Som žena, 40+, šťastne rozvedená a spokojná mama dvoch detí. Je leto a opäť nosím šaty a tancujem…

Ako žiť po rozvode šťastne a spokojneOpäť tancujem

Nie, nie som tanečnica. Som žena, 40+, šťastne rozvedená a spokojná mama dvoch detí. Je leto a opäť nosím šaty. Opäť tancujem, aj keď len doma v obývačke.

Normálne to funguje tak, že si pustím nahlas hudbu, odsuniem stôl a na koberci cvičím s činkami a kettlebelmi zostavy, aby som mala pocit, že ešte nie som do starého železa. Keď sa dostatočne spotím, vytrápim a oblúkom obchádzam klobásu v chladničke a synovu Milku, výsledky sa dostavia. Opäť nosím príčetné veľkosti oblečenia, nehanbím sa za sukne a oprášila som krabice plné šiat, ktoré som nosila v minulom storočí.

Teraz som objavila novú letnú záľubu: tancovanie.

Ideálne naboso, po čistých parketách, to keď sa mi náhodou chce umývať podlahy. Susedia sú tolerantní, poskakujem po izbách a ignorujem prach na poličkách, opratú bielizeň čakajúcu na žehlenie, aj detskú izbu, do ktorej sa chodím pozerať len na vlastné nebezpečenstvo.

S deťmi si posielame hudbu cez WhatsApp. Výdobytky modernej doby nám umožňujú byť v spojení aj počas striedavej starostlivosti, kedy sa moje deti sťahujú do inej domácnosti, v inej mestskej časti, kde žije ich otec s inou ženou. Máme dobré vzťahy. Ja a deti. Oni mi posielajú najnovšie novinky z rapovej a hiphopovej scény, ja im Billy Barmana, aby videli že existuje SĽUK a že ľudovky sa dajú spievať aj v popovej kapele. A ešte ako luxusne! Kým sa opäť vrátia domov, objednajú si obľúbené jedlo a mladší sa spýta, či už mám frajera.

Nie, teraz tancujem. Nefrajerím sa s nikým.

Skúsila som po rozvode a tak vám poviem, nie je všetko zlato, čo sa blyští, chápeme sa. V tomto veku je už človek rád, že vie, čo nechce a vie si vypýtať, čo potrebuje. Niekde chodí, niekde je ten, čo mi bude nosiť kvety, držať ma nadránom v objatí a prikryje ma v zime, aby ma neseklo v krížoch. Budeme v sobotu potichu čítať noviny nad raňajkami a ostatné ženy budú naozaj len kamarátky, spávať budeme spolu. Ja občas na neho pozriem ponad stôl a budem vďačná, nič mu nepoviem, ale z úsmevu to pochopí, že je dobrý a láskavý a že je jediný na svete. Moje a jeho deti si budú rozumieť a jeho ex bude normálna, príjemná baba.

Pôjdeme na výlet a on ma bude držať za ruku. Občas ma pohladí po vlasoch a ráno mi povie, keď pôjde k sebe domov, že to bolo pekné. Keď zavriem oči, cítim, aký bude mať parfum, jemný, ale veľmi chlapský, také niečo, čo príjemne pošteklí v nose.

Dovtedy tancujem, naboso.

V okne mám levanduľu. Vonia mi rovnako ako posteľné obliečky, ktoré som oprala v novej aviváži a nechala vyschnúť na šnúre na dvore. Už ma tam s kávou čaká suseda. „Čo ste varili?“ kričí z okna ďalšia a ja sa pousmejem.

Je leto a je dobre.

Nora Remiarová

Autorka je blogerka

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Podporte nás

Ďakujeme za každú čiastku, jednorazovú či opakovanú, ktorá pomôže udržať magazín a pokračovať v publikovaní, šírení dôležitých informácií, ktoré sú tak veľmi potrebné v týchto časoch, kedy sa médiá delia na SPRÁVNE a KONŠPIRAČNÉ. Chceme stáť v STREDE a dávať priestor témam, ktoré nás posunú vpred. Chceme spájať, nie rozdeľovať.

Podporte nás – Online Magazín 40plus je nezávislý, necenzurovaný magazín, určený pre ľudí v najlepších rokoch.

Mohlo by vás zaujímať