmi zaujímavé, pretože ako sme mohli vidieť za posledné obdobie, človek niekedy mieni, ale situácia zmení. Niektorí naši členovia tímu prišli počas pandémie o prácu, ale nad vodou ich držal práve príjem z tohto nášho konceptu.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Ak vás koncept zaujal, kontaktovať Gabiku a Jarku môžete tu: Jarka Martonová a Gabriela Vágásiová

Mohlo by vás zaujímať