fbpx

Deti opäť nie sú v škole aj preto, lebo dátami sa manipuluje. Klamete nás? Odíďte!

Aktuálna pandemická situácia na SlovenskuAktuálna pandemická situácia na Slovensku

Deti nie sú v škole aj preto, lebo dátami sa manipuluje. Klamete nás? Odíďte! Tento text chcem venovať všetkým, ktorí používajú mozog v hlave na premýšľanie. Viete, aká je aktuálna pandemická situácia na Slovensku?

Takmer všetci sme unavení z opatrení, ktoré nedávajú zmysel. Patríte tam aj vy? A čo vás najviac hnevá? Dobrý terapeut by vám povedal, že hnev nie je vhodná emócia, pretože vás nikam neposunie. Najmä, ak nemáte ako veci ovplyvniť. Ja si myslím, že mnohé, najmä nelogické opatrenia, ktoré nám strpčujú a niektorým dokonca ničia život, zmeniť treba. Len sa musíme prestať báť pomenovať ich pravým menom… No a musíme sa spojiť aj v ochote hľadať pravdu!

Deti sú zase doma. Prečo?

Dnes ráno som sa zobudila a jedna čitateľka mi poslala zopár zaujímavých údajov a štatistík. Autorom sú Dáta bez pátosu. Ľudia v tomto zoskupení si všimli, že v médiách sú prezentované iba niektoré parametre a štatistiky. Ale dejú sa aj dobré veci, len o nich nikto nepíše. Lepšie sa totiž straší šokantnými titulkami.

Aby som bola presná, ide mi o toto – citujem a preberám veľkú časť z ich píspevku:

DOBRÉ SPRÁVY, A NIKDE NIKTO O TOM NIČ

Je možné, že na Slovensku budeme čakať na nejaký zázračný parameter a potom sa ozve konzílium, médiá a hygienici, aby povedali: podarilo sa.

Konzílium nekomentuje 7 klesajúcich parametrov a nepíše nič o zlepšujúcej sa situácii, ale hovorí trvale o zlej situácii, nevhodnosti uvoľňovania (ktoré je pre OP a je motiváciou pre očkovanie). V súvislosti s očakávaným nástupom ďalšej vlny pandémie spôsobenej omikron variantom nového koronavírusu apelujú na veľkú opatrnosť. Priveľké uvoľňovanie opatrení pri nízkej zaočkovanosti Slovenska proti ochoreniu COVID-19 považujú odborníci za veľmi rizikové.

Nízku zaočkovanosť (efektívne sa ráta plná zaočkovanost 2 týždne po II. dávke) budeme mať do Veľkej noci. Pri omikrone, samozrejme, varujú hneď, ale o nameranej DELTA premorenosti 10 % obyvateľstva ani zmienka. Zlepšenia a poklesy neexistujú a ak existujú, tak sú nepovšimnuté, hrozby a zhoršenia sú okamžite na scéne. Zastavenie rastu úmrtí zostalo rovnako nepovšimnuté.

Považujeme to za nevyvážené. Ale tešíme sa vyjadreniu ku školám, ktoré by za otvorenie obchodov nevymenili. Rozumeli by sme postoju: otvorené školy mimo ohnísk a zatvorené obchody všade. Ale to by sa stratila motivácia pre nezaočkovaných sa zaočkovať.

Dnes sme sa v 7-dňových priemeroch zbavili reportovaného nezmyslu spred 8 dní s vyše 15 tisíc PCR pozitívnymi, čo nebolo nikdy zaradené do správnych dní a vo všetkých okresoch si to hygienici vedú ako číslo k 2. decembru. V princípe išlo o pozitívnych k dátumu o týždeň skôr. Šialené chyby a v dôsledku nich napríklad mnohí školáci bez výuky, lebo škola zavretá a internet doma žiadny.

To zbavenie sa reportingovej chyby spôsobilo, že konečne máme čistejšie dáta. Pozrite sa na ne, určite ich žiadne médiá neponúkli. Vyzerá to takto:

POKLES / RAST ZA POSLEDNÝ TÝŽDEŇ

Zo 72 okresov má len 7 rast obtýždeň v PCR pozitívnych viac ako 3 %

Viac ako 50 okresov klesá za týždeň viac ako 5 % a 40 okresov klesá viac ako o – 20 %

Okrem Trnavy s miernym rastom sú všetky krajské mestá v poklese, niektoré v silnom

POKLES / RAST ZA OBDOBIE DELTY

Poklesy reportuje viac ako 60 okresov, mnohé viac ako – 30 % a niektoré aj – 40 % až 70 %

Celý východ a celý sever Slovenska je v poklese

Je to len začiatok a do pár dní uvidíme takmer celé Slovensko v poklese a okresy postupne v pásme pod 1000 v 7D incidencii na 100-tisíc obyvateľov

Mnohé okresy majú našliapnuté na menej ako 500 a to je pri poklese hranica čiernej a bordovej farby okresu

Pozrite si mapy na linke:

https://www.digipay.sk/mapy/

Pozrite si poklesy z maxím DELTY na:

https://datawrapper.dwcdn.net/3oKBJ/13/

Pozrite si naše interaktívne mapy na:

https://databezpatosu.sk/rast-alebo-pokles-vyskytu-covid-19/

Budeme radi, ak aj profesijné združenia, ktoré radia vláde, budú venovať pozornosť tomu, o čoho pokles sa snažili.

Lebo všetky tieto parametre klesajú.

A možno nie sme ďaleko od pravdy, ktorú sme ako hypotézu vyslovili pred časom: Vzhľadom na mizernú kvalitu, oneskorené reportovanie hodnôt parametrov sa možno na Slovensku dozvieme, že v pandémii je možné mať vrcholy kritických parametrov v rozmedzí 1 týždňa, prípadne 10 dní. Celý príspevok Dáta bez pátosu je kus dlhší (aj s grafmi a ďalšími informáciami) a nájdete ho  TU: https://www.facebook.com/databezpatosu/posts/392157226032077

Klamete nás tam hore? Prečo to robíte? Ak klamete a zavádzate, tak odíďte!

Stále rozmýšľam, prečo sme tak rozdelení. A je to veľmi jednoduché. My sme odtrhnutí od skutočnej reality. Na základe dát, ktoré sú manifestované politikmi, ale aj v médiách, totiž vznikajú strachy a hnev v nás ľuďoch. Takéto nastavenie totálne likviduje aj imunitu človeka, kto o tom pochybuje, nech si to naštuduje.

Ale najhoršie na tom aktuálne je, že aj deti sú uväznené doma na základe takto pokriveného vykazovania. V triede môjho syna, napríklad, sú takmer všetci očkovaní alebo prekonaní. Je tretiak… a z toho dva roky poriadne v škole nebol. A ja civím na správy na Dáta bez pátosu a vidím, že aktuálna pandemická situácia na Slovensku je iná, ako sme si mysleli.

Sedíme doma, hromžíme, niektoré celebrity točia videá, že za všetko môžu neočkovaní dezoláti a ďalší ľudia im buď tlieskajú, alebo kritizujú. Takto to ale nevyriešime.

Ako vidno aj z uvedených dát, sme permanentne strašení a dovolím si tvrdiť, že aj klamaní, prípadne jemne povedané zavádzaní a manipulovaní. Komu to vyhovuje? Skúste si odpovedať na túto otázku.

Komu toto vyhovuje? Staré známe zlaté: QUI BONO?

A keď budete premýšľať, tak nezabudnite aj na to, že všetci tí politici sú dobre platení a ich sa nedotýka žiadna kríza.

A tiež aj tí odborníci v rôznych konzíliách sú dobre platení. A čím dlhšie ich tu budeme mať, tým dlhšie budú dobre platení. Oni nemajú problém s infláciou. A v noci si nemusia vypínať kúrenie, ako mnohé rodiny alebo matky-samoživiteľky.

V neposlednom rade spomeniem aj médiá. Tie mainstreamové získavajú obrovské zákazky za inzerciu a rôzne natívne spolupráce. Žeby tam bol dôvod, prečo si nevšímajú dobré správy? Prečo nepíšu aj o pozitívnych zvratoch pravdivo alebo trhajú kontext?

No a na záver: Zlé veci sa dejú vtedy, keď sú dobrí ľudia ticho… Ja dodávam – alebo keď sú rozhádaní.

Tak, čo s tým teda urobíme?

Martina Valachová

P.S.: Pred 2 týždňami som písala na ministerstvo zdravotníctva a pýtala som sa aj, že koľko prekonaných končí v nemocniciach. Odpoveď mi neprišla, ale ak je to podobne ako v ČR, tak tie čísla sú skoro nulové. Prečo sa aj o tom nerozpráva? A prečo mi nik neodpovedá? Je možné, že nemajú k tomu dáta???

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Neviete, aké vitamíny brať počas choroby alebo celoročne?

Rozhovor s Etelou Janekovou už urobil jasno viac ako 20 000 ľuďom. Pridajte sa k nim, prípadne zdieľajte…

Mohlo by vás zaujímať