My ženy chceme mať všetko pod kontrolou. Mať plán B aj C, D,… A občas preháňame.

Ako si správne vybrať kabelku Silvia GrecovaKabelkový skríning alebo ako si správne vybrať kabelku…

Ženy boli odjakživa považované za krehkejšie stvorenia a svoje bohatstvo si  schovávali pod nariasenými sukňami.

Nieee.

Reč bude o kabelkách.

Kedysi dávno mali dámy pod sukňami vrecká, ktoré boli vlastne predchodcami kabeliek.

Možno sa vám to bude zdať na prvý pohľad povrchná téma.  Ale na pohľad druhý, to bude hĺbkové nahliadnutie do ženskej duše. Neverili by ste, čo vám všetko môže prezradiť kabelka.

Vysypať obsah dámskej kabelky je ako nazrieť do duše jej majiteľky, je to taký osobnostný skríning. Niekedy je to totálny chaos a bordel. V niektorých je dokonalá organizácia a harmónia. Väčšinou nám ale ukazujú, ako strašne chceme byť dokonalé, vždy pripravené a predvídavé.

Je to obraz nás žien. Vždy chceme mať všetko pod kontrolou, mať plán B aj C, D,…

My ženy chceme vždy všetko robiť na 120 %. A občas preháňame.

Asi je to tým genetickým kódom z čias udržiavania ohňa v jaskyni. Urobiť všetko preto, aby nevyhasol. Postarať sa.

V hlave máme tú červenú kontrolku s nápisom „Keby niečo“.

A so zvyšujúcim sa vekom rastie aj veľkosť kabelky.

Peňaženka, kľúče, mobil, nabíjačka, doklady, 2 perá, zhluk papierov, diár, náhradné okuliare na diaľku, okuliare na čítanie.

Tabletky na migrénu, tabletky na lepšie trávenie, tabletky proti hnačke, zápche, tabletky na kĺby, aby som skákala ako terénna koza (kamzík) , dáždnik keby náhodou pršalo (ďakujem za vyrábanie odľahčených dáždnikov). Náhradné pančuchy, ihlu a niť, vreckovky, vlhčené utierky, lepiacu pásku (nosím ju odkedy sa mi odlepila celá podrážka na topánke).

Fľaša s vodou, niečo pod zub, keby náhodou nastala apokalypsa a koniec sveta a uviazli by sme v krajine temnoty, zrkadielko, hrebeň, nejaká tá kozmetika (s pribúdajúcim vekom je jej viac), corega tabs, keby náhodou zuby nedržali, nejaký sveter, keby sa náhodou ochladilo…….

Väčšina mužov nepotrebuje kabelky, majú predsa vrecká.

Ale pozor dámy, keď zrazu z ničoho nič vznikne nejaká potreba, obracajú sa na nás a naše kabelky, či už niečo z nej potrebujú alebo si jednoducho potrebujú uvoľniť vrecká.

Poznáte to, keď vaša drahá polovička povie: „Škoda, že sme nezobrali…..“. A vy s úsmevom vyberiete „to, čo sme nezobrali“ z kabelky.

A takto jednoducho sa z dámskej kabelky stáva transformer. Sám veľký Optimus Prime. A pretransformuje sa do tzv. rodinnej kabelky, ktorá v núdzi zabezpečí potreby partnera, detí, psa, mačky a iných členov domácnosti.

Transformuje sa na čokoľvek.

Napríklad, kabelka nám môže dokonca zachrániť život, či už potrebujeme leukoplast, niekto umiera smädom, hladom, mrazom alebo nám pomôže omráčiť náhodného útočníka na ulici. To sa vážne stalo. Videla som to na vlastné oči. Hneď som si predstavovala titulok v bulvárnom plátku: „Žena spacifikovala neznámeho útočníka kabelkou.“

Myslím, že moja kabelka je vo váhovej kategórii, že by som možno na ňu mala mať aj nejakú alternatívu zbrojného pasu, a chudákovi úchylákovi v parku by som ňou mohla spôsobiť prinajlepšom trvalé následky. To by bol titulok: „Útočník hospitalizovaný v ťažkom stave po údere kabelkou. Zatiaľ sa neprebral z kómy.“

Sú ale aj chvíle, kedy nás kabelky môžu zradiť.

Najväčším problémom dámskych kabeliek je potreba ich striedania. Sklamanie nastane, keď zistíme že sme si vstupnú kartičku do budovy zabudli v zadnom vrecku tej včerajšej červenej kabelky.

Samozrejme, že riešením by bolo mať len jednu kabelku. Ale ako sa ubrániť útokom módnych dizajnérov, reklám a pascí v nákupných centrách.

Veď posúďte sami, už nestačí obyčajná kabelka, taká, akú každých 5 rokov dostávala moja mama od otca na Vianoce. Za 5 rokov sa jej totiž tá prvá rozpadla.

Ako si správne vybrať kabelku? 

Máme tu Athletic bag, Backpack bag, Box bag, Bucket bag, Clutch, Crossbody, Duffel bag, Envelope, Fold over clutch, Half Moon bag, Hobo bag, Messenger bag, Minaudiere bag, Muff bag, Saddle bag, Satchel bag, Shopper bag, Schwager bag, Tote bag, Wristlet.

Tak čo poznáte ich? Nebojte sa, ani ja nie.

Moje ponímanie kabelky sa obmedzuje na koženú alebo koženkovú, veľkú alebo malú, kúpenú u Číňana, v Poľsku na trhoch alebo v normálnom obchode v 70%- nom výpredaji. A nepýtajte sa ma na značky, tam som stratená. Moje kabelky sú skôr úžitkové ako okrasné.

Tak, či onak, odkedy sme odložili školské tašky a batohy, kabelky sú našou každodennou súčasťou. Sme bez nich priam nahé. Sú našou oporou, vždy pomôžu, keď je treba.

Ale nemusíme byť vždy také dokonalé a pripravené na všetko. Vypnúť všetky kontrolky a nechať sa uniesť tou „bezkabelkovou“ ľahkosťou bytia môže byť občerstvujúce a zábavné.

Občas nezaškodí vyjsť si len tak naľahko s kľúčom na krku a prázdnymi vreckami.

Možno, keby niečo, zachráni nás nejaký fešný „MacGyver“ s brašnou na pleci s plánom B.

A to predsa  nie je na zahodenie, čo myslíte?

Silvia Grecová

Potrebujete si oddýchnuť a stretnúť sa s fajn ženami? Pridajte sa. Posledné 2 miesta voľné!

SooGooD – víkendovka pre vaše telo a myseľ vo Wellnes hoteli Kontakt

Mohlo by vás zaujímať