fbpx

Štefan Karak: Začína sa napĺňať môj veľký sen a veľké dobrodružstvo. Chcem, aby ste boli všetci súčasťou!

Beh UTMB 2022 Štefan KarakZačína sa napĺňať môj veľký sen, ale aj veľké dobrodružstvo. Chcem, aby ste boli všetci súčasťou!

Na jeseň sme v našom magazíne 40plus písali o sne Štefana Karaka. Keď mi Štefan zavolal, že chce bežať a dosiahnuť niečo, čo je v jeho veku absolútne výnimočné,a podarilo sa to zatiaľ iba 5 ľuďom na svete, postavili sa mi chlpy. Jediný problém boli peniaze, pretože dostať sa na UTMB (Ultra maratón Mont Blanc) nie je jednoduché. Boli dve cesty. Spoliehať sa na losovanie alebo vstup na pretek zabezpečiť finančným vkladom.

Štefan potreboval 2 000 €, čo je pre slovenského dôchodcu suma, ktorá je nepredstaviteľná.

V momente, keď mi to povedal, rozhodla som sa ho podporiť.

Vytvorili sme mini tím aj s Evkou Olejníkovou, s ktorou ma prepojila ďalšia naša čitateľka. Za pár hodín vznikla výzva na Ľudia Ľuďom a vyšiel článok v našom magazíne. Štefan si dal na vyzbieranie potrebného objemu dva mesiace a iba s malou dušičkou veril a dúfal, že je to dostatočne dlhý čas na zbierku, že sa to môže podariť. Predsa len, doba je ťažká. Peňazí nie je medzi bežnými ľuďmi veľa…

Ja som to vnímala inak. Dali sme článok von a Štefanovi som povedala, že toto bude dvadsaťštyri hodinovka. Áno, neodhadla som to. Trvalo 36 hodín, kým sa peniaze vyzbierali. 36 hodín k splneniu sna človeka, ktorý dokazuje, že vek je len číslo.

Viem, že Štefan pobeží aj za nás.

Za nás všetkých, ktorí potrebujeme tu i tam popodstrčiť, keď máme slabú chvíľu a zúfame, že šťastena nám nie je naklonená.

Ale šťastie praje pripraveným.

Štefan sa už pripravuje…

Priatelia. Chcem sa s vami podeliť o Štefanov list a odkaz. Tu je v plnom znení!

Dnes uverejnili organizátori pretekov okolo Mont Blancu 2022 zoznam pretekárov, ktorí sa môžu podujatia UTMB zúčastniť.

Aj vďaka všetkým Vám, priatelia, ktorí ste prispeli do finančnej zbierky svojou čiastkou môžem dnes oznámiť, že som na pretek UTMB 2022 registrovaný!

Peniaze som daroval spoločnosti „Ultra Sports Science“, ktorá pracuje na lekárskych a vedeckých štúdiách na ochranu zdravia športovcov.

Vďaka tomu som sa vyhol losovaniu a automaticky bol registrovaný na pretek.

Začína sa napĺňať môj veľký sen, ale aj veľké dobrodružstvo. Chcem, aby ste boli všetci súčasťou tohto dobrodružstva. Aby ste to všetko prežívali so mnou.

Príprava, ktorú som začal už od januára, bude trvať 7 mesiacov. Bude nesmierne náročná, veď absolvovať tak náročný pretek vo veku nad 70 rokov sa doteraz za celú históriu pretekov podarilo iba piatim ľuďom na svete!

Verím, že na konci tohto dobrodružstva bude na listine pretekárov, ktorí pretek úspešne absolvovali, zapísané aj meno Slováka!

Čaká ma veľa práce. Ja verím, že s Vašou podporou to zvládnem.

Štefan Karak

Čo dodať?

Šírte tento text medzi priateľov. Nech nás je spolu so Štefanom viac.

Budeme tak súčaťou Štefanovej cesty.

Je to zároveň veľká príležitosť ukázať, že podpora komunity je to kľúčové, v čom môže človek žiť, aj keď sú ťažké časy!

Pripravila: Martina Valachová

Ísť za svojim snom? 

V nedávnom rozhovore s Ivanou Belákovou sme prebrali tému, ako sa veci v živote môžu dariť, ak robíte to, čo je vašim poslaním…

Mohlo by vás zaujímať