Ako vystavovať faktúry: rýchlo a online

Ako vystavovať faktúry: rýchlo a onlineAko vystavovať faktúry: rýchlo a online

Stačí pár kliknutí a faktúra letí k zákazníkovi. Presne takto fakturujú podnikatelia, ktorí používajú fakturačný program. Nemusia nič zložito vypisovať, nezaberie im to veľa času – a preto fakturáciu neodkladajú na neskôr. Robte to ako oni.

Vystavenie faktúry do minúty

Zadajte IČO zákazníka, alebo ho vyberte z adresára, vyplňte položku a jej cenu. Zvyšok za vás doplní fakturačný program sám. Vytvorenie faktúry online vám tak zaberie pár desiatok sekúnd.

Najprv si vyberiete z niekoľkých vzorov faktúr, vložíte na ne logo svojej firmy alebo svoj podpis.

Fakturačný program sa postará aj o to, aby faktúry nielen dobre vyzerali, ale aj boli správne vyplnené. Dá pozor na to, aby vám na doklade nič nechýbalo, prepočíta sadzby DPH alebo eurá na koruny podľa aktuálneho kurzu.

Všetky typy dokladov

Vo fakturačnom programe vystavíte:

  • faktúry pre platiteľov aj neplatiteľov DPH,
  • zálohové faktúry,
  • ale aj cenové ponuky
  • a ďalšie doklady.

Máte istotu, že na faktúrach nič nechýba a sú v súlade s paragrafmi. Stačí si vybrať, aký typ dokladu potrebujete, naklikáte pár údajov a máte hotovo.

Aby bolo vystavovanie faktúr ešte ľahšie

Do fakturačného programu môžete pridať aj cenník položiek, ktoré predávate najčastejšie. Keď vystavujete faktúru, len ich vyberiete zo zoznamu. Faktúru tak pripravíte rýchlejšie a z programu ju aj priamo odošlete, prípadne uložíte alebo vytlačíte.

Keď program prepojíte s e-shopom, faktúra sa zákazníkovi pošle automaticky. A hneď sa upravia skladové zásoby dostupné zákazníkom.

Vďaka prepojeniu s bankou sa zase platby spárujú s faktúrami a vy hneď vidíte, či vám zákazník zaplatil. V opačnom prípade mu program automaticky pošle upomienku.

Všetky zmienené funkcie má napríklad fakturačný program iDoklad. Vyskúšať si ho môžete zadarmo a uvidíte, ako vám podnikanie uľahčí.

Zdroj foto: svetlichniy_igor / Shutterstock.com

Pripravené v spolupráci s iDoklad

Mohlo by vás zaujímať