fbpx
Bejby nebude sedieť v kúte...
Domov / BLOG / Bejby nebude sedieť v kúte

Bejby nebude sedieť v kúte

Koncert Scorpions. Príjemná atmosféra v publiku, tvorenom prevažne našimi rovesníkmi, prípadne ešte o niečo staršími fanúšikmi. Všetci sa usmievame, s pohárom piva v ruke.

Nastupujú hlavné hviezdy, chlapi bližšie k 60-ke, profesionálne však nestratili nič, naopak, ich vrásky, imidž ako pred rokmi, ale najmä hudobné cítenie a užívanie si každej chvíle, im slúžili ako pridaná hodnota.

Priznávam, že som po dlhom čase vyšší vek vnímala akosi pozitívnejšie.

A prečo vlastne? Nuž, všimli ste si niekedy, akú tenkú čiaru tvorí päť rokov? Sú to tie medzi 35 a 40. Zatiaľ, čo 35 -roční sú všeobecne považovaní za mladých a perspektívnych, v 40-ke ste zrazu na odstrel.
 
Namiesto miesta vám ponúknu skôr nejaký pekný flek v krematóriu. K pohode nepridajú ani komentáre niektorých rovesníčok o inkontinenčných vložkách, klimaktériu a totálnom nezáujme ich partnera. Áno, sú to prevažne tie, ktorých keď sa opýtaš, ako sa majú, začnú buď hovoriť o deťoch, alebo zásadne o niečom negatívnom.

Snažím sa byť pozitívna.

Pozitívna v krajine, kde o skúsenosti nikto nestojí. Vo svete, ktorému len zriedka rozumiem. Zakastovaná v kategórii, z ktorej niet návratu. Vyhodená z práce, zneužívaná ľuďmi, ktorí dokážu vyťažiť z kvality za málo peňazí, a postavená do kúta, kde som nikdy nebola zvyknutá stáť. 
 
V 35-tich som mala 10 a dvojročného syna, manžela, povinnosti a veľmi málo času. Priznávam, že keď bolo najhoršie a svoj jazyk som vyplazený ťahala pol metra za sebou, veľmi som sa tešila na vek, ktorý mám dnes.
 
Tá predstava mi dávala silu vydržať bez jedla, spánku, chvíľky pre seba. Mám čoskoro 46, deti veľké, stále samostatnejšie, jedno už dokonca z domu, posilnená prežitým, a situáciami, v ktorých som si musela poradiť výlučne sama, hrdá, keď sa obzriem za seba.

Bejby nebude sedieť v kúte…

…vravím si každý deň, keď sa ráno o piatej pozerám na seba v zrkadle. Nemusím plniť očakávania iných. Tento život je iba môj, so všetkým, čo sa v ňom stalo a čo sa ešte stane.
 
Začala som opäť hrať súťažne hádzanú. Nadviazala som tam, kde som pred 21 rokmi potom, ako som otehotnela, prestala. Učím sa každý deň jedno anglické slovíčko, a mám v pláne napísať konečne knihu. Ale najmä nedovolím nikomu, aby mi vnútil svoju predstavu o tom, čo sa v mojom veku hodí a čo nie.
 
Pretože jediná osoba, ktorá mi môže nastavovať limity, som ja sama.
 

Mohlo by vás zaujímať...

Canisterapia: liečenie, ktoré rozdáva úsmev

Keď Hanka Fúsková hovorí o svojom štvornohom priateľovi, Edkovi, je hneď jasné, že nejde len o člena rodiny. Canisterapia: liečenie, ktoré rozdáva úsmev. Počas výcviku sa psy učili spoznávať pachy dezinfekčných prostriedkov,…

Robiť najlepšie, ako vieme.

Krásna ukážka toho, že dieťa ešte dokáže vidieť veci mimo náš dospelácky rámec. Jeho pohľad na svet nie je ohraničený mantinelmi a nepochybuje o tom, že ROBÍ NAJLEPŠIE, AKO VIE. My dospelí…

Ako si nájsť prácu svojich snov?

Katarína Knežová pracovala vo finančnej sfére a v korporácii na vyšších pozíciách. Napriek tomu, že väčšine národa by sa mohlo zdať, že z takejto práce sa neodchádza, Katrína to cítila inak. A rozhodla…

Numerológia a pohľad na vzťahy a život

Každý máme svoju cestu a nie je totožná s cestou iných ľudí,  aj keď sa nám  možno naša  nepáči a radšej by sme kráčali inou. Preto najprv spoznajme pomocou čísel  tú svoju, aby…

Manžel ju oklamal fiktívnym manželstvom.

Priznám sa, že často som prekračovala svoje limity, aby som zachránila holú existenciu a strechu nad hlavou sebe a svojim deťom. Opúšťala som ich nedobrovoľne a odchádzala od nich s…