fbpx

Chcete si vytvoriť domáci wellness? Nie je to také komplikované

Chcete si vytvoriť domáci wellnessChcete si vytvoriť domáci wellness? Nie je to také komplikované

Posledné roky nás naučili, že k vykonávaniu našej práce nemusíme opustiť pohodlie domova. To isté platí aj na koníčky, ale domáce prostredie môže byť aj miestom unikátnych aktivít. Ako? Napríklad zariadením domáceho wellness-u. Takže, ak máte nejakú miestnosť navyše alebo priestor, ktorý zatiaľ nemá žiadnu funkciu, skúste si vytvoriť vlastné útočisko na relaxáciu. 

Vírivka alebo sauna vnesie do domácnosti nové zážitky, rovnako vzbudzuje pocit luxusu ako útulný, intímny komfort. Nie je druhoradé ani to, že domáci wellness má významné zdravotné benefity, predstavuje vynikajúcu prevenciu psychických aj fyzických ochorení. Dajte si ale záležať na tom, aby zariadenie bolo skutočne kvalitné a trvácne. Počiatočná väčšia investícia vám môže ušetriť veľa starostí v budúcnosti ako aj výdavky na spätné opravy, s ktorými musíte rátať, ak nevsadíte na prvotriedne produkty od overených predajcov. 

Základ oddychu, prostredie

Vybudovanie domáceho wellness-u začína vytvorením dobrého plánu. Pokiaľ ste sa rozhodli pustiť sa do toho úplne sami, určite venujte dosť času štúdiu danej témy na internete, navštívte rôzne fóra a nebojte sa pýtať – odborníkov alebo známych, ktorí s podobnou prácou už majú nejaké skúsenosti. Majte jasnú predstavu o základnom štýle a prostriedkoch, ktoré by ste vo svojej relaxačnej miestnosti určite chceli mať. 

Tým najdôležitejším faktorom a základným jadrom bude asi aj tak to, aký bude dizajn prostredia. Obrovské množstvo informácií zo sveta dostávame cez zrakové vnímanie, a to všetko vplýva na to, aké je naše momentálne rozpoloženie. Predstavte si, že po oddychu v saune sa ocitnete v sterilne bielej izbe so slabým svetlom a studenou podlahou. No a teraz si predstavte to isté v miestnosti, ktorú zdobí obklad imitujúci drevo, živé rastliny, prípadne sviečky a na ležadlách na vás čakajú hebké uteráky.

Dajte si záležať na tom, aby vzhľad vášho domáceho wellness-u bol jednotný. Každá jedna vec by mala mať svoju funkciu, zbytočností sa nekompromisne zbavte. Vsaďte na minimalizmus a prírodné materiály. Jednak to bude príjemné pre oči aj sušu, jednak budete šetrní k životnému prostrediu.

Relaxačná detoxikácia – sauna 

Či už sa rozhodnete pre tradičnú alebo infrasaunu, mali by ste mať jasno v tom, či máte vytvorené nevyhnutné základné podmienky. Sú rozmery sauny kompatibilné s vašou relaxačnou miestnosťou? Aké sú predpoklady pripojenia k elektrickej sieti? Bude prechod z kabíny do sprchy alebo bazéna jednoduchý a komfortný? 

Pri výbere samotného modelu venujte pozornosť kvalite materiálu aj dizajnu. Nezabudnite na vetranie, ktoré vám dokáže zabezpečiť mriežka zabudovaná v stene. Pred kúpou a inštaláciou je určite dôležité poradiť sa s odborníkom, pretože požadované energetické nároky sa môžu líšiť v závislosti od modelu.

Rozmaznávanie na najvyššej úrovni

Ak túžite po luxusnom rozmaznávaní a máte k dispozícii vyšší finančný rozpočet, zvážte kúpu vírivky. Okrem toho, že je to neskutočne príjemné, podporí aj vaše zdravie. Teplá voda uvoľňuje končatiny a bublinky vám jemnou masážou pomôžu zbaviť sa stresu nahromadeného počas dňa. 

Na výber budete mať pevné vírivky alebo mobilné. Pevnú vírivku môžete vstavať na fixné miesto presne takým spôsobom ako bazén. Tieto modely sú stabilnejšie s luxusnejším dizajnom. Mobilná vírivka je ale lacnejšia. Logicky, umožní vám premiestňovanie podľa momentálnych potrieb, navyše, ak je v exteriéri, ľahko ju odložíte na zimu.

Soľná lampa

Soľná lampa je veľmi užitočný zdravotný prostriedok, no a zároveň aj dekoratívny element. Ide o položku, ktorá je dostupná pre každého. Môže byť vaším pomocníkom na relaxáciu aj bez toho, aby ste mali samostatnú wellness miestnosť. 

Soľné lampy sa využíva napríklad pri prevencii ochorení dýchacích ciest. Neliečia iba cez dýchaciu sústavu, ale aj farbami. Zvyčajne majú červenkasté oranžové svetlo, ktoré na nás pôsobí nielen upokojujúco, ale napríklad po správnom umiestnení do kúpeľne zahalí celú miestnosť do príjemnej teplej farby. Aby tento efekt bol plnohodnotný, venujte dostatočnú pozornosť správnej údržbe. Podlahu umývajte každý deň a prečítajte si, ako vyčistiť kachličky. Túto informáciu nájdete na internetovom portáli Kachlickovo.sk, a keď si preštudujete všetky zaujímavé články, venujte pozornosť aj kvalitným produktom a štýlovým modelom.

Zdroj fotiek: Freepik.com

-INFOSERVIS-

 

Mohlo by vás zaujímať