Ako vyčistiť domácnosť pred sviatkami rýchlo a efektívne

Ako vyčistiť domácnosť pred sviatkami rýchlo a efektívne

Vianočné upratovanie sa niekedy zdá náročné časovo aj fyzicky. Mnohým ľuďom spôsobuje zbytočný stres a starosti. Nie vždy to tak musí byť. Spríjemnite si upratovanie pred sviatkami vďaka týmto jednoduchým trikom. Prečítajte si, ako na to.

Vytvorte si zoznam úloh

Napíšte si zoznam úloh a uľahčite si upratovanie hneď na začiatku. Prejdite všetky miestnosti v dome a rozmyslite si, čo potrebujete upratať. Úlohy môžete rozdeliť aj do rôznych kategórií, alebo podľa miestností.

Aby ste na nič nezabudli, určte si priority. V akom poradí budete domácnosť upratovať? Nebojte sa poprosiť o pomoc ostatných. Z upratovania môže byť aj skvelá rodinná aktivita, ktorá je nie len efektívna ale i zábavná.

Čaká vás veľké a hĺbkové upratovanie? Rozdeľte si úlohy na viac dní a častí. Napríklad – jeden deň sa venujte kuchyni a špajzi, druhý deň spálni a šatniam a tak ďalej. Vďaka tomu sa vyhnete preťaženiu a môžete sa venovať každej miestnosti a nábytku.

Nenechávajte si upratovanie na poslednú chvíľu

Stáva sa vám, že pred upratovaním prokrastinujete? Raz za čas sa s tým stretne každý. Avšak čas rýchlo ubieha a pred sviatkami býva náš kalendár nonstop preplnený.

Začnite s upratovaním čo najskôr – aspoň týždeň alebo dva pred sviatkami. To vám pomôže vyhnúť sa stresu. Na konci sa budete tešiť z pekne uprataného domova, v ktorom uvítate svojich hostí a rodinu.

Ušetrite čas a energiu kvalitnými prostriedkami

Buďte pri upratovaní efektívni a nerobte všetko na dvakrát. Kúpte si kvalitné čistiace prostriedky. Pri ich výbere myslite na jednotlivé miesta, ktoré potrebujete v domácnosti upratať a vyčistiť.

Na vyčistenie kuchyne použite čistiace prostriedky určené na odstránenie mastnoty a špiny. Venujte sa hlavne spotrebičom a odstráneniu vodného kameňa. Vyčistiť môžete aj upchaté odpadové rúry a odtoky.

Hľadáte čistiace prostriedky do kúpeľne? Najvhodnejšie sú tie na odstránenie vodného kameňa a plesní. Zíde sa vám aj účinný čistič odpadov, či čistič WC. S vodným kameňom si ľahko poradíte vďaka HG profesionálnemu odstraňovaču vodného kameňa.

Pripravené v spolupráci s HG.eu

Mohlo by vás zaujímať