Chcete počas koronakrízy zachrániť svoje podnikanie

Chcete počas koronakrízy zachrániť svoje podnikanie?

Situácia je vážna. Naozaj vážna. Aj keď sa nám podarí dostať vírus pod kontrolu, zanechá v naše malej krajine obrovskú katastrofu. Živnostníci, malé, no i stredné firmy, museli zavrieť svoje prevádzky, zrušiť všetky stretnutia a v duchu si už prepočítavajú, koľko peňazí budú potrebovať na to, aby prežili ďalší mesiac.

Chcete počas koronakrízy zachrániť svoje podnikanie?

Ak ste aj vy v podobnej situácii a desíte sa toho, čo bude, keď sa toto všetko skončí, nezúfajte. Ak nemôžete vychádzať, presuňte svoje podnikanie do online priestoru. Pozrite sa ako:

  1. Online konzultácie – nemôžete sa stretávať s ľuďmi? Nevadí. Zapnite počítač, nainštaluje si Skype a môžete začať konzultovať. Bezpečne a v pohodlí svojho domova. Vaši klienti určite ocenia, že sa budú môcť odreagovať.
  2. Zmeňte sa na online učiteľa – ak ste dobrí v matematike, slovenčine, biológii či dejepise, ponúknite svoje vedomosti na pomoc rodičom, ktorí bezradne sedia so školákmi nad úlohami a nevedia, ako im vysvetliť rozdiel medzi sínusom a kosínusom.
  3. Pripravte online kurz k vašej téme – či už ste kouč, fitness tréner, maliar, fotograf, učiteľ cudzieho jazyka alebo grafik, určite máte vedomosti, s ktorými sa môžete podeliť s ostatnými ľuďmi. Natočte video kurz o tom, ako začať kresliť, cvičiť, nájsť svoj talent alebo pracovať s grafickým programom. Popremýšľajte, čo by ste mohli odovzdať ostatným a čo sa môžu, kým budú doma, naučiť. Ak neviete, ako taký kurz pripraviť, napíšte mi, rada vám pomôžem.
  4. Komunikujte viac cez sociálne siete – ak ste doteraz nemali čas spravovať svoje sociálne siete, teraz je na to tá najlepšia doba. Prilákajte ľudí na vašu stránku, do vášho eshopu pomocou zmysluplného obsahu – ideálne vo forme videí. Možno vám to nepomôže získať viac zákaziek práve teraz, no určite vám to pomôže neskôr, keď sa znovu vrátime k bežnému životu.
  5. Začnite predávať návody – Ak čokoľvek vyrábate – hračky, stoly, šijete sukne, skladáte mozaiky, prerábate nábytok – vložte svoje know how do jednoduchých návodov a skúste ich predávať online.
  6. Expandujte do zahraničia – ak viete čokoľvek z vyššie uvedeného pripraviť v cudzom jazyku, smelo do toho! Neriešte, že nemáte dokonalú angličtinu, to nemá nikto (okrem tých, čo sa v zahraničí narodili)

Existuje toľko možností, ako sa dá predísť kríze vo vašom podnikaní. Máte čas, máte priestor, tak začnite hľadať, skúšať a možno položíte základy úplne novej forme vášho podnikania. A by ste s tým potrebovali pomôcť, dajte vedieť. Držím vám palce!

Veronika Bošková, projekt manažér Kremsa Digital

FOTO: Gabriela Teplická

Mohlo by vás zaujímať…

Oteplilo sa. Tínedžeri sa takmer nedajú udržať doma! A práve oni sú riziko roznášania Korona vírusu

 

Mohlo by vás zaujímať