Americkí vedci voperovali pacientke so silnou depresiou čip, ktorý jej depresiu doslova vypol. Súhrn najzaujímavejšieho…

Aktuálne správy z domova a zo svetaAktuálne správy z domova a zo sveta ( súhrn je k dispozícii už aj v audio verzii…)


Priatelia! Pokračujeme v týždennom súhrne z pera Evky Czermak. Bude to o vypnutých, ale aj o čipoch, pápežovi a pive. Veríme, že vás súhrn zabaví, ale aj poučí. Skrátka a dobre, dajte si tieto Aktuálne správy z domova a zo sveta a buďte v pohode…

Týždeň „vypnutých“

Tento týždeň bol šialene nabitý šialenými vecami od obrátenej reality, že pivo zo Slovenska vyhralo cenu v Čechách, až po vypnutie fejsbúkov, instagramofónov, vo-capov a neviem ešte, čoho všetkého, čo vymyslel pán Zuckerberg (teda cukrový vrch).

Nechcem nič hovoriť, ale nepísala som to náhodou naposledy, že „dožvie“ ako by to vyzeralo, keby sa tie siete vypli? No ako? Nastala panika, ľudia temer z okien skákali, lebo zrazu niekto vypol ich virtuálny svet a pre mnohých aj virtuálny biznis. Ale, „našťastie“, sa znovu zapol po šiestich hodinách a pán „cukrový vrch“ prišiel o 6 miliárd… Akoby môj švagor čakateľ Pali povedal „pane-na-nebi“, 6 miliárd?!

Veď si len predstavte, čo by sme za to všetko mohli porobiť, koľko viníc nakúpiť, sadov ovocných a toľko pálenky a vínka vyprodukovať, čo by sme ho zadarmo rozdávali, aby ľudia šťastní boli. Potom by len pili a pili… Hmm. To by asi nebolo dobré. Tak ešteže ich ten Zuckerberg nemá, nie peniaze, ale ani takéto nápady. Dobre je, ako je.

Okrem vypnutých sociálnych sietí sa podarilo vypnúť aj iné veci, ťažké veci.

Dočítala som sa na internetoch, že americkým vedcom (ani si neviem predstaviť, že niekto iný na svete by toto dokázal) sa podarilo pacientke so silnou depresiou voperovať čip, ktorý jej tú depresiu doslova vypol. Parádny úspech. Tak uvažujem nad tým, že či by nevymysleli aj dáky čip, čo by vypínal debilitu a mamon, že možno keby sme ich pekne poprosili nejakým hromadným listom emotívnym, že to bude dar do parlamentu na Vianoce, možno by vymysleli dačo aj pre tých našich.

Len potrebujeme nájsť jedného takého „somára“ na tento experiment, ktorého by sme im poslali.

Máte návrhy?

Podľa mňa nemusí ani po anglicky vedieť, aby niečo sprosté nepovedal a neurazil ich ešte pred tým, ako to vymyslia.

No celkom dobrý nápad si myslím, že by to mohol byť, veď uvidíme, možno „nex time“.

Tento týždeň nám, vďakabohu, dal aj hrdinov, nech nie sme zas celkom demotivovaní a frustrovaní, ale máme trošku aj toho tímového ducha.

Bežiaci policajt na Košickom maratóne, pán Lukáš Horák, spozoroval počas behu, ako „spolu-utekajúca“ kolegyňa dostala kŕč, trápila sa v bolestiach a nechcela to vzdať, tak neváhal a aj za cenu „meškania“, vyhodil milú pani alebo slečnu na široké pleco a takto bežal s ňou až do cieľa. Tlieskam mu za to, je to krásne a evidentne mal v tom momente srdce na správnom mieste, veľká motivácia a rešpekt. Z tohto prípadu je možné si vziať viacero ponaučení do života, naozaj kopec. Mne sa najviac páči to, ktoré je akurát pre nás ženy.

Keď ti je ozaj ťažko a už nevieš ako ďalej, hľadaj chlapíka s veľkým srdcom, čo ťa na rukách až do cieľa donesie. Krásne. Nevadí, že tento na chrbte, romantika je aj tak preceňovaná.

Ešte šťastie, že taký kŕč neschytal ten filipínsky influencer, čo sa tento týždeň ocitol na titulke Playboya.

Neviem, či by ho pán Lukáš tiež na chrbát vyhodil, alebo len vyhodil. V starých časoch boli na titulkách Playboya len parádne „cecane“, čo ľúbia chlapcov, no dnes už aj fešní influenceri, čo ľúbia chlapcov. Svet sa mení, doba sa mení, my sa meníme. Čo sa ale nemení, je korona-šialenstvo. Ešteže stále máme istoty, ktoré sú stabilné a vieme, že korona je jedna z nich. Vedia to aj naši politici, ktorí majú isto aj veštecké gule (asi iba veštecké), lebo vraj idú nakúpiť ďalších 10 miliónov antigénových rýchlotestov. Možno ich budú rozdávať aj do mikulášskych balíčkov. Už sa teším…

Kopec vecí sa veru dialo zaujímavých, ale veľa by to bolo o nich písať, tak aspoň v skratke:

Agent 007 už má otlačenú svoju hviezdu na chodníku slávy. Hip, hip, hurá! Aj my by sme si taký chodník mali niekde spraviť. Otlačili by sme tam Jánošíka a iných slovenských buditeľov.

Pápež František sa kajal a ospravedlnil za svojich katolíckych kňazov, ktorí vo Francúzsku sexuálne zneužili viac ako 200-tisíc detí. Čo na toto povedať? Hmmm. Poľovníci majú také všelijaké malé pascičky, ktoré keď do nich vbehne niečo „zlé“, tak to odseknú. Nepošleme mu nejaké do toho Vatikánu? Tipujem, že by ich potreboval viac, ako si sám myslí… Inak podľa mňa by sa mali kňazi normálne ženiť, nech im potom z toho nešibe. Poriadna manželka by ich dala doparády, boli by radi, že si môžu dať cez omšu víno a hotovo! Žiadne hormóny navyše.

V športe sa diali super veci, napríklad v takej teraz obľúbenej cyklistike.

Neviem, či ste počuli, ale po rokoch získalo Slovensko opäť miestenku na majstrovstvá sveta v dráhovej cyklistike. Mladý človek zabojoval a dal to. Nebudem sa tváriť, že nie som hrdá lebo je to chlapec tuto od nás z Topoľčianok – Martin Chren – do tohoooo!

Joj a ešte jedna riadna vec sa stala.

Otvorím internety a tam na mňa kuká známa tvár, trošku zošedivený pán, rozmýšľam v duchu „kto ty si? Teba poznám?“, a potom to prišlo. Toď Janko Počiatek. Zamával nám zo svojej vily v Cannes, ktorú preveruje francúzska polícia. Niečo im tam asi smrdí, vraj pranie špinavých peňazí. Podľa mňa použili zlú aviváž, a preto to tam teraz smrdí. Treba si vyberať správne. Inak to môže byť nie explózia vôní a chutí, ale len explózia.

Aktuálne správy z domova a zo sveta

Aj my sme boli s mojim mužom tento týždeň explozívni.

Môj muž totiž niekde schytal bacila a bolelo ho hrdlo, prskal a mal dokonca aj zvýšenú teplotu. Čo to znamená? Že muž je toxický a váš spoločenský život skončil! Treba chlapa zamknúť doma, aj seba ideálne, nikam nepúšťať a ak náhodou musí vyjsť z bezpečnej bubliny a má červené oči a usmrkaný nos, radšej spravte falošný dramatický výstup akože je uplakaný, lebo ak priznáte, že máte sopeľ, skončili ste!

Našťastie nás vytreli a sme negatívni.

Takže to bola prastará vymretá jesenná nádcha. Rarita, ja viem.

V dnešnej dobe je vraj prijateľnejšie sa na verejnosti pos*ať, ako si odkašlať. Tak sa držte priatelia a nekašlite na to!

P.s. Dnes je svetový deň duševného zdravia, preto najmúdrejší vedci (teda ja) odporúčajú aspoň na týždeň nepozerať správy. Radšej si dajte dobré vínko, prechádzku, pozdravte priateľov alebo poľúbte manželku, manžela – ideálne toho svojho/svoju.

Vaša Eva Czermak

P.S. 2: Ak ste sa dobre zabavili, neokúňajte sa. Pošlite tento text vašim priateľom. Skrátka, zdieľajte…

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Mohlo by vás zaujímať…

Lucia je nevidiaca. Prišla o zrak pár mesiacov po pôrode syna, čo už je niekoľko rokov. Po 24 operáciách sa dozvedela, že tento stav sa už pravdepodobne nezvráti. Podľa mňa Lucia vidí veľmi veľa. Žije plnohodnotný život, porodila ďalšie dieťa a pokračuje vo svojich projektoch. Jej odkaz je veľmi inšpiratívny. Viac už v rozhovore…

Mohlo by vás zaujímať