Ako vybrať originálny darček pre niekoho, kto má všetko?

Ako vybrať originálny darčekAko vybrať originálny darček pre niekoho, kto má všetko?

Do Vianoc ostáva ešte pár mesiacov, ale… Každý máme vo svojom okolí príbuzného či priateľa, ktorý vám neraz povedal, že nič nepotrebuje, lebo má všetko. Hľadanie vhodného darčeka sa preto stáva náročnou misiou aj na niekoľko týždňov. Ak už zvažujete výber a rozmýšľate nad darovaním hotovosti, zastavte sa na chvíľu a nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi tipmi. Pripravili sme pre vás návod, ako nájsť ideálny darček naozaj pre každého.

Viete, čo sa ako darček v žiadnom prípade neodporúča?

Aj obdarovávanie má určite pravidlá. Sú veci, ktoré by si vaši blízki pod vianočným stromčekom od vás nemali nájsť. Čomu sa treba zďaleka pri nakupovaní vyhnúť? Tu je niekoľko príkladov:

  • Spodná bielizeň – ide o veľmi intímny darček a ten si nechajte pre vašu polovičku radšej na Valentína. Zrejme nikto si nechce v rodinnom kruhu rozbaliť spodnú bielizeň.
  • Suveníry – áno, je pekné, že máte vždy na pamäti príbuzných a priateľov aj na dovolenke. Ale na Vianoce nechajte radšej magnetky visieť na vašej chladničke.
  • Domáce zvieratá – adoptovať si domáceho maznáčika so sebou prináša zodpovednosť a treba mu venovať čas, ktorý by obdarovaný možno radšej využil iným spôsobom.
  • Permanentka do fitness centra – zrejme dobre mienený darček, ktorý však môže mať opačný efekt.
  • Peniaze – možno budú mnohí nesúhlasiť. Malé dieťa si rado pod stromčekom nájde hotovosť, ale pre dospelého ide o darček bez akéhokoľvek nápadu. Čítajte ďalej a určite prídete na originálnejší darček.

Zamierené na ideálny a originálny darček

Počúvajte – aktívne

Aj počas obyčajného rozhovoru sa toho môžete veľa dozvedieť a získať tak nápovede k hľadaniu darčeka. Môže to byť vec, ktorú si plánujú kúpiť alebo knihu, ktorú si chcú prečítať.

Robte si poznámky

Dostali ste darček a váš priateľ či príbuzný bol z darčeka ohromený? Máte tip na darček. V zhone bežných dní je však často náročné si pamätať niektoré detaily. Nechajte si pomôcť vaším smartfónom a vytvorte si zoznam tipov na darčeky. Uvidíte, ako vám pri najbližších nákupoch môže malá poznámka pomôcť.

Vlastnoručne vyrobený darček

V dnešnej dobe, keď sa dá kúpiť hádam už všetko, môže byť vyrobený darček veľmi milým prekvapením. Pri mnohých tvorivých aktivitách nemusíte byť žiadny umelec a výsledok je vždy zaručený. Poznáte napríklad diamantové maľovanie? Vyberiete si motív a do malých očíslovaných polí vkladáte drobné farebné diamanty. Výsledkom bude vlastnoručne vyrobený obraz alebo dekorácia. A nielen to. Pri tejto technike sa navyše aj dokonale odreagujete.

Zdroj obrázka: Vymalujsisam.sk

Darujte zážitok

Či už to bude let balónom, alebo divadelné predstavenie. Pre niekoho môže byť zážitok mnohonásobne lepší darček ako materiálna vec. Malý tip: Ak viete, že má obdarovaný deti, môžete sa ponúknuť, že ich v tom čase budete strážiť.

Darujte oddych a relax

Čo môže byť lepšie, ako oddýchnuť si od povinností, napríklad vo wellness centre, ak ide navyše o darček? Oddychovať sa dá, samozrejme, aj inak ako masážou. Pre kreatívnych ľudí sú ideálne darčeky, pri ktorých môžu tvoriť, a pritom aj oddychujú. Môžete darovať napríklad sadu na diamantové maľovanie. Obsahuje diamanty v označených vrecúškach, lepivú podložku, pero na diamanty a lopatku na lepšiu manipuláciu s kamienkami. Takže všetko, čo dotyčný potrebuje na vytvorenie jedinečného obrazu alebo dekorácie. Motívov je toľko, že si určite niektorý vyberiete.

Ako vybrať originálny darčekZdroj obrázka: Vymalujsisam.sk

Zahrajte sa na detektíva

Pomocou sociálnych sietí a internetových platforiem to nebude až také náročné. Pri najbližšej vhodnej situácii si pozrite, čo je v hľadáčiku vášho príbuzného alebo priateľa. Ktoré stránky často sleduje alebo zdieľa na svojich sociálnych sieťach?

Náročná, ale nie nesplniteľná misia

Áno, zdá sa, že nájsť ideálny darček je náročné. S týmito tipmi to ale môže byť jednoduchšie. Koniec koncov,  je niečo lepšie ako úprimný úsmev a radosť z krásneho a originálneho darčeka?

-Partnerská spolupráca-

Mohlo by vás zaujímať