fbpx

Manželský sex? Povedzme si to na rovinu. Je v tom bordel a chaos!

Čo je to manželský sex

Čo je to manželský sex

Povedzme si to na rovinu. Je v tom bordel a chaos!

Niekto to dávno trošku pokašľal, odflákol alebo urobil naschvál. A my sa s tým teraz mordujeme celé desaťročia. A niektorým to skrátka ešte stále nedochádza.

Manželstvo je zväzok a od neho sú odvodené mnohé iné záväzky.

Možno ste si podobne ako jazykovedci všimli, že slová „zväzok“ a „záväzok“ delí iba jediné písmeno abecedy a to – prvé v abecede „a“. Ak ho napíšeme ako veľké tlačené písmeno, teda ako „A“ dostávame sa k vysvetleniu.

Dvaja, zväčša muž a žena (ale po rokoch strávených na severe som silno džender neutrálny), sa k sebe túlia. Jeden je ako lomítko zľava do prava „/“ a druhý ako opačné „\“ a spojené sú malým spojovníkom v strede. Maličkým mínuskom. Ja viem, logika hovorí, že tam má byť plus. Že nahýnajúci sa doprava plus nahýnajúci sa doľava sú pár a medzi nimi je puto v podobe plus.

Idete na to správne. Medzi oboma je puto vyobrazené v tvare pút.

Čiže oboch spájajú putá. Sú navzájom spútaní. Napríklad láskou. To je jeden z tých najkrajších prípadov. Niekedy je to len sila a počet elvéčok. Niekedy putá policajné. Život je fakt pestroraký.

Čiže. Medzi zväzkom a záväzkom sú dvaja nahýnajúci sa spojení putami (množné číslo od slova puto), ktorí, v lepšom prípade sa k sebe nahýnajú lebo sa ľúbia a chcú byť jeden pri druhom. Alebo v tom horšom, nahýnajú sa, lebo sa takto lepšie presadzujú argumenty v kriku.

Jeden človek sa ma raz opýtal, prečo je ta slovenčina taká zvláštna? Prečo sa človek zaviazaný v záväzku volá „vydatá, ženatý“ a prečo ten, ktorý v ňom nie je sa volá „slobodná, slobodný“? Že koho to asi v minulosti napadlo, že urobme to zlomyseľne, nech je trošku srandy. Po svadbe strácaš status slobodnej, slobodného a si vydatá, ženatý.

Ďalším paradoxom sú dva rozdielne názvy pre ten istý status podľa pohlavia.

Nestačil by jeden názov pre oboch? Napríklad „neslobodná, neslobodný“, alebo „odsúdená, odsúdený“? Hneď by sa mnohým uľavilo. Hneď by bolo jasné, prečo muži v manželstve očakávajú každý deň teplú stravu. Veď aj v base je raz denne teplá strava.

A sme pri poslednom paradoxe a tým je manželský sex.

Paradox začína hneď, ako začneme hovoriť o sexe predmanželskom. Slovenčina teda pozná sex rozdelený podľa stavu na predmanželský a manželský. Ale nepozná napríklad výraz pomanželský sex. A hneď mi slovo pomanželský počítač podčiarkol na červeno. Veru nepozná.

Čo je to predmanželský sex?

Predmanželský sex je sex, kedy dvaja vykonávajú činnosť pred uzavretím zväzku hore spomínaným putom.

Čo je to manželský sex?

Manželský sex je vtedy, ak dvaja spoločne prevádzkujú túto peknú činnosť a ona je vydatá a on je ženatý. Teda obaja majú svoje manželské zväzky a záväzky. Ak sa ma snažíte opraviť, že ide tzv. mimomanželský sex, tak si dovolím protiargumentovať, že mimomanželský sex, je sex, ktorý ide mimo manžela/manželku.

Slovenčina patrí k najťažším jazykom sveta, čo sa týka počtu variácií slov vôbec.

Je to dané pádmi, rodmi, výnimkami a rôznymi ďalšími kúskami, ktoré na nás narafičili naši predkovia mysliac si, že raz bude sranda. A poviem vám, je. Je to sranda. Je v tom chaos a je to bordel. A potom sa divme, prečo niektoré veci nefungujú a iné nefungujú tiež. A divme sa. A viac.

Ale keď základný jazykový predpoklad pre nažívanie nemá logické základy, ako môžeme očakávať logické správanie sa od odchlpených zaslepených zvieratiek?

Povedzme si to na rovinu. Je v tom bordel a chaos!

Jozef Prazňák

Mohlo by vás zaujímať