Trvalo to tri roky, ale som tu, o pár kíl ľahšia, s krásnou pleťou a ešte k tomu pribudli pozitívne vedľajšie efekty

Ako sa zbaviť migrény bez liekovTrvalo to tri roky, ale som tu, o pár kíl ľahšia, s krásnou pleťou a ešte k tomu pribudli pozitívne vedľajšie efekty

Ak od liečivých rastlín očakávate efekt ružovej tabletky, pokojne na ne zabudnite a vráťte sa späť do lekárne obnoviť zákaznícku kartičku a pokračujte v zbieraní bonusových bodov.

Zvykli sme si všetko merať a skúmať vo veľkých laboratóriách, ideálne amerického pôvodu. Pokiaľ daný medikament nemá rozbor na mikromolekuly s výpočtom pozitívnych účinkov a kvalitnú reklamu na všetkých sociálnych sieťach, v tom najlepšom prípade v súkromných televíziách počas prime time, ani oň nezavadíme.

V zásade sme v danej problematike rozdelení na dve základné skupiny.

Prvou, majoritnou, sú tradiční odporcovia všetkého prírodného a vyznávači tabletkových foriem vitamínov a prvej pomoci do pätnásť minút.

Títo o informácie o prírodných cestách zdravia ani len nezavadia, v horšom prípade si čo to prečítajú a zahejtujú si, prípadne hodia posmešný komentár.

Druhou skupinou ľudí sú zas tradiční vyznávači všetkého prírodného – strava, životný štýl, liečba.

A v každej tejto skupine zas nájdete ľudí s rôznou úrovňou a intenzitou presvedčenia.

Pravda je niekde uprostred…

Myslím, že žiadny extrém nie je dobrý a zároveň každý človek má jedinečný organizmus, náturu a zmýšľanie. Zmýšľanie. Jedno, čo sa tu masívne vytráca, je sedliacky rozum. Naučili sme sa čítať (letáky a reklamné blogy) a zabudli sme pozorovať, skúšať a vytvárať si vlastný názor.

Ako sa zbaviť migrény bez liekov?

Viete, čo robím ja, keď dostanem migrénu? Nič. Žiadna tabletka, len horúca voda, prípadne kamilkový čaj alebo čaj z rimbaby ako prvá pomoc. A pokoj na lôžku. A verte mi, že je to utrpenie niekedy aj na dva dni, ktoré by som si mohla zahnať čarovným prútikom – tabletkou.

Lenže ja tam ležím a nechávam si odpykať všetky svoje hriechy – nesprávna strava, ktorá mi prekyslila organizmus, prehnané myšlienky, ktoré mi prehriali softvér, neprimerane rýchle pracovné tempo. A tam v tej posteli si sypem popol na hlavu a zastavujem sa. Na ľútosť som zabudla, je zbytočná, skôr si ponadávam a následne zase zvýšim dávky pokory do žíl.

Takto nejako prebieha u mňa proces liečenia tela. Keď náhodou dôjde na moje závislácke chute na silné presso, ktoré mi spôsobuje po pár dňoch pitia úžasnú migrénu. Tak si len spomeniem na svoje posteľné scény a je po závislosti. Chce to aj kus sebalásky.

Keby fungujem ďalej s kávou, lebo veď koľko je už testov a dokázateľných výsledkov, aká je zdraviu prospešná (ste si tým istí? Veď aký krásny biznis sa s ňou robí – určite je to všetko zamerané na zdravie ľudí, nie na peniaze?). No ktovie, kam by sa moje telesná schránka prepracovala v kombinácii káva plus tabletky?

Ale vráťme sa späť k bylinkám a liečivým rastlinám

Milujem ich. Zbierať, sušiť ich, pripravovať limonády, čaje, tinktúry, masti. Pretože mi pomáhajú. Nie, neliečia ma, ale pomáhajú mi odstraňovať príznaky mojich problémov, dávajú mi čas na to uvedomiť si, kde je problém a napraviť ho. Zmeniť pohľady na veci v živote, vyliečiť si nefunkčné vzťahy, vytvoriť si správne stravovacie návyky. A mnoho iného. Sú schopné zregenerovať oslabené orgány či boľavé končatiny. Ale liečebný proces nechávajú láskavo na mne.

Dám vám krásny príklad. Mám isté zdravotné problémy súvisiace s tráviacim systémom, „podedené“ z otcovej strany. Zopár symptómov máme spoločných a pár z nich nie, preto akože nespadáme do rovnakej diagnózy. Môj ocino na to berie dva druhy tabliet, ja som upravila jedálny lístok a kopec nielen stravovacích návykov.

Trvalo to tri roky, ale som tu, o pár kíl ľahšia, s krásnou pleťou a ešte k tomu pribudlo zopár pozitívnych vedľajších efektov navyše.

Keď som otcovi predostrela, že to ide a ako by mohol dosiahnuť želaný stav, mávol rukou a pokračuje vo svojej tabletkovej púti, lebo veď doktori vedia, čo robia a on sa nevzdá svojich obľúbených jedál, ktoré mu celý život nerobili problém, tak prečo teraz áno. OK, je to jeho voľba.

Takže, priatelia, cesta existuje, je však výsostne vo vašich nohách. Základ je vziať svoj sedliacky rozum a zodpovednosť za seba do hrsti.

Držím nám palce!

Martina Oboňová

Katarína Málková, jazyková korektorkaKorektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať…

Mohlo by vás zaujímať