Ako si podporiť imunitu a zvládnuť aj ďalšie vlny Covid-19? Začnite teraz…

Ako si vybudovať imunitu počas koronyNapriek tomu, že ľudia sú rozdelení do dvoch táborov pri téme korony, obe hovoria o tom istom – o prevencii.

Jedna skupina si pod pojmom prevencia predstavuje izoláciu od ostatných, aj ich bacilov a vírusov, druhá skupina nerieši až tak veľmi fóbie prvej skupiny a dobrovoľne, s ohľadom na prvú skupinu alebo pod taktovkou príkazov a zákazov, ide ďalej.

Prvú skupinu desia ľudia druhej skupiny, tiež všetci ostatní a všetko ostatné.

Druhú skupinu desí predstava o tom, čo bude, ak nebudú môcť naďalej praktizovať prevenciu.

Čo považuje za prevenciu druhá skupina?

Predsa pohyb, možnosť dýchať niečo iné, ako vlastný vydýchaný vzduch s vysokou koncentráciou vlastných bacilov uskladnených v rúšku. Vedia, že izolácia od ostatných pre nich z dlhodobého hľadiska znamená obrovskú stratu priebežného budovania imunity, nakoľko ich organizmus nie je trénovaný bojovať priebežne s inými vírusmi a bacilmi.

Vedia, že ak nemôžu byť pravidelne v pohybe, tak po prestávke je začiatok veľmi ťažký. Vedia, že začať bolo vždy ťažké a znamenalo to nápor na telo, svalovicu a iné. Zachraňovali ich hormóny šťastia po tréningoch.

Ale, ak zlenivie naša obranyschopnosť kvôli „jednostrannej strave“ v podobe obmedzeného množstva cudzích „invazistov“, tak neskôr sa nedostavia endorfíny šťastia.

Dostaví sa iba vyčerpanosť, choroby a depresie z nemohúcnosti.

Viem, je ťažké uvedomiť si, že za imunitu sme si zodpovední, že je potrebný aktívny prístup k zdraviu a nie sa pre každý prípad preventívne „zasadrovať“, aby sme si niečo nezlomili.

Viem, pre ľudí, ktorí okrem predsavzatí na začiatku roka a všetkých tých „od zajtra, od pondelka, od ďalšieho mesiaca“, nerobia nič pre svoje zdravie, lebo aktívny prístup k prevencii je náročný na pohyb, čas a peňaženku.

Viem, že je ľahšie nezačať napĺňať predsavzatia, že z cudzieho krv netečie a ľahšie sa vysáva zdravotníctvo z peňazí.

Viem, že čas pred obrazovkou umožňuje rýchlejšie vidieť všetky krásy sveta, než ísť na túru.

Viem, že aj všetci ostatní vedia a nepíšem nič nové.

Viem, že môj text je pre niekoho nečitateľný.

Viem, že nechcem byť tvorcom ďalších konšpirácií, ale viem, že pochybujem o dobrom úmysle v pozadí celej tej šaškárne…

Deti majú cez vyučovanie povinne rúška – sedia od seba a musia byť ticho, ak sa učiteľka nepýta. Cez prestávky rúška nemajú, sú pri sebe, rôzne sa miešajú a rozprávajú.

Keď sa netestuje, takmer nik nevie, že mu niečo je.

Ak aj áno, je to malé percento (ak nie promile) ľudí. Vzhľadom k tomu, že na rýchlotestoch je obrovská nepresnosť a hlavne ľahká manipulovateľnosť, som nedôverčivý aj tomu, že testy sa naozaj robia. Jasné, vzorky sa zoberú. A potom? Potom sa to nejako urobí. Prečo som nedôverčivý? Neverím politikom a neverím tým, ktorí profitujú na aktuálnej situácii.

Čo ma viedlo k napísaniu textu?

Ľudská lenivosť a ochota prenechávať zodpovednosť za svoje zdravie na druhých.

Imunita sa posilňuje – vnímate to slovo? Posilniť sa nedá nič bez toho, aby sa to nezatažovalo.

Chceš silné telo? Posilni ho!

Chceš tvorivú myseľ? Trénuj/stimuluj/posilňuj ju!

Chceš čokoľvek urobiť lepšie? Rob to opakovane!

Dokonca, ak aj chceme byť odolní voči jedu škorpióna, treba sa jedom postupne dávkovať. Prečo by to malo byť teraz inak? Veď aj vakcíny väčšinou fungujú tak, že sa vírus umelo nasadí (toto posledné netvrdím – iba som to od toľkých lekárov už počul, že na tom niečo asi bude).

Tak a teraz, ak nič nerobíte, začnite a pokračujte, lebo inak ste aj tak na tenkom ľade.

A kto sa o seba stará – pozdravujem a teším sa z vás.

Martin Vacho

Korektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Šetria iba chudobní? A viete, čo by si ľudia, ktorí zarábajú naozaj veľa nikdy nekúpili?

Mohlo by vás zaujímať