fbpx
Ako získať peniaze na projekt počas korony

Nikdy sa nevzdávajte. Ani počas korony!

Nemohli sme urobiť čo sme chceli, lebo prišla korona. Korona nás zastavila. Korona, Korona…

Posledný rok sme poznačení pandémiou, ktorá so sebou prináša rôzne nové prekážky, strachy a samozrejme a aj obmedzenia. Každého z nás sa dotkli. Dopady sú rôzne.

Niekto prichádza o podnikanie. Niekto sa musel naučiť pracovať z domu. Extroverti trpia, pretože sociálne kontakty cez internet nedokážu nahradiť osobné stretnutia.

Deti sú na tom tiež rôzne. Skúste si predstaviť, že máte 17 rokov, ste čerstvo zamilovaní a nemôžete sa stretnúť s vašou láskou. Buď preto, že je z iného okresu a platí zákaz vychádzania alebo preto, že býva v rodine spolu s babičkou a nechcete ju ohrozovať.

No a potom sú tu rôzne projekty.

Začali ste na niečom pracovať? Všetko máte pripravené, ale… O 14-ej spustíte projekt, dáte informácie von do sveta. A o 17-ej vyhlási pandemická komisia lockdown. Prvý. Nik ešte nevie, čo to presne znamená.

Všetci sledujú správy. Nie, nie o vašom projekte. To si nikto nevšíma.

Všetci sledujú počet nakazených a potom samozrejme ešte kontrolujú zásoby toaletného papiera a tiež či im nezomrel kvások…

Tak presne v takejto situácii začali Veronika Bošková a Katarína Mayer svoju cestu, na ktorej malo byť uvedenie knihy Lóža temnoty.

Ako získať peniaze na projekt počas korony?

Na to, aby mohli vydať spoločné dielo, potrebovali, aby si ľudia projekt všimli, a navyše, aby ho v tejto novej a pre mnohých aj finančne náročnej pandémii podporili.

A tu platí povestné: Nikdy sa nevzdávajte.

Keď to vyzeralo tak, že to celé zastavia, prišiel nápad…Všetko a aj niečo navyše nájdete v našom rozhovore. A keď chcete vydať knihu, nájdete tu aj dôležité informácie o úlohe editora, ale aj o marketingu. Lebo viete ako to je. Vydať knihu je makačka. Ale treba ju ešte aj predať…


Pozn. Pre vypočutie stlačte PLAY a ste v deji : – ). (ak počúvate na telefóne mimo podcastovú platformu priamo v článku, musíte si nastaviť DISPLAY a JAS na zhasnutie nikdy… Inak vám zvuk po chvíli vypne…)

Na záver…

Na knihe ma zaujalo, že okrem deja, zápletky a napätia si dali baby námahu a obehali Bratislavu. Dej osadili do historických budov a uličiek. Kniha je tak zároveň zaujímavým sprievodcom po Bratislave. Ak ste sa ešte nikdy nepozerali na Bratislavu ako na destináciu z uhlu cestovateľa, nechajte sa zlákať. Knihu môžete kúpiť ešte do Vianoc tu: KLIK

Podcast ODZNOVA – Praktický sprievodca životom nájdete aj na nasledovných platformách:

SPOTIFY

APPLEPODCAST

GOOGLEPODCAST

OVERCAST

RADIO PUBLIC

ANCHOR FM

PODBEAN

Páčia sa vám naše podcasty?

Zdieľajte ich s vašimi priateľmi a prípadne mi pošlite tip!

Martina Valachová

 

 

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová