fbpx

Dala som výpoveď a zdravotné problémy zmizli. Plním si sen a viem, že žiadne stretnutie nie je náhodné…

Ako začať podnikať bez veľkých peňazí SlávkaObdobie korony mi ukázalo cestu pravej sebahodnoty.

Cesta (jogy)…

Keď som mala 18 rokov, odišla som žiť do Anglicka a vrátila sa späť ako 36-ročná. Tam som sa po prvýkrát zoznámila s telesnými cvičeniami vo forme jogy, keď som hľadala cvičenie, ktoré uvoľní spazmy a napätie v mojom mladučkom tele. Vtedy som ešte netušila, že to bude veľmi dlhá cesta.

Skúsila som rôzne štýly jogy, nakoľko som žila priamo v Londýne, v centre širokospektrálnych možností. Každý druh jogy a každý učiteľ ma obohatil, no potom nasledovalo obdobie spoznávania samej seba a jogu som vnímala skôr ako okrajovú aktivitu. Až neskôr som sa k nej opäť vrátila a spravila si učiteľský kurz. Avšak fyzické napätie v mojom tele sa stupňovalo o to viac, o čo viac som prestávala cítiť samu seba a žiť v pravde…

Návrat na rodné Slovensko…

V roku 2013 som sa rozhodla vrátiť späť na rodné Slovensko a bez adekvátneho vzdelania som vtedy nevedela, čo chcem presne robiť, okrem skutočnosti, že chcem využívať angličtinu v plnom rozsahu a byť medzi ľuďmi. Na krátku chvíľku a počas adaptačného procesu som skúsila doučovať deti angličtinu hravou formou a taktiež precvičovať jogu. Bolo to milé obdobie v Senci, ktoré mi už vtedy ukazovalo môj pravý smer. Ale pretože som si prechádzala vzťahovou krízou, nevidela som za širšie obzory.

Bola som prvou priekopníčkou ashtanga jogy v Senci a vybudovala som skupinku, s ktorou sme pravidelne cvičili vonku aj v štúdiu. Následne som sa presťahovala do hlavného mesta, kde som našla svoje uplatnenie v oblasti ľudských zdrojov v obrovskom korporáte, ktorý mi na istý čas pomohol spoznať samu seba ešte viac. Ale po viac ako šiestich rokoch som začala cítiť, že zmena je za rohom…

Home office viac ako príťaž, než benefit…

V januári 2020 som bola na 99 percent rozhodnutá, že chcem odísť zo sveta veľkej korporácie a ísť vlastnou cestou. Krátko na to vypukla korona a ja som bola rada, že mám prácu, kvôli ktorej nemusím nikam cestovať. Tento koncept ohraničenia fungoval asi šesť mesiacov a potom prišli zdravotné problémy vo forme rehabilitácie chrbtice. Rok nekonečného home office a sociálnej izolácie dali „zabrať“ nielen môjmu telu, ale aj duši.

Pre ženu, ktorá nemá vlastnú rodinu a zázemie, bol home office skôr príťažou, než benefitom. Tešila som sa, keď som mohla vycestovať do kancelárie a vymeniť si pár slov s recepčnou. Videla som prázdnotu, opustený office a všetko pre mňa dýchalo nostalgiou starých čias. Cítila som, že už to nebude nikdy také, aké bolo predtým. Keď prišla druhá vlna, vedela som, že toto bude na dlhšie a zároveň, že už ďalej takto nemôžem…

Žiadne stretnutie nie je náhodné…

Krátko nato som v decembri 2020 stretla človeka, ktorý má posunul bližšie k rozhodnutiu ísť si za svojím poslaním, vo veku 42 rokov. Po Novom roku sa začali diať veci samé od seba. V polovici januára 2021 som podala výpoveď a vzápätí moje problémy s chrbticou zmizli, akoby mávnutím čarovného prútika.

Ako začať podnikať bez veľkých peňazí

Nová objavná cesta alebo ako začať podnikať bez veľkých peňazí

Začiatkom roka som absolvovala prvý tréning tradičnej thajskej jogovej masáže, ktorý ma priblížil opäť k joge a remeslu, kde využívam dary dotyku rúk. Nasledovali týždne masáží na dobrovoľníkoch v susedstve, ktorí mi venovali pozitívnu spätnú väzbu, za ktorú som im veľmi vďačná. Keď som priložila ruky na inú osobu, cítila som, že toto je niečo, čo ma skutočne napĺňa, keď pomáham ľuďom cítiť sa lepšie a kde strácam pojem o čase.

Tento pocit som mala už dávno predtým, no nejako som ho v sebe zavrhla. Moja nová cesta mi otvorila nové obzory a vzácne priateľstvá. V súčasnosti doučujem deti angličtinu, pôsobím tiež ako učiteľka jogy a masérka. Som vďačná, že práve toto obdobie mi ukázalo cestu pravej sebahodnoty a vnútornej slobody robiť to, čo je mojím poslaním. Želám každému, nech to v sebe objaví.

Ďakujem mojej rodine, priateľom a známym za veľkú podporu na mojej novej životnej ceste.

S pozdravom a želaním slnečných dní.

Slávka Slávená Filipová ❤

Slávku nájdete tu: FCB Thai Yoga Massage Room Slávená

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

 

Hľadáte odpovede na otázku ako začať podnikať bez veľkých peňazí? 

Máte 40+ a ste údajne starí, prekvalifikovaní a nehodíte sa medzi mladých kolegov? Začnite podnikať…

Mohlo by vás zaujímať