Ako schudnúť a udržať si váhu? Pravidla Cica nežer sa nedržte. Chudnutie začína v hlave…

Ako schudnúť a udržať si váhu? Pravidla Cica nežer sa nedržte…

Ak začnete v Google písať slovo ako a pridáte po medzere písmenká sch, tak sa vám „samo doplní“ niekoľko vyhľadávaných fráz, ktoré začínajú takto: Ako schudnúť

  • Ako schudnúť z brucha
  • Ako schudnúť zo stehien
  • Ako schudnúť z tváre

ale aj

  • schudnutie za týždeň
  • schudnutie z bokov
  • či schudnutie 5 kíl…

Návody a riešenia bývajú – najmä v januári – jednoznačné. Odpoveďou je niekoľko typov diét alebo kúpa permanentky do posilňovne či na online cvičenia, aby nás to držalo v správnom nastavení. Ale dokedy?

Odpovedzte si na tieto otázky…

  • bude to udržateľné?
  • budem vedieť takto nastavenú stravu a pohyb dodržiavať raz a navždy?

Ak je odpoveďou iba vaše dúfanie, že sa o to pokúsite, vedzte, že už teraz to je zbytočné.

Žiadna diéta sa nedá držať dlhodobo. A tiež ani plán, kde sa s cvičením preháňa pod heslom: Ak nevládzeš, tak pridaj… Dôležitá je tzv. udržateľnosť a aj zámer, prečo sa do toho púšťate. Dôležité je zodpovedať si základné otázky – ak priberáte dookola a dookola sa snažíte schudnúť a váhu si udržať, problém môže byť inde. Každé chudnutie totižto začína v hlave.

V rozhovore s koučkou Nelou SULLENS sa dozviete kompletný návod na to, ako môže byť váš problém raz a navždy vyriešený.

Zamerali sme sa na emočné jedenie a aj na to, čo nám spúšťa naše programy v hlave. Často sú to nastavenia z detstva či dospievania. Pozývame vás sledovať…

Nela  Sullens je certifikovaná osobná trénerka a odborníčka na fitness a výživu. Už niekoľko rokov sprevádza ľudí na ceste ich osobnej premeny, ktorá im zabezpečí viditeľné výsledky a zmenu životného štýlu. Pôsobila najmä v zahraničí a pracovala s desiatkami mužov a žien z rôznych oblastí. Pomohla im, aby sa postupnou zmenou návykov prepracovali k telu, s ktorým sú spokojní. Ich telo je nielen pohľadnejšie, ale hlavne funkčné. Vďaka zdravým návykom zvýšili produktivitu a prestíž vo svojej profesii, ale aj harmóniu v osobnom živote.

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať