Nemci začali šetriť. Menej nakupujú, obmedzujú návštevy v reštauráciách. Inflácie sa nebojí len 10% Nemcov…

Ako šetriťAko šetriť a prežiť infláciu? Nemci menej nakupujú, obmedzujú návštevy v reštauráciách. Inflácie sa nebojí len 10% Nemcov…

Šetrenie sa stalo novým trendom. Nielen na Slovensku. Zmeny pociťujú aj v Nemecku. Ako šetriť a prežiť infláciu?  Dramaticky rastúce ceny spôsobujú, že si ľudia v Nemecku uťahujú opasky a menia svoje spotrebiteľské návyky viacerými spôsobmi. Ukázali to výsledky prieskumu spoločnosti NielsenIQ. TASR prevzala správu z DPA.

Podľa ankety, na ktorej sa zúčastnilo vyše 10.000 ľudí, viac ako polovica opýtaných (52 %) nakupuje iba produkty, ktoré skutočne potrebujú.

Približne 44 % respondentov uviedlo, že už nemíňajú „za zábavu alebo luxusný tovar„, 31 % sa pokúša obmedziť návštevy reštaurácií a namiesto toho jedia doma a zhruba 30 % opýtaných súhlasilo s výrokom „nakupujem menej„.

Stratégie šetrenia…

Ľudia využívajú aj mnoho iných stratégií šetrenia. Viac porovnávajú ceny, venujú väčšiu pozornosť špeciálnym ponukám, prechádzajú na lacnejšie produkty, ako sú vlastné značky reťazcov, alebo častejšie nakupujú v diskontoch,“ povedal odborník spoločnosti NielsenIQ Lothar Staiblin.

Zmeny návykov…

Mnohí spotrebitelia tiež menia svoje spotrebiteľské návyky, napríklad maslo nahrádzajú margarínom a minerálky vodou z vodovodu.

Podľa prieskumu sa inflácie vôbec neobáva len asi 10 % populácie. Ide najmä o ľudí s vysokými príjmami.

Zdroj: TASR

Ako šetriť a prežiť infláciu?

Chcete sa naučiť šetriť? Alebo chcete k šetreniu učiť svojich priateľov? Kniha Kam miznú vaše paniaze vás naučí, ako šetriť. Kniha síce vznikla na začiatku roku 2020, ale obsahuje zaujímavé rady a návody na zmenu návykov. Kúpiť ju môžete tu: https://www.budeakonebolo.sk/kam-miznu-vase-peniaze/

kam miznu vase peniaze

 

Mohlo by vás zaujímať