fbpx

Mnohé ženy nesprávne chudnú. Preto neschudnú. Koláč či piškóty si môžete dopriať aj keď CHUDNETE…

Chudnutie a koláče?

Mnohé ženy nesprávne chudnú. Preto neschudnú. Koláč či piškóty si môžete dopriať aj keď CHUDNETE… Chcela by som sa s vami podeliť o môj obľúbený NEPEČENÝ recept z cyklu chudnutie a koláče, priam ako stvorený do tohto pekla, teda tepla. Nielen preto, že je osviežujúci, ale nemusím ani zapnúť rúru, čo je cieľ.

Robím ho už roky v rôznych podobách a konečne som sa už rozhodla verejne podeliť. Je taký jednoduchý a flexibilný, že sa mi dlho zdalo až „trápne“ sa s ním deliť.

NOO, TO ZDRAVÉ MI VERU NECHUTÍ…

Často počúvam od klientov. A sme, kde sme nechceli byť, teda ja, lebo môj zámer a poslanie je ľudí posúvať k zdraviu. Pritom to nie je o samotnom recepte, ten má len inšpirovať. Skôr by to malo byť o hľadaní zdravej alternatívy pre seba. Svojich klientov poznám a učím ich si veci vyberať tak, aby boli zdravé, ale aby im aj chutili. Raz moje recepty spracujem aj s vysvetlením systému. Už sa chystám dlhšie. Dúfam, že čoskoro.

No čo s vami? U vás, čitateľov, poviem na rovinu, buď vám to chutiť bude, alebo nie. A mnohí len pozrú fotky a ja som sa trápila zbytočne, haha. Beriem všetky možnosti.

Tak teda pár rokov dozadu, tiež bolo takéto teplo nad 35 °C, a ja som bývala v prenajatom byte bez klímy.

Pot mi stekal asi všade. A mala som chuť na niečo svieže, mňamkové. Lebo ja jem stále, kto ma pozná, vie… Pripravila som rýchlu tortičku a už som bola spokojná. Hneď mi napadlo, že by sa takto mohli tešiť viacerí a už som spísala jednoduchý recept a ENTER, UPLOAD a bolo rozhodnuté.

Ako dlhoročný profesionál, čo prešiel všetkými štádiami fitnes sveta. Rozumejte, asi takto: 1. štádium – obdivovateľka FÚHA, POZERÁM, 2. štádium – začiatočníčka samouk TO ZVLÁDNEM, 3. štádium – športovec ČO NEBOLÍ, SA NERÁTA, 4. štádium – certifikovaný tréner vo fitnes a kulturistike VIEM, ČO ROBÍM, 5. štádium – súťažiaca na pódiu SOM ŽIVÝ PRÍKLAD a 6. štádium – kouč súťažiacich POSÚVAM TO ĎALEJ, 7. štádium – ďalšie vzdelávanie v zahraničí UŽ VIEM, ŽE NIČ NEVIEM.

Potom prišlo 8. štádium – rozčarovanie ČO JE TOHO ZMYSEL? a uvedomenie HMM, TU MOJA CESTA NEVEDIE. A zatiaľ posledné štádium, práca s bežnou populáciou, kde som posledných 7 rokov – JE AJ ZDRAVŠIA CESTA – filozofia rešpektovania komplexných prístupov, ktorá podporuje rozvoj celistvej zdravej osobnosti – ako koučka zdravia. Aha som sa zamotala, to len, aby boli jasné súvislosti.

Tak som si teda dovolila napísať tento skvelý recept z cyklu chudnutie a koláče do jednej nemenovanej skupiny s fitnes receptami, že keď je teda taký super (funkčný a komplexný na základe princípov, ktoré učím). No čo sa stalo?

Chudnutie a koláče

Bola som taká nadšená a prišla tá krásna kritika, čo s vami zatrasie: „Ako toto môže byť fitnes recept, keď sú tam KUPOVANÉ piškóty z BIELEJ MÚKY???

Že pani sa snaží teraz schudnúť a ja tam hodím takýto nehorázny recept, že som si zmýlila zrejme skupinu.“ Iróniou je, že vtedy som sa ešte púšťala do vysvetľovaní a po dvoch náročných hodinách konverzácie s dotyčnou pani, mimo skupinu, samozrejme, sa pani upokojila. Mnohokrát záleží na súvislostiach, situácii a cieľoch toho, čo robíme – štádiu, v ktorom sa na svojej ceste nachádzame. Veci nie sú čiernobiele, ale farebné. Ja mám farby rada, tiež som sa to učila. Poďakovala sa mi za môj čas (no aj to potešilo).

Čo som teda obhajovala? Jooj, no veď je to nepečený recept, preto som piškóty kúpila, nech nemusím piecť, že si predsa môže zohnať aj celozrnné piškóty, keď už. Alebo si to môže nahradiť celozrnnými sušienkami. A hneď máme plno variantov. Veď predsa jej vo fitnes svete potvrdia, že piškóty sú základ fitnes stravy. Ja som ich počas chudnúcej fázy pred súťažou vyjedala stále… 🙂 Hmm, a to už je dosť tajná informácia. Veď sú to samé vajíčka, teda dosť bielkovín a trochu múky a cukru. V malej miere nám to neublíži. A prečo som vysvetľovala? Lebo som vedela, kde sa pani nachádza a ako sa v tom cíti. NEDOBRE.

Je to len krásny príklad, ako mnohé ženy, a viem, lebo som v tých fázach bola, jednoducho nesprávne chudnú!

Teda často NEchudnú. A preto robím, čo robím, lebo je aj INÁ, zdravšia cesta.

Väčšinou idú do mikrodetailov a extrémov a potom zlyhávajú na neudržateľnosti takého systému. Je vám to povedomé? Doteraz neriešim nič a od zajtra už ani zrnko cukru a bielej múky (nejem toto a jem iba tamto, a nedajbože to poruším, už som na dne). Musia vedieť PRESNE, koľko kalórií, vitamínov a minerálov čo obsahuje alebo ČO SA NIKDY NESMIE. Rýchlo prídu o svoju energiu, odhodlanie a aj motiváciu a ešte ako BONUS JOJO EFEKT a nespokojnosť.

Chudnutie a koláče? Poznám to, budem si odriekať a potom to nevydržím a napokon zjem celú chladničku (obrazne, no minimálne dosť tej bielej múky a cukru naraz).

Proste, chýba funkčný systém a zmysel toho, čo robíme.

Takéto chudnutie a náboj jeho energie, je nezdravé, a preto je neudržateľné a nefunkčné. Život a princípy prírody sú o POSTUPNEJ transformácii – dosahovaní inej úrovne (našich presvedčení, myšlienok, návykov správania). Zmena začína vo vnútri a vyformovanie tela je len dôsledok, nie CIEĽ hlbších zmien a dlhodobejších vzorcov správania.

Takže veru nevadí, že si dáte trochu bielej múky, ak to zapadá do celkového systému. To znamená staráte sa o seba, rešpektujete princípy vášho tela a času na zmenu, hýbete sa dostatočne, podporíte sa každý deň výživnou stravou a vyživujete aj svoju psychiku. A nemusí to byť PERFEKNÉ, skôr pravidelné. Potom si môžete dopriať a vychutnať aj takúto pochúťku.

Čo dodať na záver? Dobrú chuť.

Ak ste dočítali až do konca, tak vám ďakujem, a tieto témy vás zrejme zaujímajú. Pokračujte a posúvajte sa.

Evidentne vás zaujíma, ako NEchudnúť a nájsť zmysluplnejšiu cestu k svojmu zdravému telu, v ktorom sa budete cítiť skvele (niekedy už po pár týždňoch). Budem sa tešiť, keď ma budete sledovať alebo využijete moje individuálne služby a zverejnené materiály.

A teraz ten RECEPT:

Tortička sa dá spraviť na plech alebo do okrúhlej formy.

Potrebujeme:

  • 2 balíčky dlhých talianskych piškót – použila som Savoiardi (dokopy v balení sú 4 balíčky)
  • 1/2 balenia hrudkového tvarohu – použila som PILOS (balenie 270 g)
  • 3/4 balenia mäkkého tvarohu – použila som PILOS (balenie 500 g)
  • 1/2 balenia vanilkovéhon jogurtu – použila som PILOS (balenie 400 g) alebo 1 malý Zvolenský jogurt
  • 3 PL trstinového alebo kokosového cukru
  • 2 ČL instantnej kávy rozmiešať v 1 hrnčeku teplej vody alebo inú kávu nechať vychladnúť
  • 1 ČL Granka alebo kakaa na posypanie cez sitko
  • ľubovoľné ovocie na zdobenie – použila som čerstvý ananás a ríbezle
  • mäta na dozdobenie

Postup:

1 balík piškót namočím v trošku osladenej káve a ukladám na plech, pripravím si v mixéri zmes hrudkového tvarohu, jemného tvarohu a vanil. jogurtu s cukrom a nanesiem na piškóty. Toto ešte raz zopakujem. Potom na vrch cez čajové sitko posypem Grankom/kakaom a ozdobím ľubovoľným ovocím. Nechám zachladiť na min. 1 – 2 hodiny pred podávaním, aby zmes stuhla a lepšie sa krájala.

S láskou k jedlu a životu

Nela Sullens, koučka zdravia – https://www.facebook.com/nelasullens

Dá sa schudnúť za 14 dní?

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať