Je chudnutie jednoduché? Samozrejme, že áno! Stačí len chcieť

Chudnutie a ako schudnúť natrvalo
Zdroj obrázka: Nina Firsova / Shutterstock.com

Je chudnutie jednoduché? Samozrejme, že áno! Stačí len chcieť

Nedávny slovenský prieskum ukázal, že až 62,8 % Sloveniek si dáva novoročné predsavzatie s cieľom schudnúť. Smutné je, že až 50 % z nich sa svojho sna vzdá do prvého štvrťroka. Prečo? Najčastejším dôvodom je lenivosť alebo nedostatočná motivácia. Práve teraz cez leto mnoho žien ľutuje, že nevydržalo aspoň o mesiac dlhšie. Ako si stáť za svojimi predsavzatiami?

Dôležité je povedať, že na to, aby sme začali chudnúť, nepotrebujeme čakať na nový rok ani na ďalší pondelok. Ak má človek pevnú vôľu, môže začať aj v strede týždňa. Začiatky sú vždy ťažké, ale výsledky stoja za to. Ako nájsť v sebe odhodlanie a začať sa zdravšie stravovať aj cvičiť?

Pomôcť vám môže keto diéta. Prečo?

1. Máte motiváciu

Väčšinou platí, že za čo si zaplatíme, to si viacej vážime. Predsa nechceme, aby naše peniaze prepadli. Preto ak viete, že máte problém dodržiavať diétu, ktorú ste si našli na internete, skúste keto diétu. Pri kúpe balíčka keto diéty máte k dispozícii potraviny na celý týždeň. Máte teda:

  • Jedlo na celý týždeň, vďaka čomu nemusíte premýšľať, čo budete variť.
  • Vbalíčku sa nachádza diétny plán, vďaka ktorému sa budete vedieť rýchlejšie a jednoduchšie zorientovať v tom, čo je v keto diéte dovolené jesť.

Motivácia sa nás drží dlhšie, ak vieme, čo robíme a prečo to robíme. Ak je vaším primárnym cieľom schudnúť na určitú váhu, môžete si stále pripomínať, prečo vlastne chcete schudnúť. Chcete sa cítiť zdravšie, chcete si obliecť šaty, ktoré teraz už nezapnete, už viac nechcete mať bolesti kĺbov…

Je len na vás, čo využijete ako motiváciu! Niekedy vie pomôcť aj taká maličkosť ako povzbudzujúca tapeta na telefóne či papierik s motivačným citátom na kuchynskej linke.

2. Ochutnáte nové jedlá

Možno sami priznáte, že ste obyčajných jedál už prejedená. Túžba ochutnať nové recepty pre vás môže byť tiež spôsob, ktorým sa dostanete ku zdravším jedlám. Keto recepty sú známe tým, že ich viete pripraviť aj na sto spôsobov. Keto diéta neznamená, že si už nikdy nemôžete dať sladké alebo slané a musíte jesť len zeleninu. Keto diéta predstavuje nový spôsob, ako jesť pestrú stravu a pritom chudnúť znižovaním príjmu sacharidov.

Ak si už v nedeľu pripravíte zoznam jedál, ktoré chcete počas nasledujúceho týždňa jesť, nebudete mať počas týždňa problém s vymýšľaním večere. Recepty si môžete vybrať priamo zo stránky Ketomix.sk, kde nájdete sladké aj slané recepty. Môžete si zoznam receptov zavesiť na chladničku, aby ste ho mali stále pred očami. Do výberu receptov môžete zapojiť aj zvyšok rodiny.

Zdroj obrázka: 1989studio / Shutterstock.com

3. Nie ste v tom sami

Pri snahe schudnúť pomáha aj vedomie, že v tom nie ste sami a sú aj iní ľudia, ktorí majú rovnaký cieľ ako vy. Kde takýchto ľudí nájdete?

  • Priamo na stránke ketomix.sk sú uložené premeny niektorých ľudí, ktorí sú dôkazom toho, že keto diéta je účinná a skutočne môže pomôcť zmeniť život.
  • Facebookové skupiny a fóra združujú ľudí, ktorí sa o túto diétu zaujímajú a povzbudzujú sa navzájom.
  • YouTube kanál, na ktorom nájdete množstvo cvičení priamo od lektoriek Ketomixu, ktoré vám pomôžu nájsť si to pravé cvičenie pre vás.

Nezabudnite, že samotná strava je síce základ, ale tvorí len 70 %. Zvyšných 30 percent predstavuje pohyb, ktorý by ste určite nemali vynechať. Na prvom mieste je vždy zdravie. Ak teda viete, že máte nejaké zdravotné komplikácie alebo ste tehotná, skúste sa najskôr poradiť s vaším lekárom. Ten vám povie, či je pre vás keto diéta vhodná.

Pokiaľ ešte stále zvažujete, či je keto diéta tá správna pre vás, na internete nájdete veľa tipov a odporúčaní, rovnako ako aj priamy kontakt s ľuďmi, ktorí v tejto oblasti pracujú.

Nezabudnite, že správny čas na chudnutie nikdy nepríde. Začať môžete už dnes. Musíte len chcieť!

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať