Chcete začať spievať v muzikáloch? Vy alebo vaše dieťa? Vek nie je rozhodujúci. Skúste to teraz!

Objav v sebe muzikálovú hviezdu!

Nikdy nie je neskoro začať si plniť svoje malé či veľké sny. Počas dvojročnej pandémie sme všetci starostlivo objavovali a cibrili svoje talenty a záľuby. Ak sa tie vaše, prípadne sny vašich detí týkali práve spevu, je čas ukázať ich svetu!

Spevácka súťaž Muzikálová hviezda otvára svoje brány začiatočníkom aj profesionálom už dvanásty rok. Tentokrát však bude iná. Vďaka unikátnemu spojeniu Muzikálovej akadémie a RDS Art Group ju prvýkrát zažijeme v nových priestoroch domu umenia na Laurinskej ulici v Bratislave. Zároveň sa aktuálny dvanásty ročník súťaže prvýkrát pýši titulom „medzinárodný“. Priestor ukázať svoj talent profesionálnej porote s medzinárodným zastúpením dostanú absolútne všetci.

Nemusíte sa báť, že by ste ako amatér vo veľkej konkurencii pokročilých spevákov nemali šancu.

Súťažiaci sú dômyselne rozdelení do kategórií podľa veku a skúseností. Môžete sa prihlásiť s predchádzajúcou skúsenosťou, aj bez nej. Možno už v budúcom ročníku zmeníte svoju kategóriu zo „začiatočník“ na „pokročilý“. Spevácka súťaž je vekovo neobmedzená a prihlásiť sa môže naozaj každý. V porote vás čakajú známe osobnosti a významní profesionáli zo slovenskej a zahraničnej muzikálovej scény. Nie je vylúčené, že ich váš výkon zaujme natoľko, aby vám priniesol ďalšie a ďalšie príležitosti na javisku.

Už teraz môžeme predstaviť mená, ako napr. speváčka Nela Pocisková, muzikálová speváčka a herečka Romana Dang-Van a veľa ďalších. Táto skúsenosť vám otvorí brány do šoubiznisu, spoznáte zaujímavých ľudí z umeleckého sveta a získate množstvo skúseností a neopakovateľných zážitkov. Pripravené sú aj hodnotné ceny, individuálne hodiny spevu s umelcami, podpísaný diplom pre každého účastníka, ako aj nahrávanie v nahrávacom štúdiu pre víťazov.

Stačí sa prihlásiť na www.muzikalovaakademia.sk

Svoje o tom vie aj muzikálová herečka Veronika Lackovičová, ktorá sa stala víťazkou posledného ročníka Muzikálovej hviezdy. Dnes ju už môžete vidieť vo viacerých muzikáloch Jána Ďurovčíka, ako School of Rock, Voda (a krv) nad vodou alebo Čajočky.

A hoci by ste si povedali, že ide o ostrieľanú speváčku, priznala, že stále bojuje s trémou pred vystúpením, či súťažami. „Vždy som veľmi nervózna predtým, ako mám vyjsť na javisko. Snažím sa s nervozitou nebojovať, ale prijať ju. Urobím si pár svojich cvičení, dám sa tým do kľudu a vravím si, že v zásade o nič nejde. Stali sa mi už, samozrejme, aj nejaké trapasy. Napríklad som sa stratila v hudobnom podklade. Vždy si však treba zachovať gráciu a ísť ďalej,“ priznáva s úsmevom Veronika.

Ako spomína aj speváčka a zároveň moderátorka súťaže Zuzana Hrvoľová: „Súťaž Muzikálová hviezda moderujem už niekoľko rokov. Vždy sa veľmi teším na rozmanitosť talentov, ktoré sa odvážia vystúpiť na pódiu. Malí, veľkí, profesionáli aj nadšení hobby speváci spoločne vytvárajú energiu a umelecký zážitok, z ktorého čerpám ešte niekoľko dní po súťaži.“

Ak ste našli odvahu a chcete preveriť svoj talent v praxi, prihlášku na súťaž Muzikálová hviezda spolu so všetkými informáciami nájdete na www.muzikalovaakademia.sk

Váhate?

Ak ešte stále váhate, alebo si nie ste istí svojím výkonom alebo výberom piesne, neváhajte sa obrátiť na lektorov Muzikálovej akadémie a dohodnite si konzultáciu, na ktorej vám dajú rýchle tipy na zlepšenie a vyšperkovanie vašej interpretácie.

Muzikálová akadémia vzdeláva svojich frekventantov v odboroch spev a herectvo pod vedením kvalifikovaných pedagógov a profesionálnych umelcov. Venuje sa zdokonaľovaniu speváckej a hereckej techniky detí a dospelých, vokálnemu koučingu profesionálov, príprave na talentové skúšky, prijímacie pohovory a castingy. V roku 2021 sa stala súčasťou RDS Art Group. Aktuálne info o kurzoch na: muzikal@riverparkdanceschool.sk alebo 0910 373 373.

Mohlo by vás zaujímať