fbpx
Ako zjemniť stopy veku na našej tvári?

Ako zjemniť stopy veku na našej tvári?

O vráskach a jej typoch ste už toho počuli zrejme veľa. Vyskytujú sa v rôznom veku a na rôznych častiach tela. Sú to drážky a záhyby rôznych veľkostí, ktoré vznikajú z rôznych dôvodov. V podstate ako výsledok aktívnej práce svalov tváre, procesu prirodzeného starnutia buniek, vplyvu negatívnych environmentálnych faktorov, ultrafialového žiarenia, nevyváženej stravy, nesprávneho životného štýlu, ako aj nedostatočnej produkcie kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej.

Vrásky sú odrazom života na vašej tvári. Menej alebo viac viditeľné, dajú sa z časti, odstránením nežiaducich faktorov a použitím konkrétnej metódy, eliminovať. Nesmiete ale pritom zabudnúť na typ svojej pleti, vek a starostlivosť, ktorú ste si doteraz venovali. Základné tri kroky v starostlivosti o pokožku…

  • čistenie;
  • tonizovanie
  • a hydratácia

Starnúť s gráciou je umenie

Krásna a hladká, pružná a dobre hydratovaná pleť je snom každej ženy. Bohužiaľ, krémy, séra, masky, pleťové vody a toniká s hlbokými záhybmi bojovať vždy nevedia. Spomaliť proces starnutia sa dá, zastaviť už ale nie! Preto je dôležité si tento fakt včas uvedomiť, vyrovnať sa s tým aj vo svojej mysli, a potom budete krásne a „mlado starnúť“ s náležitou gráciou.

My vám s tým pomôžeme

Srdce vrásky nepozná, no aj tak je dôležité, aby ste boli spokojní. A my sa o to pokúsime predstavením metód, ktoré by vám mali pomôcť stopy vyššieho veku na vašej tvári alebo tele zamaskovať.

Chemický peeling

Chcete zjemniť vrásky na vašej pleti? Môžete osloviť odborníka v oblasti estetickej medicíny, ktorý vám odporučí na základe zhodnotenia stavu vašej pokožky vhodný spôsob! Jedným z najčastejších je chemický peeling.

Proces, pri ktorom sa povrchová vrstva kože na tvári spolu s existujúcimi defektmi šetrne rozpustí a odstráni. Tento postup zároveň núti telo produkovať kolagén a nové bunky. Výsledok je však závislý od druhu peelingu a použitia konkrétnych prísad v ňom.

Stimulovanie produkcie kolagénu

Kolagénové solárium, ktoré vás neopáli, ale zaručí, aby sa vaša pokožka šetrne prehriala a pod správnym lúčom svetla aktivovala v najvrchnejšej vrstve epidermy všetky dôležité funkcie. Mimické vrásky sa úplne eliminujú a po niekoľkých aplikáciách procedúry stratia, tie hlbšie zjemnia. Vylepší sa aj tón a farebné nezrovnalosti pleti, prípadne drobné jazvy, ktoré na tvári alebo inej časti tela ostali po špeciálne odstránenom znamienku.

Výhodou tejto metódy je, že terapeutický účinok sa dostane priamo do kože, bez toho, aby nepriaznivo ovplyvnil jej vlastnosti. Impulzy svetla spôsobujú zahrievanie tkanív, čo následne stimuluje produkciu kolagénu a elastínu. Táto metóda je účinná aj na vyhladenie vrások na takých citlivých miestach pokožky, ako je krk, výstrih a očné viečka.

Tieto bezbolestné metódy v kombinácii s vhodným hydratačným prípravkom sa postarajú o to, aby ste stopy vyššieho veku na vašej tvári zamaskovali čo najjednoduchšie, rýchlo a bez následkov.

Škodlivosť modrého svetla

Čoraz viacej sa v odborných, ale aj laických kruhoch hovorí o škodlivosti tzv. modrého svetla na starnutie pleti. Obrazovka telefónu, počítača a tabletu vie vplývať na stav a vzhľad pokožky. Možnou pomocou je nastaviť si aplikáciu, ktorá vás upozorní, koľko času trávite pred obrazovkou a naučíte sa využívať mobil iba na nevyhnutné veci. Skutočná krása a život totiž prebieha mimo virtuálny svet.

 „Dbať, aby vám staroba nezanechala vrásky aj na duši.“ (Daphne Du Maurier)

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová