fbpx

Ani v Rakúsku, ani na Slovensku už nevidno, že by vláde šlo o zdravie. Podobá sa to skôr na pomstu…

Ani v Rakúsku, ani na Slovensku už nevidno, že by vláde šlo o zdravie. Podobá sa to skôr na pomstu…

V poslednej dobe sa ma veľa ľudí pýta, že čo mi je? Mne? Prečo? Vraj som iná. Pred pár dňami mi docvaklo. Áno. Som už pol roka umlčiavaná. V náznakoch alebo aj priamo. Mám pocit silnej pásky cez ústa tak, ako už dávno nie, ak som vôbec takú pásku niekedy v živote cez ústa mala. Ale niečo sa vo mne zlomilo. Chcem vám povedať, čo sa deje. Možno sa v tom nájdeme spoločne.

Žijeme v klamstve a nepravde. 

Mám prečítané stovky článkov. Napozerané desiatky hodín videí. Zdá sa mi, že to musí byť každému jasné… Ale tíško je. Táto dvojročná skúška, ktorá nás skúša je neuveriteľný lakmusový papierik. Má ukázať, kto má koľko odvahy klamať alebo sa nechať klamať. Nemyslím tým teraz očkovanie ako také. Myslím procesy a ohýbanie pravdy.

Deje sa to v rôznych rovinách.  Každý z nás má inú mieru strachu a inú chuť byť „slobodný“. To, čo máme spoločné je, že viac-menej (až na pár výkrikov do tmy) držíme jazyk za zubami. A držíme ho aj vtedy, ak vidíme, že sa veci menia a otáčajú. Každý vo svojej ulite, chrániac si svoje istoty.

Vyčkávame.

Priznám sa, že z tohoto sa ja cítim chorá. 

Chýba mi, že máme zakázané niektoré slovká. Nemôžeme premýšľať. Väčšinu obsahu si posúvame v skupinách a cez messenger. Verejne sa nedá. Hrozí ODPIS! Povolená je len jedna propaganda. Na Slovensku úplne skapala debata (až na Hovorme Spolu – zatracovaných a zosmiešňovaných spevákov zo skupiny Maduar – patrí im môj obdiv).

Sú tu len správni a nesprávni (vedci, lekári, právnici… dosaďte si tu čo chcete). Snažím sa na celú situáciu hľadieť s porozumením a stáť v strede. Ale zistila som, že v strede nič nie je. Umrel. Je tam diera. Stred zakapal skoro tak, ako stredná vrstva na Slovensku. A to je podľa mňa strašne zle.

Dnes som si prečítala jeden komentár v denníku Postoj.

Autor v ňom uvádza, okrem iného, že aj keď má protilátky po očkovaní, tak jeho vláda (autor býva v Rakúsku) ho núti dať si tretiu dávku. Platnosť covid pasu sa znížila z 9 na 6 mesiacov. Takmer zo dňa na deň. Ale nie na základe vedeckých poznatkov. Je to politické rozhodnutie. Z článku vyberám:

„Nedávno som si dal urobiť protilátkový test, výsledok bol 94,2 IU/ml. Preložené pre malý zvyšok čitateľov, ktorí si ešte nedorobili doktorát z imunológie: ja srším protilátkami. Pri hranici 25 IU/ml je čas na ďalšiu dávku, hladina 50 alebo 60 je považovaná za úplne fajn – a ja mám 94. Mňa núti vlasť k okamžitému boosteru, hoci to z lekárskeho hľadiska rozhodne nemám odporúčané.

Ani v Rakúsku, ani na Slovensku už nevidno, že by vláde šlo o zdravie. Podobá sa to skôr na pomstu a trestanie neposlušných. Ako keby chceli napichať tú exspirujúcu látku do každého bez ohľadu na vek, vulnerabilitu a protilátky. Na jar a v lete som to ešte nevidel, ale teraz mám čoraz viac dojem, že naše vlády sa správajú ako obchodní zástupcovia Pfizeru. Aj pre toto prestávam tej firme veriť.“

Autor článku je 2 x zaočkovaný. Celý článok tu: https://www.postoj.sk/96888/ako-za-par-dni-urobili-zo-zodpovedneho-ockovanca-de-zolat-a

Ja som očkovaná tiež

Očkovaná som variantom Delta pred 2 mesiacmi. Koronu som totiž prekonala pred 60 dňami… Mala som mať nárok na 180 dní POKOJA. Teraz sa to z ničoho nič zmenilo na 90 dní. Prečo? Protilátky mám. Rôzne štúdie už preukázali, že ľudia, ktorí chorobu prekonali majú protilátky aj 8 mesiacov po prekonaní. Z hľadiska zdravia nevidím dôvod, prečo by som sa mala dať očkovať alebo boostrovať. Mnohé štúdie hovoria, že porekonaní očkovanie nepotrebujú. Napríklada aj vakcinológ Petráš – Část lidí se očkuje špatně, více dávek může být kontraproduktivní

A tak, rovnako ako autor textu z Denníka Postoj, otvorene hovorím: O ZDRAVIE TU NEJDE…

Veľmi ma mrzí, že veľa ľudí to už vidí, ale stále sú ticho…

Mnohí sa boja o prácu alebo o zákazky. Áno. Možno o ne prídete… na určitý čas …

Ja som nedávno prišla o jedného klienta, lebo moje video, ktoré som robila s MUDr. Janekovou uverejnil Zem a Vek vo svojom článku. A zrazu som sa stala akože hviezdou zatracovaného média. A to až tak, že klient si vyžiadal zmazať svoj článok z nášho magazínu, pretože nechce byť spájaný s niekým, ako som ja. Budiš. Zajtra, ak niekto vloží moje video do svojho článku na stránke fašistickej politickej strany, tak čo? Budem fašistka? A pozajtra, ak to urobí nejaká cirkev, tak čo? Budem zástupkyňa tej cirkvi? Ja s tým nič nenarobím. A upokojuje ma fakt, že kedysi aj Adela Vinczeová (z vlastného rozhodnutia) sa vyskytla v Zem a Vek a celkom kariéru spravila. Aj tak…

Verím, že toto celé sa raz predsa skončí…

Nič netrvá večne.

Ani propaganda nebude trvať večne.

Ak sa jej samozrejme postavíme a budeme žiadať dôkazy, ako podklad k politickým rozhodnutiam.

Prišli sme podľa mňa do bodu, kedy sa musíme spoločne a zároveň každý jednotlivo postaviť za seba a svoje zdravie.

Martina Valachová

Rozhovor s MUDr. Janekovou si môžete pozrieť aj tu…

Mohlo by vás zaujímať