Som presvedčená, že anjeli stáli, stoja a budú stále stáť pri nás. Toho sa báť nemusíme.

Kde sú anjeli strážni v roku 2022? Stoja pri nás stále?

Stáli pri mne všetci anjeli. Strážil ma môj anjel. Takto zvykneme hodnotiť situácie, ktoré sú kritické, ale podarí sa nám z nich vyjsť v zdraví a v poriadku. Martina Šedlbauer si tému anjelov zobrala ako motto, resp. ústrednú tému svojej tvorby. Jej anjeli strážia veľa príbytkov, ale aj vzťahov. Rozhodla som sa vyspovedať ju. A spátať sa aj na to, kde sú anjeli strážni v roku 2022.

Martina, kedy ste sa začali venovať maľbe a prečo práve téma anjel?

Téma anjeli mi bola vždy veľmi blízka. Odjakživa som „cítila, že SÚ“, že pri nás stoja a že nás chránia. Počas 20 rokov v korporátnom svete som najazdila takmer milión kilometrov na cestách. Bola som dosť veľký cestný pirát, musím sa priznať, a veľakrát som sa dostala do rôznych kolízií a kritických situácií na cestách. Vždy ma však ochránili. Ani jediný krát som nespôsobila autonehodu a vždy po každej kritickej udalosti som ich cítila ešte viac… Hovoriť však niekomu o tom v tej dobe – asi by ma považovali za blázna.

Keď som korporát po úplnom vyhorení opustila, takmer rok som hľadala, čo idem ďalej vo svojom živote robiť. Čím sa idem živiť… vôbec by mi ani len nenapadlo, že práve tvorba obrazov bude to, čím budem obohacovať tento svet a mne bude prinášať hojnosť. Pred siedmimi rokmi mi však náhle odletel môj ocino do neba a 3 týždne po jeho odchode mi to prišiel vnuknúť ako jasný odkaz: „Začni maľovať anjelské obrazy!“ Ten odkaz bol tak silný, jasný a nežný, že nebolo možné pre mňa neskúsiť to a neuveriť mu.

Už na druhý deň som si vytvorila stránku Anjelské obrazy na Facebooku – bolo to presne 28. 5. 2015 – a začala som pridávať obsah. Pár anjelských obrazov som už dovtedy vytvorených mala.

Je teraz doba, kedy by mohli podľa vás anjeli trochu viac zabrať a pomôcť nám ľuďom? Alebo si to nezaslúžime?

Anjeli sú čistá láska. Sú našimi sprievodcami, no nie sú zodpovední za to, čo sa nám v našom pozemskom zrodení deje. My sami sme tvorcovia a tvoríme si životné okamihy. Ak sme vo vnímaní toho, že ŽIVOT SA NÁM DEJE a že za náš život môžu všetci ostatní okolo nás, len nie my, tak sme podľahli veľkej ilúzii. My si totiž tvoríme celý náš život. Anjeli nás sprevádzajú a vedia nám byť veľmi nápomocní v ťažkých chvíľach. Ak je však naša viera v nich hlboká a úprimná. Pomôžu vždy, keď ich požiadame.

Čo vás najviac inšpiruje v tvorbe?

Žitie samotné. Všetko, čo okolo mňa v danom okamihu vnímam. A sloboda. Sloboda v tvorení, časová sloboda, zmena miesta – vždy keď odídem na dovolenku, tak tam naberám najviac inšpirácie. Momentálne sa chystám na ayurvédsky pobyt na Srí Lanku. Viem, že si tam idem pre veľké „odkazy“. Cítim, že tam ku mne príde niečo veľké…

Delia sa s vami ľudia o svoje pocity, keď si vyberajú obraz?

Áno, je to jedna z vecí, ktoré od klientov požadujem, kým spolu dolaďujeme objednávku. Chcem od nich, aby sami definovali zámer, s ktorým mám obraz tvoriť. Pri tom si sami môžu nájsť priestor na ujasnenie toho, čo vlastne v živote chcú. Tým sa začína náš spoločný proces tvorenia. Ja seba vnímam už iba ako kanál, ako sprostredkovateľa, cez ktorý daný zámer prejde do obrazu. Tá energia cezo mňa – cez moje ruky – prejde do obrazu.

Čo zvyknú očakávať od vašich obrazov?

Naplnenie zámeru o ktorom som hovorila, ale tiež prehĺbenie spojenia so skutočným anjelom. Obraz slúži ako skratka k anjelovi, alebo ako neustála pripomienka jeho existencie. Jeho úlohou je v danom človeku aktivovať spojenie a komunikáciu s anjelom.

Máte aj spätnú väzbu, že obraz s výjavom anjela v živote vašich klientov takpovediac „zabral?“ A nie je to len pocit? Placebo?

Už prvý pohľad, keď príde obraz domov, veľmi často spúšťa silné emócie. Ľudia cítia zimomriavky, tlačia sa im slzy dojatia, proste bytostne cítia prítomnosť. Spätná väzba prichádza často po nejakom čase, keď obraz už v priestore „pracuje“. Vždy mám veľkú radosť, ak sa ľudia podelia o ich reálnu skúsenosť. No a tá spätná väzba je vždy nádherná. Cítim to asi tak, že takmer 2800 vytvorených obrazov hovorí za seba. S veľkou láskou a pokorou prijímam toto celé ako moje poslanie a tatinov odkaz si uchovávam hlboko v srdci. Pre niečo vyššie sa mi to udialo práve takto a nemusím úplne všetkému rozumieť, dôležitejšie pre mňa je cítiť. Cítiť, že som na správnej ceste.

Na čom aktuálne pracujete?

Momentálne mám toľko projektov rozbehnutých, že som si prizvala na spoluprácu ďalšiu osôbku. Už koncom apríla budem súčasťou konferencie Umenie byť ženou – s anjelmi, ale aj s muzikoterapiou (hra na krištáľové misy, gongy a iné vysoko vibračné nástroje).

Anjeli strážni v roku 2022

V máji mám ďalšiu pozvánku na konferenciu Inšpiratívne ženy, ktorá bude v Nitre.

Pripravujem tiež pobyty pre ženy na Slovensku (jún) a aj pri mori (letné mesiace), kde budeme spolu tvoriť obrazy a užívať si i muzikoterapiu.

Ďalšou novinkou je 7 soundhealingových meditácií nahratých v profesionálnom štúdiu, ktoré budem uvádzať do života v najbližšom období. Každá z nich je tvorená s iným zámerom a budú slúžiť na liečenie jednotlivých oblastí v živote.

Čo je pre mňa veľkým potešením, tak s týmto produktom som sa túžila dostať do korporátnych firiem, ako jedným zo spôsobov, ako pomôcť vyťažených zamestnancov „vykalibrovať“. No a to sa už deje. Spolu s nemenovanou zdravotnou poisťovňou organizujeme v máji workshop pre približne 20 HR manažérov z rôznych nadnárodných spoločností. Následne to chceme implementovať medzi širokú škálu ich zamestnancov. Keby som ja v minulosti toto dostala ako benefit od zamestnávateľa, tak by som určite zotrvala dlhšie vo firme. Vnútorný balans a rovnováha, sú dnes veľmi dôležité pre očakávaný výkon.

Samozrejme, okrem toho intenzívne tvorím obrazy a chodím hrávať do rôznych miest.

Skrátka, prežívam teraz veľmi tvorivé obdobie a mám z toho veľkú radosť, pretože všetko toto ku mne prichádza vo veľkej ľahkosti. To ma zároveň uisťuje, že som správne…

O všetkých týchto aktivitách informujem moje publikum na Instagrame @anjelskeobrazy.art alebo na Facebooku Anjelské obrazy – Martina Šedlbauer

Aký je váš odkaz pre čitateľov aj v súvislosti s aktuálnou situáciou? Myslíte, že anjeli budú stáť pri nás?

Som presvedčená, že stále stáli, stoja a budú stáť pri nás. Toho sa báť nemusíme.

Ak však chceme zmeniť situáciu okolo nás, musíme každý začať tvoriť „mier“ u seba. Vo svojom vnútri, vo svojej rodine, vo svojich vzťahoch… len tak dokážeme vyliečiť svet. Sme súčasťou kolektívneho vedomia, a to, čo sa deje vo svete, je odrazom každého jedného z nás. Nemôžeme očakávať, že keď sa zmení svet vonku, tak potom sa zmeníme aj my. Zmena musí nastať v prvom rade v každom z nás… Toto nás táto doba učí. Želám preto nám všetkým, aby sme týmto učením prešli a vyliečili tak spoločne tento svet.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať