fbpx
Bea Kačeňáková: Reštart pobyt praskol moju bublinu

Bea Kačeňáková: Reštart pobyt praskol moju bublinu

Som manželka, matka, pracujúca žena. Doma upratovačka, kuchárka, opatrovateľka. Všetky to poznáte. Nemôžem sa sťažovať, mám múdreho manžela, ktorý má svoju celkom úspešnú spoločnosť, šikovných a krásnych synov, na ktorých som hrdá. Mám prácu vo veľkej korporácii, ktorá ma v podstate baví. Dostávam za ňu plat, a tak sa nemôžem sťažovať ani na finančný nedostatok. Mám relatívne zdravých osemdesiat ročných rodičov. Som šťastná žena.

Mám úžasné a tie najlepšie priateľky pod „mojim“ slnkom aké si každá žena môže priať. Skutočne spriaznené duše. Občas cestujem s rodinou, s priateľmi, chodím s babami na wellness, na kávu, cvičím, nakupujem.

Napokon mám svoj vek, dajme tomu päťdesiat a niečo. V rôznych etapách života a vyplynúc z viacerých životných situácii, som si vytvorila svoju bublinu – svoj svet. Vyselektovala som ľudí, ktorých som z nejakých dôvodov musela z mojej cesty vypustiť. Jasné, to robia všetci. Ľudia prichádzajú a odchádzajú, niečo nám dajú, niečo z nás zoberú. Je jednoduchšie, a hlavne „zdraviu prospešnejšie“, stretávať sa a tráviť čas s ľuďmi, ktorí majú podobné zmýšlanie, záujmy, ciele a aj politické názory.

Takto si žijem v mojom nádhernom stereotype niekoľko rokov.

A teraz veľké ALE…

Pred asi dvoma týždňami nám do našej skupiny „mojich dievčat“ poslala Stanka, jedna z nás, pozvánku na víkendový REŠTART pobyt do Senca. Cvičenie, príprava zdravých jedál, Nordic Walking okolo jazera, rozhovor s koučkou. Prečo nie? Od januára intenzívne cvičím tabatu, zmenila som stravovanie, začala „zdravo žiť“. A keďže to tentokrát myslím naozaj vážne – tak ako mnoho krát predtým – potešila som sa.

Očakávania: cvičenie, pokecanie s mojimi dievčatami, naučiť sa pripravovať zdravé pokrmy, aktívny oddych. Toto všetko sa mi splnilo. Po jednom víkende som však zistila, že na svete a hlavne na našom malom Slovensku, žije veľa skvelých a inšpiratívnych žien. Jeden víkend zmenil môj pohľad na život, na môj život.

Rozpačitý príchod

Príchod bol rozpačitý, ráno o 7:10 som samozrejme bežala (sto metrov autom) voliť ako správna občianka, ktorej záleží na lepšom Slovensku. S hrôzou som zistila, že musím z kufra auta vyložiť krabice. Bolo mi jasné, že tri baby na tri dni budú mať batožiny minimálne na dva týždne a predstavte si, naozaj to tak bolo! Vyzdvihla som Eriku a Moniku a konečne sme vysmiate vyrazili smer SENEC – Hotel Zátoka. Myšlienkou, že o 8:30 musíme byť na mieste, som sa začala zaoberať až keď som už vedela, že sa nám to nepodarí stihnúť. Ako na potvoru, aj tá moja ženská v navigácii, nám tesne pred hotelom zahlásila „odbočte prudko doľava“! Kto by protestoval, predsa vie čo robí. Nevedela! Obišli sme opäť kolečko popri jazere.

Konečne sme našli vytúžený cieľ a o päť minút sme boli všetky v miestnosti vyhradenej pre REŠTART, prezlečené a pripravené.

Začal sa víkend, vďaka ktorému som spoznala dynamickú organizátorku Martinku Valachovú, krásnu fitnesku Nelu Sullens, charizmatickú fyzioterapeutku Elenku Bernátovú, energickú Katarínu Arendáš a pozitívnu koučku Andrejku Trávničkovú. Sú to ženy, ktoré venujú svoju energiu a čas ľuďom, ktorí chcú niečo vo svojom živote zmeniť, cítiť sa lepšie, byť lepší, krajší zvonku aj zvnútra, meniť veci k lepšiemu. Nielen čo sa týka krásy a postavy, ale pomáhajú aj ľuďom, ktorých opustilo sebavedomie a pozitívne myslenie.

Inšpiratívne príbehy

Venovali sme sa sebe a svojmu telu. Večer sme všetky netrpezlivo čakali na výsledky volieb, „čaputovali“ zdravé drinky, a každá z nás postupne povedala pár slov o sebe, o svojich radostiach, starostiach, o živote. Všetko zaujímavé príbehy. Počúvala som so zatajeným dychom. Až pokým som si neuvedomila, že aj ja budem musieť niečo povedať! Ale čo? Chcela som ujsť, odísť akože spať. Poviem, že som unavená a vyparím sa?! Nie, som zodpovedná, dospelá a neutekám. Idem do toho.

V porovnaní s týmito ženami sa mi zdal môj život nudný a ja som si pripadala nezaujímavá. Ale náhle mi napadlo, že porozprávam, samozrejme, o rodine, o tom, že ma baví móda a zariaďovanie bytov, o práci, ktorú už chvalabohu mám, ale aj o tom ako som si ako 50 ročná prácu hľadala. Nakoniec bol z toho celkom humorný a zaujímavý príbeh, ktorý raz možno tiež napíšem.

Cítila som sa s týmito ženami, akoby som ich poznala celý život. Rôzne ženy, rôzne práce, rôzne osudy. Inšpiratívne ženy, ktoré bojujú. Ženy, ktoré robia život krajší a lepší iným ľuďom. Ženy podnikateľky. Ženy, ktorých opustili muži. Ženy samo-živiteľky. 

Nepočítala som s tým, že stretnem také silné ženy.

A všetky! To, čo som za tie dva dni počula, zažila, koľko rôznorodých žien som na pobyte stretla, spoznala a koľko mi tieto ženy odovzdali pozitívneho myslenia, som neočakávala.

Tie skvelé a inšpiratívne ženy mi praskli moju pohodlnú bublinu. Chcem sa stretávať s takýmito ľuďmi, chcem prasknúť moju bublinu a posunúť sa ďalej s novými priateľstvami, spoznávať silné ženy.

Najlepšie to vystihol môj manžel, keď som prišla z pobytu domov a rozprávala a rozprávala. Povedal: „Bea, ja som ťa ešte takúto rozjarenú hádam ani nevidel!“ A to sme už spolu za tých 33 rokov, čo to preskákali.

Teším sa na ďalší REŠTART a verím, že bude čoskoro.

Bea Kačeňáková
Foto z reštartu nájdete tu: 
ALBUM

Mohlo by vás zaujať…