fbpx
Čistenie Malého DUnaja september 2020

Čistenie Malého Dunaja September 2020

Napriek tomu, že je tento rok úplne iný, niektoré podujatia majú zelenú. Sú totiž zelené zo svojej podstaty. Patrí sem aj pravidelné čistenie Malého Dunaja. Je povestné nielen dobrou atmosférou, ale najmä odľahčí vode a aj prírode naokolo.

O kanoe, vesty a dokonca aj jedlo a živú hudbu bude postarané. O čo presne ide? Povedal nám Peter Petrík.

„Členovia nášho občianskeho združenia Klub Malý Dunaj sa už osem rokov zúčastňujú na akciách, počas ktorých čistia Malý Dunaj. Či už sú to menšie akcie na Deň Zeme, ale aj firemné akcie formou teambuildingov, kde firmy spoja príjemné s užitočným a v rámci splavu zbierajú aj odpad. Spolupracujeme taktiež s OZ Strom života a v rámci akcie Naše Mesto

Do čistenia sme začali zapájať aj verejnosť.

Počas čistenia sa zbierajú odpadky z vody, ale aj z brehu – viditeľné z vody. Najčastejšie ide o pet fľaše, polystyrén, jednoducho všetko čo vie plávať a väčšinou sa zachytí v konároch. Z brehov to môže byť aj záchodová misa (áno, aj také sa podarilo), koberec, rám bicykla… Raz nám dve posádky priniesli dve pneumatiky z nákladného auta, ktoré naložili do kanoe, napriek tomu, že boli plné bahna. Dodnes nechápeme, ako sa im to podarilo napriek tomu, že nemali veľa skúseností na vode.

12.09.2020 od 8:30 radi uvítame celé rodiny s deťmi, pretože deťom treba odmalička vštepovať pozitívny prístup k prírode, naučiť ich, že odpad v prírode nezmizne, a väčšina sa žiaľ ani nerozloží, ale že ho niekto musí pozbierať. Chceme, aby deti brali akcie podobného typu prirodzene a zúčastňovali sa ich s nadšením. Registrovať sa na podujatie Čistenie Malého Dunaja September 2020 je potrebné vopred: info@klubmalydunaj.sk alebo telefonicky 0907 307 456.“

Všetky ostatné informácie nájdete v priloženom plagáte.

Čistenie Malého Dunaja september 2020

Pripravila: Martina Valachová
Foto: archív

Pozrite si video z roku 2019

Pozn:

OZ Klub Malý Dunaj vzniklo v roku 2016, jeho členovia majú požičovne kanoe a tak väčšinu svojho času trávia pri rieke. Našim cieľom je, aby sa pri rieke žilo lepšie, či už obyvateľom, ale aj návštevníkom. Za hlavnú prioritu nášho OZ považujeme čistenie toku rieky, ako aj okolitých brehov od odpadu, ktorý tu nechajú nezodpovední návštevníci, ale aj domáci. Okrem čistenia pre verejnosť organizujeme aj akcie ako Malodunajský vodácky maratón, Vodácky ples, či Dušičkový a Trojkráľový splav.

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová