fbpx
Ako si vybrať zoznamku a partnera

Ak existuje moderné peklo, volá sa ako jedna z troch najväčších online zoznamiek

Zoznamkové inferno

Neobišlo to ani mňa. Zoznamky.

Ak existuje moderné peklo, volá sa ako jedna z troch najväčších online zoznamiek, verte mi.

Prebieha to nasledovne.

Ahoj, popíšeš? No nie, som tu asi len aby som čítala. Nasleduje séria obligátnych a nudných otázok: čo porábaš? Si z Bratislavy? (profil na zoznamke má lokalizáciu, táto otázka je teda len vata, resp. icebreaker). Čo robíš? Koho tu hľadáš?

Len ťažko môžete očakávať niečo originálne, je to skôr perla v morskej lastúre schovaná hlboko, hlboko pod vrstvami zoznamkových profilov, teda slušne a v pokoji odpisujete na stodvadsiatuštvrtú otázku o tom, či máte deti.

Potom nasleduje ďalší level, tu pritvrdíme.

Máš foto celej postavy? Chceš vzťah, alebo len niečo šteklivé? Chceš vyskúšať niečo nové? Slušne a v pokoji, už s povzdychom, odpisujete na stodvadsiatuštvrtú otázku, čo tu robí taká milá baba takto večer a kde je ( kde má) problém.

Blížime sa do odvážnej kategórie. Sexting.

Máš to rada odzadu? S ďalšou babou? Vadila by ti trojka? Potýraš ma? Máš foto hore bez, dole bez, aké veľké máš prsia, aký veľký máš zadok, chceš vidieť môj zadok? Vymazávam.

Samostatný level sú muži posielajúci obnažené údy a časti tela bez varovania, bez pozdravu, bez zábran. Ak nereagujete na výzvy aby ste takisto posielali, ste chudera, frigidná a namyslená krava, slniečkárska intelektuálka a bodaj by vás už nikto nikdy nepr…nepobozkal, prípadne bodaj by vás poriadne niekto konečne…, lebo presne to potrebujete.

Moja obľúbená kapitola sú mudrovači. Pozrú si vaše foto, prečítajú info v profile a zrazu vyštudovali filozofickú fakultu a majú diplom aj z psychológie. Za niektoré z vyjadrení by sa nehanbil ani sám Freud, s ktorým určite dotyční chodili na pivo.

Vidím na tebe, že si dominantná ( ehm? z fotky, prosím pekne), to muži nemajú radi.

Buď: ženskejšia, jemnejšia, usmej sa, neusmievaj sa, si príliš odvážna, samostatná, odviazaná, odviaž sa, nebuď taká priama, buď priamejšia, cvičíš? Necvič, budeš vyzerať ako muži, cvič, mala by si ešte dať dole. Nemudruj toľko, to nechceme, vyjadri sa, to chceme. Laškuj so mnou, zvádzaj ma, nepreháňaj to, nechaj sa zviesť. Mlč, hovor, smej sa, kontaktuj ma, nekontaktuj ma, odpovedz hneď, neodpovedaj.  Aký máš vzťah s otcom je top otázka, za tú pripisujem najvyšší počet bodov.

Patologickí klamári a ublížené obete.

S touto kategóriou mám žiaľ veľa skúseností. Prepracovaný systém vzorcov aplikovateľných na rôzne typy žien, sofistikovaná sieť adorantiek, večne hľadajúci nové obete, pripisujúci si čiarky do pomyselného diárika úspešných lovov, promiskuitný tak, že už musí loviť mimo bratislavský kraj, tu už ho poznajú. Alebo radšej nežný a s plačom na krajíčku, lebo mu celý svet ubližuje? Budete radšej matkou, vychovávateľkou, alebo utešiteľkou?

Ženatí. A s frajerkami.

Čo už sa na toto dá povedať. Aj by som vedela, ale toľko vody ešte nepretieklo v Dunaji, koľko materiálu by som mala k tejto téme. A nemám to riešiť, napísal mi jeden z nich, ich vec. Tak teda neriešim.

Zoznamkové prezývky.

Nuž, akú šancu má nick: žalúdočnývred, urobmesito, najsexyanajvacsi, killer, samotar, sklamany, atd?

Fotky a profily nie úplne zodpovedajúce realite

Sem patria najčastejšie skreslené informácie o veku a rodinnom statuse, ale aj foto stojí za zváženie. Nie vždy sa spoľahnite na to, že foto a realita sú totožné. Omyl. Fotky zo strednej školy spred dvadsiatych rokov, fotky rozmazané, prípadne v rúšku. Najvyšší level sú fotky iných ľudí, vydávané za svoje, alebo fotky upravene fotofiltrami. Veľmi, veľmi zlatučké sú foto s rodinou, partnerkou, bývalou či súčasnou, alebo albumy bývalých frajeriek zoradené abecedne. Veď, nech je vidno aký som kanec.

Tí, čo chcú len kamarátky.

Ale vyspať sa spolu môžete. Ísť do kina, alebo na večeru nie, to nie, to je predsa…príliš. Áno, už tomu pomaly začínam rozumieť.

Ale nezúfajte, priatelia. ( Túto fázu som našťastie preskočila, ale tak nikdy nehovor hop, že áno).

Online zoznamovanie je moderná a rýchla platforma, šetrí čas, energiu a v konečnom dôsledku aj ilúzie. Funguje spoľahlivo, ako zdroj zábavy. Čím skôr pochopíme, že aj keď je 21. storočie, ešte stále po uliciach chodia ľudia z mäsa a kostí, ľudia spolu ešte stále vedia hovoriť aj osobne a debatovať o nesmrteľnosti chrústa inak ako cez chat, tým sa nám bude ľahšie dýchať. Ešte stále som sa nezbavila pocitu, že toho pravého môžete stretnúť v obchode, na trhu, len tak na ulici, alebo čo ja viem…u zubára.

 A že muži a ženy môžu byť len kamaráti, môžu si odovzdať presne to, čo potrebujú, len musia spolu hovoriť. Na konci každého kontaktu nemusí byť svadba, ani nekonečný romantický príbeh z červenej knižnice a aj tak to môže byť príjemné.

Viem si predstaviť, že to takto nejako funguje aj opačne, že ženy takisto rady prikrášlia realitu, že v snahe nebyť samé, častokrát robia zúfalé veci. Ale tak.. fakt si chceme klamať ako na základke?

A pozitívna hviezdička na záver!

Stretla som tu aj takého, aký sa mi páči. Milého, vtipného, pekného a rozumného. Boli sme na večeri, krásne voňal. Poslal mi potom kvety. Nevyšlo to, ale tak je to aj v živote. Nikde nie je napísané, že sa nebudete míňať, aj keď je záujem z oboch strán. V tomto veku už treba zosúladiť viac, než len chémiu. Minimálne som sa naučila, čo/koho nechcem. Že niekedy je dobré sledovať viac seba, svoje pohnútky a v pokoji si so sebou pokecať, veď už sa poznáme nejaký ten piatok.  Možno sa dozviete prečo niečomu venujete toľko energie a možno vás odpoveď prekvapí.

Alebo niekedy môžete len tak…neriešiť.

Nora Remiarová

Autorka je blogerka

Rozhovor, ako si našla naša čitateľka partnera cez zoznamku a sú spolu už niekoľko rokov…

Ako si nájsť partnera cez zoznamku? (Podcast)

Keď si nájdete partnera, možno budete hľadať spôsob, ako otehotnieť…

Ako otehotnieť prirodzenou cestou a kde je problém epidémie neplodnosti?

Mohlo by vás zaujímať