Chudnutie do plaviek? Nedostala som do vienka správne fungujúce telo, ale ono ma donútilo robiť na sebe… 

Ako schudnúť do plaviek - návodAko schudnúť do plaviek?

Leto nám už zaklopalo na dvere, my sme otvorili a niektorí sme aj s hrôzou tie dvere pred letom zavreli. Hlavne my, ženy. Lebo však sme zas neschudli do plaviek. Srandisti sa nechali počuť, že načo my ženské stále chudneme do plaviek, však si máme kúpiť väčšie a je po probléme. Zdanlivo áno, ale povedzte to ženám, ktoré od dávnoveku (odvtedy, ako sa uvideli na hladine jazera) neustále riešia svoje proporcie. A otázku, ako schudnúť do plaviek…

A tu máme dva pohľady. 

Pohľad do zrkadla, ktorá naberie odvahu, tak aj pohľad na váhu, a pohľad na svoj zdravotný stav.

Pretože si tu nebudeme mazať medovými prútikmi popod nos, že keď niekomu hmotnosť atakuje krásnych guľatých 100 kilogramov, že to telo je s tým stotožnené a jasá, ako sa skvele cíti a funguje.

Všade na nás vyskakujú články, že sa máme cítiť sebavedomo a ísť si svoje napriek tomu, že naše telo nie je ideálne.

Čistý súhlas. Choďte za radovánkami leta, okúpte sa, slňte sa, tešte sa z leta, aj keď ste si museli kúpiť väčšie plavky. Proste, otvorte dvere letu a pozvite ho k sebe. Bez výčitiek.

Treba si užívať život hneď teraz v tomto okamihu. Nie v septembri si búchať hlavu o opaľovací krém, ktorí ste si kúpili na jar v dobrej viere, že tento rok to dáte, a potom ostal doma zavretý aj s vami.

Kašlite na druhých, oni si síce  budú myslieť svoje, ale veď z vás neubudne. Inak, to by bolo super s každým pohľadom 10 deko tuku dole, že? To by ste tých pár pohľadov zniesli, že? A s akou radosťou by ste svoje telo vystavili pohľadom, veď za chvíľu by ste dosiahli svoju vysnívanú postavu.

Tak si to takto vsugerujte, že s každým pohľadom chudnete a užite si deň na kúpalisku, v aquáči, pri jazere, pri mori, kdekoľvek.

A nezabúdajte, že tí, ktorí práve na vás pozerajú, sami seba museli presvedčiť, že aj oni môžu vystaviť svoje telo.

Dobre sú si vedomí, že tiež majú nejaké kilo navyše, že sú bieli ako smrtka, ale opálilo im akurát len ruky a vyzerajú ako debili, že majú veľké znamienko na chrbte či na pupku, alebo sú takí chudí, že nadaný hudobník by si rád zahral na ich rebrách… A tisíc iných výhovoriek, ale vykašľali sa na to a užívajú si vodu, slnko a majú radosť zo života.

Nech hodí kameňom ten, čo je dokonalý. Verte, že by vzduchom neletel ani jeden kameň. Vrhli by ho iba tí, ktorí si to o sebe myslia, ale dokonalý skutočne nie je nikto.

Ale ak by sme vyhlásili výzvu hoďte kameňom tí, ktorí chcete skoncovať s mindrákmi a užívať si život, tak by sme tu mali meteorický roj.

Kde ale nájsť tú chuť urobiť niečo so sebou a vytrvalo si ísť za svojou predstavou, že aj my budeme raz so sebou spokojní a naše telo sa nám odmení správnym fungovaním?

My, ženy, to máme kúštik jednoduchšie, my máme tendenciu sa zgrupovať, diskutovať a podporovať sa.

Ja osobne som vo viacerých skupinách, kde sú aj muži, ale vyzdvihujem zvlášť dve, kde vládne len porozumenie, láskavosť a podpora, a tie sú určené len ženám.

A v nich je cieľ dosiahnuť v prvom rade zdravie a s ním ruka v ruke ide správny index telesnej hmotnosti.

Ja sa zdraviu a formovaniu postavy venujem už dlhých tridsať rokov.

Táto dlhá cesta sa mi kľukatí životom, má rôzne odbočky a celý život sa v tejto oblasti vzdelávam. A napriek tomu si nedovolím o sebe tvrdiť, že som odborník. Nie som. Lebo, keď sa spýtate desiatich odborníkov, ako oni vidia zdravie a možnosti schudnúť, každý to bude vidieť inak.

Ja mám len vyšliapanú svoju cestičku, svoju skúsenosť. Aj ja robím sem-tam chyby pri hľadaní odpovedí. A nie vždy sa mi ich aj dostane. Niektoré sú stále zahalené tajomstvom, pretože ani moderná veda stále nevie všetko.

Preto rada spájam bylinky s vedou. Výsledky sú úžasné, neraz som sama zaskočená nádherným výsledkom u svojich najbližších. To je pre mňa tá najväčšia odmena, že to stálo za tú námahu.

Keď som bola mladá a vyhlásila, že sa idem zdravo stravovať, tak moje okolie to prijalo všelijako.

Neskôr boli aj nejaké komplimenty, ako dobre vyzerám. Pri niektorých som mala chuť im pripomenúť, či sú si vedomí, že ešte nedávno sa zo mňa smiali, či som sa zbláznila, že to nefunguje a oni si budú stále jesť, piť to svoje a nechajú si aj svoje zdravotné problémy.

Ale viete čo? Po tých desaťročiach mám obrovskú satisfakciu v podobe údivu, keď ľuďom poviem svoj vek. Nemám s tým problém ho prezradiť, sú situácie, keď ho musím povedať. A posledné roky skoro každý reaguje, kde by som toľko rokov vzala.

Ale najväčšia satisfakcia pre mňa je, že neužívam žiadne lieky. Niežeby ma choroby obchádzali, to vôbec nie, práve preto som s tým už pred rokmi začala niečo robiť.

Nedostala som do vienka správne fungujúce telo, práve ono ma donútilo niečo so sebou robiť. 

Moje najlepšie životné rozhodnutie. Neraz počúvam ľudí, ako ich trápi to a ono. Ja viem odpoveď, prečo je to tak. A dokonca neraz viem, ako im pomôcť. Ale väčšinou už čuším.

Ľudia nie sú ochotní nič zmeniť.

Tak pomáham len sebe a svojim najbližším. Tiež to občas ide ťažko, lebo sú niekedy tvrdohlaví a neveria mi. Neraz mi mama vraví, že už končí s mojou „liečbou“. Vtedy tvrdohlavo trvám na tom, že nič iné jej neostáva. Našťastie si vždy dá povedať. A ja mám stále mamu, ktorá je schopná žiť sama napriek jej desivým diagnózam.

A to je pre mňa tá najväčšia odmena.

Koho niečo trápi, nech počúva svoje telo a hľadá odpovede. Kto ich nenájde, môže sa obrátiť na mňa. Určite ich spoločne nájdeme.

A napodiv zadarmo.

Magdaléna Ruttkayová

Ak máte záujem nahliadnuť do môjho blogu, je to ľahké. Použite najznámejšiu sociálnu sieť. Tam ma hravo podľa mena nájdete. A potom mi stačí napísať správu a ja vám pošlem link.

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Maroš Molnár vie o téme ako schudnúť do plaviek tiež svoje..

Ak ste rozhovor nevideli, dajte si ho teraz…

Mohlo by vás zaujímať