fbpx

Rodí sa v hlave ministra financií májový plán na zvýšenie pôrodnosti? Zatiaľ je TO dobrovoľné…

Ako zvýšiť pôrodnosť na SlovenskuKto môže, nech využije mesiac lásky, aby sme zachránili Slovensko. Je to s nami zlé.

O pár rokov budeme krajina s najstaršou populáciou v Európe. Mladým sa akosi nechce rodiť. Všimol si to aj náš nový minister financií a má plán.

To, že existuje pandémia neplodnosti je už dávno jasné. Všímajú si to odborníci a bijú na poplach. Robila som rozhovor na tú tému pred rokom a nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, že by sa to zlepšovalo. Dokonca nie, že rodiť, mladým sa žiaľ nechce ani toľko súložiť. No, je to komplikované…

Problémov s neplodnosťou je hneď niekoľko.

V prvom rade je to stres. Vtedy jednoducho ženské telo odmieta otehotnieť a nepomáhajú ani ženské kruhy. Alebo spermie spomalia tak, že idú pomalšie, ako traktor na hrboľatom poli a nedorazia do cieľa. To, že tu máme epidémiu neplodnosti a čo s ňou, porozprával aj MUDr. Petrenko v spomínanom rozhovore- KLIK

Myslela som si, že bývalý premiér a aktuálny minister financií nás už ničím neprekvapí…

Chvíľu to vyzeralo tak, že mu na komunikačnom dohovorili a pár dní nepísal žiadne statusy na FB. Mojou zásadou je, že jeho statusy nečítam, pretože zabaviť sa viem aj na vtipoch, ktoré mi sem tam pošle kamarát do messengara. A rozčúliť sa viem aj bez neho, stačí, keď sa snažím naštartovať slovensko.sk alebo inú štátnu službu…

Ale dnes sa mi nedalo…

Minister financií povzbudzuje k množeniu sa. Urobil to samozrejme spôsobom a slovníkom jemu vlastným. A najlepšie na tom je, že sľubuje vlastný finančný plán…

Pre všetkých, ktorí nie sú na FB prikladám v nezmenenej forme:

LÁSKY ČAS

Niektorí si nedovidia na špičku nosa a žijú si svoj egotrip. Niektorých trápi budúcnosť tých, čo prídu po nás.
Mne sa, ako ministrovi financií, patrí pozerať na prítomnosť ľudí na Slovensku, ale rovnako pozerať aj do budúcnosti – aby aj tí po nás mali z čoho žiť.
… no a v tej budúcnosti Houston hlási problém. Veliký.
V blízkej budúcnosti sa Slovensko stane najrýchlejšie stárnucou krajinou EÚ. Ako sa to stalo? Od revolúcie nám klesla tak výrazne pôrodnosť, že ak porovnáme počet detí, ktorý sa narodil – s pôrodnosťou v roku 1989 … nenarodilo sa nám viac ako 600 tisíc detí, ktoré nám budú veľmi chýbať.
To znamená, že postupne budú medzi dôchodcov pribúdať húfy “Husákových detí”, ale medzi pracujúcich bude pribúdať výrazne menej mladých ľudí … a to je z pohľadu verejných financií zásadný problém.
Inak – na čím ďalej viac dôchodkov bude zarábať čím ďalej tým menej zamestnancov. Ups.
Čo to znamená? A ako to riešiť?
Ak vychádzam z predpokladu, že cesta vyšším zadĺžením bude zarúbaná, migrantov nechceme, kradnúť sa nebude a šetriť už nebude kde … tak jediný zdroj na financovanie viac dôchodkov z menej miezd budú vyššie dane a odvody. To však následne môže zo Slovenska vyhnať ešte viac ľudí. Hmm, Hlava 22.
… alebo sa pokúsime o zázrak v poslednej chvíli a urobíme si zo Slovenska krajinu, kde sa mladí nebú báť založiť si rodinu. Kde rodina sa nebude báť prijať ďalšie dieťa. Kde dobehneme zameškané.
Ja pripravím plán finančný … a vy zatiaľ nezabúdajte na podstatné – milujte sa a množte sa😷
ps. Krásny máj prajem
Koniec citácie…

Milujte sa a množte sa, lebo šetriť nie je kde… Fakt?

Všimli ste si, že veľa ľudí sa počas korony dostalo do finančnej tiesne? Že sa zvýšil počet ľudí na hranici chudoby? Že podpora bola zle distribuovaná a ľudia dostali jednu z najmenších pomocí v EU? A teraz sa máme spoľahnúť na to, že sa nájdu zdroje pre mladé rodiny? Tak to určiteee.

Že šetriť nie je kde? V prvom rade si dovolím pripomenúť, že sme si mnohí všimli zbytočné celoplošné testovania, ktoré nás stáli pol miliardy EUR. Garantujem, že ak by sa prispelo týmito peniazmi mladým rodinám, tak by im možno odišiel stres a pustili by sa s väčšou chuťou do toho MNOŽENIA aj bez výziev ministra. Aj spermie by sa možno od radosti zrýchlili všetkým tým, ktorí ich majú spomalené.

Kým budeme mať vládu, akú máme dnes, tak sa podľa mňa každý jeden mladý človek bude orientovať na to, aby mohol Slovensko o pár rokov opustiť. Prestáva to totiž už byť vtipné. A to doslova.

Tak pekný máj 2021. Užite si ho slobodne, pretože aj testovanie bolo doteraz akože dobrovoľné. Aj očkovanie je zatiaľ akože dobrovoľné. Ale pozor. Pod heslom Sloboda je zodpovednosť im už  prešlo za posledný rok veľa. Pod heslom Sloboda je zodpovednosť  môže možno prísť aj k tomu, že zodpovedné je mať viac detí. A hneď.

Boh vie, čo nariadia o pár dní či týždňov.

Držme si klobúky…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať