Choroby „vydýchala“, je bez liekov, zdravá. Prognózy boli iné. Doda Lednická: V 70-ke behá maratóny

Mojim hosťom bola Doda Lednická, ktorá zabojovala s chorobami a dnes už žiadne lieky neberie. Aj keď na začiatku boli prognózy celoživotného brania liekov a kortikoidov. Dve ťažké diagnózy ju postupne pripútavali k posteli. Už skoro nevychádzala von z domu, pretože potrebovala blízkosť toalety… Neprešla viac ako 100 metrov, aby nepotrebovala vbehnúť na záchod. Až raz… Ako hovorí, choroby „vydýchala“…

Čiperná dáma, ktorú majú dnes problém dobehnúť aj mladí…

V istej chvíli prestala nasledovať klasickú medicínu, ktorá jej riešenie nedávala. Dokonca, po operácii jej naordinovali takú stravu, ktorá by bola jej stav zhoršiť. Uznala to aj lekárka, ktorú požiadala o spoluprácu. Do nemocnice jej nosil manžel stravu, ktorá jej stav po operácii radikálne nezhoršila. Ale dobré to aj tak nebolo. Čo všetko musela Doda naštudovať a zmeniť?

Dody som sa pýtala aj:

  • Vy ste v rozhovore pre reláciu RTVS povedali, že ste sa rozhodli chorobu vydýchať. Než k tomu prejdeme, čo presne vám bolo a koľko liekov ste brali?
  • A predtým v živote ste boli akčná a zdravá?
  • Odkiaľ sa zobrali zrazu tie choroby? Vidíte za tým aj psychosomatiku? Lebo Crohnova choroba patrí medzi takzvané psychosomatické ochorenia. To znamená, že na vývoji a zhoršovaní ochorenia má podiel aj stres, životný štýl, udalosti, ktoré sa človeku prihodia, psychologické faktory. Čo z toho by ste zadefinovali vy?
  • Ďalšia bola astma. Hovorí sa, že astmu má človek, ktorý niečo nevie predýchať. Odkedy ste mali astmu a čo ju mohlo spustiť?
  • Aké boli prognózy na vaše choroby od konvenčných lekárov? Ďalšie lieky?
  • Hovorili ste, že bez blízkosti WC ste nemohli byť…
  • Pamätáte si ten deň, kedy ste sa rozhodli vyjsť z domu a risknúť to?
  • Behať vraj človek vo vyššom veku nemá. Lebo vraj trpia kĺby. Ako to vnímate?

Pozrite si celý rozhovor, ktorý vás nabije energiou…

Rozhovor si za 36 hodín pozrelo viac ako 14 000 ľudí a Doda dostáva skvelé správy od ľudí zo Slovenska aj Čiech… Rozhovor môžete sledovať priamo tu, nižšie, keď stlačíte tlačítko PLAY. Alebo priamo na YouTube v tomto linku – KLIK

Ďakujem, že máte rozhovory ODznova radi…

Veľmi si to cením. Ďakujem za každé zdieľanie, každú podporu … aj tú finančnú…

Ak sa chcete pridať, nech sa páči: Podpora podcastu ODznova možná tu: https://ko-fi.com/odznovapodcast alebo na č.u: SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať