fbpx

Ako veľmi ma ľúbiš? Spoznávate túto otázku? Alebo poznáte na túto otázku dokonca odpoveď?

Ako zistiť či ma ešte ľúbiAko veľmi ma ľúbiš?

Spoznávate túto otázku? Alebo poznáte na túto otázku dokonca odpoveď? Alebo máte niekoľko odpovedí? Niekoľko variantov odpovedí? Ako komu a čo.

Zamysleli ste sa niekedy, prečo kladiete/dostávate túto/takúto otázku?

Moja doga túto otázku určite nikdy nedostala.

Ona vie presne, že ju ľúbime a my vieme presne, na sto percent, že ona ľúbi nás. Asi aj preto nejaký homo sapiens sapiens vymyslel výraz „psia láska“.

Naša doga k nám prišla, keď mala osem mesiacov. Dostali sme ju na skúšku, s plnou výbavou. A už od nás neodišla. Moja manželka váhala tri týždne a jedného dňa som jej povedal: „Volaj hneď teraz Adri a buď jej povedz, že jej ju nesieš naspäť, alebo že u nás zostáva.“

A odvtedy je doga u nás. Pekne vykŕmená štvorkilová čivava.

Aj vy si vykrmujete svoje lásky? Zahŕňate ich láskou a pozornosťami a darčekmi? A snažíte sa robiť všetko pre to, aby vaša láska vedela, že ju ľúbite? Čerstvá voda a prémiové granule?

Väčšinou sa chcú zaľúbiť a niekam patriť a niekomu odovzdávať lásku frikulíni.

Frikulíni to robia preto, aby dokázali, že byť free (frí) a cool (kúl) a in (in) je naozaj dôležité pre dosiahnutie cieľa.

Free – slobodný, voľný. Cool – hustý, úžasný. In – byť in znamená byť dnešný, alebo doslova vo vnútri.

Frikulíni chcú na svojej dlhej ceste, plnej cvičenia, líčenia, sledovania trendov a venovania sa sebe, prísť do cieľa. A cieľom je nebyť frí, nemusieť byť kúl, ale aj napriek tomu byť stále in (v doslovnom preklade). Teda aspoň na pár minút.

Frikulíni chcú ľúbiť a majú ešte silnejšiu potrebu byť ľúbenými.

Chcú, aby vynaložený čas a prostriedky na barberov/kaderníčky, pedikérov, manikérov, stajlistov a TikTokov, bol využitý správne. Aby prestali byť frikulínmi. Je to ako vývinové štádium žaby. Kedy z vajíčka sa vyliahnutá žubrienka robí všetko pre to, aby sa premenila na žabu, mohla sedieť uprostred jazera na veľkom liste, nafukovať sa, pretŕčať sa a hlavne dočkať sa (zúfalej) princeznej, ktorá sa dokáže znížiť k tomu, že sa predkloní, zohne a pobozká žabiaka. Aby sa premenil na krásneho princa.

A aby sa premena z frikulína dokonala a stal sa z neho ufrflaný, nadávajúci, zvuky vydávajúci… spolubývajúci, je potrebné roky na sebe makať a drieť a odriekať si. Odriekať si burger a dať si šalátik, odriekať si podvečerné céesí a ísť behať šesť kilometrov a drieť na imidži na fejsbuku a na TikToku, prípadne postovať na jútjube…

A potom nastane situácia, kedy sa frikulín, alebo ex frikulín do seba doslova zažerie, kúpi si o číslo väčšie nohavice a o dve čísla väčšie tričko a pýta sa, či ho ľúbia, alebo je dopytovaný, či ešte naozaj ľúbi.

A keďže kolobeh života sa nazýva kolobehom preto, že kolo behá dokola, tak sa občas/niekedy/často stáva, že sa človek pýta modifikovanú otázku: „Ľúbiš ma ešte?“. A pri negatívnej odpovedi, alebo pri odpovedi žiadnej, sa z neslobodného, nekúlového človeka, čo dávno nebol in, stane frikulín, verzia 2.0 alebo tzv. new frikulín. Aj keď v drvivom počte prípadov ide o old frikulína.

Dobieha všetko, čo, podľa neho, zameškal, míňa čas a prostriedky na to, aby znova vyzeral a cítil sa ako pravý frikulín… aby sa čo najskôr dostal pod pery nejakej (zúfalej) princeznej, ktorá ho pobozká a… kolo beží dokola…

Ľúbiš ma? Ľúbiš ma ešte?

Jozef Prazňák

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať