fbpx
Black Friday inak. Nevyhadzujte peniaze!

Black Friday inak. Nevyhadzujte peniaze!

Blíži sa Black Friday. Už teraz na nás vyskakujú rôzne upútavky na zľavy. Neviem, kde sa to v nás ľuďoch berie, že chceme „kupovať zľavy“. Mám pre vás úplne inú ponuku, ako využiť peniaze a pritom pomôcť.

Včera som robila krásny pocast s Gabikou Zúbrikovou, riaditeľkou IPčka.

IPčko je internetová poradňa, ktorá neraz zachraňuje zdravie a dovolím si povedať aj životy ľudí. Je za ňou viac ako 100 dobrovoľníkov a približne 16 interných zamestnancov. Žijeme v dobe, akú si nepamätáme. Na základe toho vzrastá počet ľudí, ktorí prepadajú depresii, chcú si siahnuť na život, ale rozvíja sa aj domáce násilie. Možno trpí aj váš priateľ, sused či kolega. Len o tom neviete.

Preto som chcela urobiť podporný podcast. Aby sme dali informáciu širšiemu publiku aj zo 40plus, teda vám. Myslím si totiž, že nás číta množstvo skvelých ľudí a preto som si istá, že by ste radi podporili dobrú vec. IPčko žije iba z grantov a príspevkov. Tento rok na jar situáciu so zvyšujúcou sa potrebou pomoci zachránili najmä dve nadácie, ktoré pomohli významnejšou sumou peňazí. Ale zdrojom pravidelných príjmov sú práve príspevky obyčajných ľudí. Nás.

Podcast sme nahrali cez skype, ale žiaľ časť zvukového záznamu je kvôli zhoršenému signálu „pokazená“ a nedá sa s ním pracovať. Nedá sa vyexportovať na platformu. Preto som si sadla a rozhodla som sa, že napíšem tento článok s prosbou a výzvou.

Black Friday inak. Nevyhadzujte peniaze!

Blíži sa Black Friday a väčšina Slovákov podľa prieskumov minie počas tohto obdobia 200€. Peniaze minú často aj na veci, ktoré ani nevyužijú. Kúpia ich kvôli dobrej cene. Napriek tomu, že je kríza, aj tak idú a nakupujú. Svedčia o tom rekordy nákupov v eshopoch. Ja takéto zvyky nemám a možno ani vy nie, ale 80% ľudí áno. Ak chcete využiť peniaze rozumne a byť naozaj nápomocní, pošlite peňažný príspevok IPčku. Denne zachraňujú ľudí a vaša podpora bude mať skutočný význam.

V rámci svojich aktivít urobilo IPčko aj takéto kratučké video. Pozrite si ho…

Kde môžete prispieť?

Číslo účtu, kde môžete prispieť a pomôcť  je: SK39 1111 0000 0012 1187 8029

Prispieť môžete akukoľvek sumou alebo si môžete nastaviť pravidelné prispievanie mesačne – povedzme 10 alebo 20 €.

Viem, že je doba ťažká obzvlášť pre ľudí, ktorí prišli o prácu.

Sme v období krízy. Niektorí robotu strácajú a iným krachuje podnikanie. Mnohí však pracujú naďalej a príjmy sú rovnaké, ako pred koronou. Ak môžete, pomôžte.

Ak nemáte peniaze nazvyš, aj tak môžete pomôcť, keď budete tento článok zdieľať na sociálnych sieťach. Existuje totiž veľa ľudí s dobrým srdcom a ja pevne verím, že aj medzi vašimi priateľmi. Možno radi pomôžu, len o téme domáceho násilia nevedeli. Zdieľať môžete na Facebooku, Linkedin, Pintereste, ale aj na Instagrame. Ďakujem, keď tak urobíte.

Viac o aktivitách IPčka sa dozviete na www.ipcko.sk

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať