fbpx
Ako si zachovať zdravie po štyridsiatke?

Ako si zachovať zdravie po štyridsiatke?

Tak a máme za sebou náš ďalší víkendový reštart. Partia super ľudí, ktorí sa predtým nepoznali mala možnosť spoznať sa navzájom a každý si odniesol čo potreboval a podľa spätnej väzby aj niečo navyše.

Prečo robíme reštarty?

Poznáte to možno aj na sebe. Niekedy sa v živote zasekneme a hľadáme odpovede. Preto sme sa rozhodli, že minimálne v oblasti balansu, zdravého stravovania a pohybu sa pokúsime dať ľuďom okolo 40ky a vyššie návod, ako sa pohnúť ďalej. Náš program je preto ušitý na potreby každého účastníka zvlášť.

Ako si zachovať zdravie po štyridsiatke?

Individuálne debaty s výživovou poradkyňou a fyzioterapeutkou

Ak máte pocit, že ste už v stravovaní vyskúšali všetko, ale nedarí sa vám, tak Nela Sullens je v tomto skvelá. Podporí vás a dostanete aj konkrétne návody.  Zázraky na počkanie nečakajte, ale postupnou prácou sa už desiatky jej klientov dostali tam kam potrebovali. Podobne je to aj s cvičením. Máte zdravotné obmedzenie? Pohyb však potrebujete. Preto je dobrá konzultácia s fyzioterapeutkou. V našom tíme máme skúsenú Elenu Bernátovú, ktorá vie na základe analýzy stanoviť, aký pohyb je pre vás vhodný. Potom už idú výhovorky bokom. Verte, že telo sa vám odvďačí.

Zľava: Elena Bernátová, Martina Valachová, Nela Sullens

Pohyb v prírode prospieva duši aj telu

Náš reštart sa tentokrát konal v Hoteli Osobitá, ktorý je umiestnený v Západných Tatrách. Je obkolesený vysokými smrekmi a hneď ako vyjdete z recepcie hotela ste prakticky v lese. Nuž a les je terapia sama osebe. V rámci nášho pobytu vždy plánujeme aj aktivity vonku.

Sme nesmierne radi, že sme získali lektora pre Nordic Walking a turistiku – Róberta Kormaňáka. Ten vedie aj Nordic walking Orava – oplatí sa ho sledovať. Robo sám mal problémy s obezitou. Z pôvodných 175 kíl je dnes na váhe 123 kilogramov a pokračuje ďalej. Preto je nielen skvelým lektorom, ale aj chodiacou inšpiráciou.

Ako si zachovať zdravie po štyridsiatke?

Našim účastníkom „zájazdu“ predviedol a vysvetli základné zásady pri Nordic Walkingu a zaviedol nás aj do Juráňovej doliny. Jedna z účastníčok sa vykúpala priamo v kaňone. A Robo ju v tom nenechal samotnú!

Zdravý pitný režim, koniec vráskam a dobrý spánok

Teší nás, že na spoluprácu prikývli traja partneri, ktorí nám poskytli kvalitný pitný režim, super krémy proti vráskam a ešte aj funkčný preparát (nielen) na dobrý spánok. Ale poďme po poriadku.

Pitný režim je dôležitý a pri športe zvlášť. Preto sme radi, za DIVAS vitamínové vody bez chémie, ktoré nás sprevádzali po celý čas. Okrem toho, že sme vďaka nim neboli smädní, doplnili aj deficit vitamínov a minerálov.

 

Vrásky okolo očí budú už minulosťou, pretože všetci účastníci dostali DULCIA výživné očné krémy na noc. Ide o čisto prírodnú slovenskú kozmetiku, ktorá sa „varí“ na Slovensku. Krémik, ktorý dostali dámy ako darček obsahuje kofeín a veríme, že pleť prebudí rovnako, ako ranná káva.
Ako sa varí zdravá slovenská príroná kozmetika - očný krém Dulcia

Každá dáma navyše obdržala aj peľové zrno. Teda presne povedané SERELYS. A načo je to dobré? Ide o prírodný produkt, ktorý pomáha prekonávať príznaky predklimaxu a klimaxu. Napríklad sa vie zaslúžiť aj o kvalitný a neprerušovaný spánok. Trošku sme na tú tému špásovali – niektoré dámy sa neprebudili na rannú rozcvičku. Vraj za to môže peľové zrno. No určiteee😊 Serelys  dokáže veľa. Ak ste v období, kedy by sa vám zišlo, oplatí sa zistiť viac.

Neplánovaná prednáška pre lepšie videnie

V rámci podujatia zvykneme robiť večerný program. Sadnem si a podľa nastavenia a skupiny robím takú debatu (miestami vraj aj show). Snažím sa zapojiť každého v miestnosti, pretože odovzdávanie skúseností je obohacujúce. Som rada, že tentokrát sa v sobotu program niesol aj v znamení učenia – Ako si vylepšiť zrak prirodzene. Daniela Maťuchová je lektorka Batesovej metódy a pútavo nám čo to vysvetlila aj naučila. Na jeseň bude mať workshopy v Bratislave – ak potrebujete vylepšiť svoje videnie, tak neváhajte.

Ako si zachovať zdravie po štyridsiatke? Na budúce sa pridám!

Pod našou udalosťou na Facebooku a na ostatných sociálnych sieťach píšu mnohí, že nabudúce sa pridajú. Nuž tak chystáme jarný reštart. Môže sa vám to zdať ďaleko, ale vedzte, že to prebehne. O termíne a programe, ktorý chceme zostaviť pre dve skupiny – začiatočníci a pokročilí vás budeme informovať. Veríme, že sa spolu stretneme. Keď máte predbežný záujem, napíšte nám a budeme vás kontaktovať.

Martina Valachová

P.S: Titulná foto – tentokrát sme sa rozhodli podporiť chránenú dielňu. Namiesto tričiek ktoré sa zvyknú použiť iba na jedno podujatie nám vyrobili textilné vesty s nápisom KONEČNE SI UŽÍVAM. Použijeme ich aj nabudúce. Aj takto sa dá šetriť životné prostredie. Ďakujeme firme KREATIVA