fbpx
Ako si kúpiť letenku za dobrú cenu

Ako si kúpiť letenku za dobrú cenu

Sú dve možnosti – kúpite letenky (prípadne celý zájazd) cez cestovnú agentúru alebo si poradíte sami. Ak ste za prvú možnosť, môžete prestať čítať, ak máte radi adrenalín, pokračujte!

Ako si kúpiť letenku za dobrú cenu

Ono je to fakt niekedy poriadny adrenalín zaobstarať si výlet po vlastnej osi. Priznám sa, ja to mám veľmi rada. Lebo takto môj výlet trvá oveľa dlhšie a začína skôr, ako sa začnem baliť. Tak poďme na to.

Poviem vám, ako to robím ja.

Nepasujem sa za žiadneho experta či „travel hackera”, len sa snažím cestovať čo najvýhodnejšie. Dnes začnem tým, ako si vyhľadať letenku.

Niekedy viem kam chcem ísť a je mi vlastne jedno kedy. Inokedy zas viem, že v určitom termíne chcem niekam ísť, a nemám presne určené kam. A potom je možnosť, že viem kam a dokonca aj to, kedy chcem ísť. Na všetky tri možnosti používam primárne Skyscanner (https://www.skyscanner.net alebo nájdete aj appku).

Je veľa iných aplikácií, ale ja som si vybrala túto. Pokrýva všetky možnosti popísané o pár riadkov vyššie a samozrejme, aj čosi navyše. Ponúkne vám výlety v blízkej budúcnosti, môžete vyhľadávať lety kedykoľvek a kdekoľvek, jednosmerné, spiatočné či multicity (lety do viacerých miest).

Ako si kúpiť letenku za dobrú cenu

Aplikácia je to veľmi jednoduchá, a ak neviete cudzie jazyky, tak nevadí. Komunikuje aj po slovensky. Takže aj tí menej jazykovo zdatní si s ňou poradia a zistia, ako si kúpiť letenku za dobrú cenu. Pozor, je to len vyhľadávač, letenky si kupujete priamo u leteckej spoločnosti.

A ak by vám appka aj ponúkla predaj cez nejakého sprostredkovateľa (teda nie priamo leteckú spoločnosť), odporúčam ignorovať to a ísť priamo na stránku leteckej spoločnosti (v aplikácii vidíte jej názov) a kúpiť letenku priamo tam. Nedajte sa nalákať na letenku, ktorá je možno o pár EUR lacnejšia, pretože častokrát je komunikácia s týmito sprostredkovateľmi komplikovaná.

Možno sa medzi vami nájdu aj takí, čo zlú skúsenosť nemajú, ale ja to radšej neriskujem. Tých pár EUR mi za to nestojí. Na nete nájdete mnoho zlých recenzií.

Na Skyscanneri máte aj možnosť nastaviť si notifikácie na zmenu ceny letenky.

Tak som si nedávno vyhľadávala letenky do Londýna – vedela som kedy tam chcem ísť a len som striehla na akceptovateľnú cenu. Notifikácia prišla a ja som letenku kúpila (aj keď som ju neskôr stornovala, ale o tom neskôr )

Takže moja prvá rada znie – nainštalujte si Scyscanner (pokiaľ ho ešte nemáte) a popozerajte, aké možnosti vám ponúka.
Ak máte akékoľvek otázky alebo sa chcete podeliť so svojimi skúsenosťami, píšte!

Ja si tiež veľmi rada nechám poradiť alebo sa inšpirovať.

Lucia Lulu Krutá – alias – Lulu z Honolulu

Mohlo by vás zaujímať

ZMENA TERMÍNU Víkendový Reštart Tela a Mysle | Wellness Hotel Kontakt

No a tento tip pre nás Lucia pripravila pred rokom. A ide zase február…: – )

Lucia Lulu Krutá: Madrid je nádherný aj vo februári

Mohlo by vás zaujímať