fbpx

Sagan zranil policajta nie preto, že sa bál očkovania. Vraj mu chceli spraviť test na drogy, čo ho nahnevalo…

Dnes začnem vtipné správy tak netradične, tradičnou depresiou. A končiť budeme Saganom…

Aktuálne správy zo Slovenska a sveta plné vtipu a nadsázky. Ideme na tému bohatstva, hojnosti a v tejto dobe najmä nedostatku peňazí. Dnes na mňa vyskočil článok, že ľudia sa cítia staro a nebaví ich život. Ani som nechcela ďalej čítať, lebo veď nie je sa im čo čudovať, ceny vysoké, platy mizerné, ak vôbec ešte majú kde pracovať, dovolenka v nedohľadne a cez tento „lokdan“ vám ani botoxy nemajú kde pichnúť. Ale som ten článok nakoniec očami prebehla.

Na moje prekvapenie, moje vyššie spomenuté dôvody nie sú tie pravé, prečo by ste sa mali cítiť staro a život by vás nemal baviť.

Hlavný dôvod je, že málo spíme… No, neviem. Ja asi spím aj za niekoho iného, lebo ja spím veľa. A v tom by mal byť aj, podľa autora, celý úspech. Keď budete veľa spať, nebudete sa cítiť ani staro a život vás bude ohromne baviť. Potvrdzujem. Takže, keď toto dočítate – ale celé – tak si dajte šlofíka, nech je náš svet a váš život krajší.

Mať krásny život je predsa snom každého z nás, no nie každému sa to aj podarí.

Väčšina ľudstva žije v presvedčení, že musíme tvrdo makať a potiť krv pre to, aby sme žili v bohatstve. Ten, kto je bohatý, buď kradne, alebo ozaj veľa pracuje, tak si treba vybrať, či byť zlodej alebo workoholik. Niečo o tom vie aj taliansky volejbalista Roberto Cazzanig, no pozná to z tej druhej strany. Chudák Roberto žil 15 rokov vo vzťahu s modelkou, s ktorou sa osobne nikdy nestretol, no miloval jej hlas a každý deň spolu telefonovali.

Keď Robertovi doplo, že to asi nie je všetko s kostolným poriadkom, bol už o 700-tisíc eur ľahší a modelka v nedohľadne. Nuž, zle si to prepočítal, ono to nie je také ľahké spraviť si dobrý biznis plán a nedať sa o*ebať, ako hovorievala Nora Mojsejová. Keď si neviete dať rady, ako správne rozdeliť svoje peniažky, inšpirovať vás môže aj náš minister financií. Ale nie, srandujem. Do týchto vôd radšej nepôjdeme, doslova do týchto vôd. Lebo náš minister asi bude dovtedy chodiť s krčahom vody k studni, kým mu niekto ucho neodtrhne. Možno aj na tom krčahu.

Na kompletné spracovanie témy peňazí a túžbe po nich potrebujeme ešte jednu dôchodkyňu.

V poslednej dobe sa to tými dôchodcovskými príbehmi na internete len tak hemží. Zväčša sú to síce zahraniční dôchodcovia, no evidentne aj u nás nájdeme také špeciálne prípady. Jedným z nich je aj 69-ročná, po bohatstve túžiaca, pani Tereza Gyönyörová – ak ste frajeri, prečítajte jej priezvisko nahlas, lebo ja som si skoro jazyk na tom vykrútila. Už vás vidím, ako hľadíte do telefónu a skúšate špúliť ústami „Ďunjuurová???…“ no, neviem ako. Táto špeci pani má prezývku „travička“ nie trávička, ale travička.

Robila všelijaké biznisy podvodného charakteru, a keď jej na to niekto prišiel, tak sa ho snažila otráviť špeciálnym jedom, podobným durmanu. Naša dôchodkyňa zo Šiah za tieto svoje finančno-chemické aktivity dostala 25 rokov, tomu sa hovorí prežiť dôchodok v kľude, nebude sa veru musieť na záhrade obracať.

V base ju navštívi asi len pán farár, aby ju napravil a na správnu stranu obrátil. Síce záleží na tom, akého pána farára jej do cely pošlú. Jeden taký špecialista „obracač“ bol v Dunajskej Strede, opäť „Dolniaky“. Susedia si dlho mysleli, že sťahuje nábytok a presúva posteľ, no nakoniec prišli na to, že to nie je sťahovanie, ale sexovanie. Neviem, ako na to prišli, možno mu chceli ísť pomôcť a on otvoril dvere len v negližé a povedal: „Bratia a sestry, už by nás tu bolo veľa…“ Tak nejak to mohlo byť. V každom prípade sa pán farár odsťahoval a zostalo po ňom len ticho a prázdno.

S tým tichom mi teraz tak napadlo, ako je možné, že sme o tom našom Peťovi Saganovi a jeho záchrannej akcii nepočuli skôr, ale až teraz.

Veď, podľa médií a jeho vyjadrenia, sa incident s nebezpečným francúzskym policajtom stal už niekedy v apríli. Peťo Sagan je tiež studnica príbehov a pre mnohých aj pravý slovanský bojovník. Ako James Bond u nás, poslovenčený James Bond by sa mal volať Jakub Väzba. To už neznie tak sexy drsňácky.

Kto o našom Peťovi nepočul, tak v skratke, v apríli ho zastavili policajti, keď sa po zákaze vychádzania preháňal na skútri so svojím bratom. Policajta zranil, lebo sa vraj bál, že ho chcú zaočkovať. Neskôr Peťo povedal, že sa nebál očkovania, ale údajne mu chceli spraviť test na drogy, a to ho teda ozaj nahnevalo, lebo mal len pár pohárkov vínečka. Jedno lepšie, ako druhé. Mne sa Sagan páči, bez ohľadu na jeho výstrelky, aspoň sa človek zasmeje, a o to nám predsa všetkým ide.

Nech je náš svet veselší a máme sa na čom zasmiať.

Blíži sa čas vianočný, pre mnohých radostný, pre mnohých stresujúci a depresívny.

Preto na záver pridám štúdiu, od koho iného, ako od amerických vedcov: Šťastné ženy začínajú s vianočnou výzdobou oveľa skôr, tvrdia psychológovia! Tak, kočky a kočiaci, hop do pivnice oprášiť vianočné hviezdy, reťaze, svetielka, prípadne odtiaľ vytiahnite dáke gule, lebo o guliach to celé je. Majme gule byť spokojní, veselí a nežeňme sa za bohatstvom, ale radšej za hojnosťou. Lebo hojnosť je veselšie slovo a neznamená výhradne peniaze, dukáty či drahokamy.

Hojnosť je aj zdravie a to, že si máte s kým vynadať a potom sa udobriť.

Ľúbte sa, množte sa – alebo aj nie – no hlavne, majme gule žiť v hojnosti.

Vaša Eva Czermak

Aktuálne správy z domova a zo sveta

P.S : Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Všetky správy FTIPNÉHO prehľadu za uplynulé obdobie nájdete tu: #právesaNEstalo

Korektúry – Aktuálne správy zo Slovenska a sveta plné vtipu a nadsázky: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujímať