fbpx

MUDr. Zuzana Gyárfášová: Moja pleť začala starnúť, tak som si vytvorila svoju dokonalú starostlivosť.

MUDr. Zuzana Gyárfášová: Moja pleť začala starnúť, tak som si vytvorila svoju dokonalú starostlivosť.

Keď som sa prvýkrát stretla s komunikáciou značky Noili, tak som spozornela. Jednou z tvárí je totiž aj Emma Čaputová – dcéra pani prezidentky. Ak mám byť úprimná, prekvapilo ma to aj preto, že Emma má na tvári neprehliadnuteľné znamienko. To jej mnohí hejteri a zástancovia „tradičnej krásy“ nevedia „odpustiť“.

Rozhodla som sa to celé trošku rozmotať a pozvala som si na rozhovor dámu, ktorá založila Noili. Je to inšpiratívny príbeh reštartu s pridanou hodnotou. A za tým všetkým stojí zakladateľka, MUDr. Zuzana Gyárfášová.

Zuzka, hovorí sa, že keď skúsený človek nevie nájsť na trhu to, čo potrebuje, vymyslí si vlastné a začne to aj predávať. Ako ste sa dostali ku kozmetike?

Trafili ste to presne. Kozmetiku som milovala vždy a prišla som do veku, kedy som začala vnímať, že túžim používať to najlepšie, čo veda ponúka na spomalenie starnutia. Keďže mám medicínske vzdelanie, mám k vede blízko, a tak som sa pustila skoro fanaticky do podrobného prieskumu. Vytvorila som si svoju predstavu, našla presne to, čo potrebujem, vytipovala som ingrediencie a naformulovala svoje produkty. Potom som ich dala vyskúšať aj kamarátkam a ohlasy boli výborné. Neskôr úplne prirodzene prišiel nápad založiť značku.

Namiešali ste si prvý olej doma v kuchyni a rozposlali všetkým kamarátkam na „povinné“ testovanie? 

Presne tak, vznikli v kuchyni a potom sa testovali – bola to dlhá a veľmi zaujímavá cesta.

Čo iné sa dá od Noili čakať? Veď na trhu je toľko kozmetiky, že jeden by povedal, že všetko bolo vymyslené…

Noili ponúka komplexnú starostlivosť o pleť. Veľké množstvo produktov nie je vôbec potrebné. A takisto pleť by sme nemali vystavovať príliš veľkému množstvu zložiek alebo látok. Naše receptúry sú veľmi dobre vyladené. Množstvo zložiek nie je zbytočne veľké, a to je pre pleť úžasné. Samozrejme, ešte je pár produktov, ktoré nám do kompletnej rutiny chýbajú, pracujeme na tom, aby sme ich doplnili. Noili je však minimalistická starostlivosť, chceme našim zákazníčkam zjednodušiť život, oslobodiť ich od zdĺhavého hľadania, rešeršovania a skúšania nepreberného množstva produktov.

Túto prácu sme urobili my a Noili oleje a séra sú jej výsledkom.

Ako zastaviť starnutie pleti vďaka Noili - MUDr. Zuzana Gyarfasova

Mňa prekvapuje, že nevidím kombináciu séra s krémom. Ale „len“ olej. To mi oproti iným značkám nevychádza. Je to len vec zvyku a ten krém tam fakt nechýba? A navyše, čo ak má žena mastnú pleť?

Pustili sme sa do práce s olejmi, lebo sme zistili, že poskytujú všetko, čo potrebujeme. Zjemňujú, zabraňujú dehydratácii, obsahujú antioxidanty, mastné kyseliny a všetky dôležité vitamíny. Pleť je po nich hebučká, vláčna, elastická. Mastná pleť naše oleje toleruje tiež veľmi dobre – nezostáva po nich mastný film, harmonizujú mazotvorbu, veľmi dobre a ľahučko sa vstrebávajú. Nikto sa nemusí olejov obávať. Nevnímame zatiaľ potrebu krému a naše zákaznícky vedia, že sérum od Noili môžu po kvapkách pridať do svojho obľúbeného krému, ak je to ich preferencia, a funguje to aj takto.

Aká je vaša rutina starostlivosti o pleť? Máte aj tu niečo svoje, iné, ako je obvyklé?

Úplný základ je dôkladné čistenie. Na čistú pleť používam ešte hydratačnú esenciu a potom si aplikujem 3-4 kvapky Noili oleja. Zvyknem si robiť ľahkú uvoľňujúcu masáž tváre. A idem spať.  Ráno v podstate robím to isté. Nepoužívam cleanser, oplachujem si tvár čistou, skôr studenou vodou a aplikujem niektorý z Noili produktov. Striedam sérum s bakuchiolom a sérum s vitamínom C. Nikdy nejdem von bez SPF, to je absolútne najdôležitejšie pri spomaľovaní starnutia. Tak dvakrát týždenne použijem exfoliant a dávam si masku.

A čo muži? Môžu produkty použiť aj oni? Teda má to pre nich význam?

Ach, muži… (smiech)

Máme u nás na Slovensku ešte veľké rezervy, žiaľ. Starostlivosť o pleť je akoby prisúdená ženskému svetu, prirodzene. S mojím tímom sme mali na túto tému veľké diskusie o tom, či ideme komunikovať značku ako unisex. Nerobíme to explicitne, ale máme nafotené v kampani aj mužské tváre, a budeme v tomto smere edukovať. Aby som odpovedala na vašu otázku, áno, určite sú naše produkty vhodné aj pre mužskú pleť, nevidím prekážky, prečo by aj muži nemali dopriať svojej pleti rovnakú starostlivosť.

Noili je starostlivosť pre všetky typy pleti, bez rozdielu. Doslova.

Ako zastaviť starnutie pleti vďaka Noili - MUDr. Zuzana Gyarfasova

Čo by ste dnes urobili inak, ak by ste opäť začínali? Boli aj faily? Ak boli, čo bol dôvod pokračovať?

Nič. Som na dobrodružnej ceste, ktorá bola aj stále je plná všeličoho. Som teraz obohatená o množstvo skúseností, ale tie som vtedy nemala, a bez istej naivity by sa veľa vecí možno neudialo. Vyslovene faily si nepamätám, ale preskákali sme kopec úskalí. Vždy som to brala ako súčasť procesu. Sme teraz však oveľa dôslednejší v plánovaní, a to mne aj celému projektu veľmi pomáha. Podarilo sa mi dať dokopy zopár vysoko kvalifikovaných a šikovných ľudí, s ktorými nás to spolu baví.

Ja som šťastná povaha, pozerám sa dopredu, a viem celkom presne, za čím kráčame.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Mohlo by sa vám páčiť…

Dá sa pribrať aj z vody? Nedááá. A pohľadom na jedlo? Jasné, že nie. Aj na tieto výhovorky, ktoré často padnú, keď ide o nastavenie zdravšieho životného štýlu, odpovedal Maroš Molnár. Pozrite si celý rozhovor…

 

Mohlo by vás zaujímať