Charitatívny Beh pre beh v Bernolákove sa blíži

Beh pre beh je charitatívny pretek. Beží sa, aby iní mohli behať. Každoročne putuje celý výťažok z behu deťom s pohybovým postihnutím. Tento rok sa bude bežať pre dvoch veľkých bojovníkov Filipa a Krištofa. Pobehni aj ty s nami pre pomoc druhým!

Komu bude tento rok venovaný?

„Tento rok pôjde výťažok dvom chlapcom, Filipovi a Krištofovi. Filip Kosár pochádza z Modry a má 5 rokov. Keď mal Filip 5 mesiacov, zistili mu detskú mozgovú obrnu. Začal s rehabilitáciami a robí veľké pokroky. Samostatne chodí od 2,7 roka, no stále to nie je ono, pretože ľavú nôžku má kratšiu. Rehabilitácie si hradia sami a nakoľko je jeho mamina samoživiteľka, veľa peňazí nezostáva. Zberom vrchnákom od PET fliaš si pomáha získať finančné prostriedky. Preto veríme, že im pomôžeme“, hovorí Katarína Donáthová a pokračuje.

„Krištof Kubala z Rovinky má 17 rokov. Narodil sa predčasne s diagnózou detská mozgová obrna. Samostatne nechodí, ale dennodenne rehabilituje. Jeho snom je chodiť. S mamou sa tešia, ak sa mu podarí aspoň raz ročne dostať do Adeli centra. Krištof je veľký športovec. Venuje sa jazde na handbiku a zúčastňuje sa rôznych pretekov. Ako sám vraví, beží pre radosť“. uzatvára Katka.

NEMÔŽEME POMÔCŤ KAŽDÉMU, ALE KAŽDÝ MÔŽE POMÔCŤ NIEKOMU…

Okrem toho, že má Beh pre beh vyššie posolstvo, nezaostáva ani v ekológii. „Každý rok sa snažíme zdokonaľovať aj v detailoch. Aj preto na „občerstvovačke“ a v cieli nebudete piť z plastu, ale z pohárov, ktoré sú biologicky rozložiteľné. Aj takto chceme aspoň v malom pomôcť nášmu životnému prostrediu“, dopĺňa.

Propozície a registračný link nájdete tu: https://www.facebook.com/events/1723772307725401/

Kedy: 7. júna 2019

Kde: „ŽABÁK“ – Mostová ul. Bernolákovo

Čas štartu:

Deti – 17:15

Dospelí 8,8 km trať – 18:30

Dospelí 4,2 km trať – 18:40

Kategórie deti:

do 5 rokov – 200m

6-8 rokov – 400m

9-11 rokov – 1500m

12-14 rokov – 1500m

Kategórie dospelí:

4,2 km – muži, ženy

8,8 km – muži, ženy

Štartovné:
Deti : bez poplatku

Dospelí: 4,2 km – 5€ online platba (7€ na mieste)

Dospelí: 8,8 km – 8€ online platba (10€ na mieste)

– kto chce,môže prispieť aj väčšou čiastkou

Registrácia:

Deti do 15 rokov: v deň behu na mieste od 16:00

Mohlo by vás zaujímať