fbpx
Ako sa vyhnúť následkom exekúcie

Ako sa dostať z nepríjemnej situácie a vyhnúť sa následkom exekúcie?

Život je nevyspytateľný a ani vyšší vek neznamená, že sa dočkáte pokojnej staroby. Občas sa vyskytnú momenty, v ktorých musíme hľadať náhradné riešenia a spôsoby, ako eliminovať negatívne dopady našich rozhodnutí. Ak ste sa preto vplyvom súčasnej situácie do podobného stavu dostali aj vy, máme pre vás riešenie.

Rýchle oddlženie, s ktorým budete mať minimum starostí a dočkáte sa konečne radosti.

Urobte si kompletný zoznam svojich dlhov

Nie všetci si môžu dovoliť kúpiť dom za ušetrené peniaze, pretože aj napriek vyššiemu veku nie je vždy mzda na pokrytie našich základných potrieb dostačujúca. Riešením je potom hypotéka alebo úver, pomocou ktorého si môžeme užívať komfort bez ohľadu na výšku príjmu. Pokiaľ ale našu platobnú schopnosť podceníme, prekvapí nás výška pravidelného ročného vyúčtovania nájomného a zrazu nemáme na splátky, všetko sa môže zosypať ako domček z kariet.

Ak sa dôsledkom toho zadlžíte a nestíhate si plniť svoje finančné záväzky a hrozí vám nepríjemná exekúcia, je dobré si urobiť vo všetkom najskôr poriadok. Vytvoriť kompletný zoznam dlhov, ktoré treba začať postupne splácať.

Od hypoték a pôžičiek na autá až po požičané peniaze od susedov. Mohla by to byť tabuľka (v tabuľkovom editore alebo na obyčajnom papieri), v ktorej si musíte pre každý dlh určiť nasledujúce parametre:

  • komu a za čo dlhujete;
  • koľko;
  • skutočná efektívna úroková sadzba úveru;
  • minimálna mesačná splátka;
  • plánované platby (tento stĺpec zostane spočiatku prázdny, vyplníte ho neskôr).

Stanovte si priority

Teda to, ktorý úver je najdôležitejší a najviac ohrozený. Pokúste sa dohodnúť s bankou alebo finančnou inštitúciou, od ktorej úver máte a možno to postupným splácaním zvládnete všetko vyriešiť bez komplikácií. Ak je dlhov veľa a nestíhate svojou mzdou pokryť všetky splátky ani po dohode, je čas na vyhlásenie osobného bankrotu.

Rýchle oddlženie s profesionálnou pomocou

Nebudete prvým ani posledným človekom, ktorý sa rozhodol svoju neľahkú situáciu riešiť týmto spôsobom. Dôležité predsa je, že máte záujem sa z toho dostať. A práve rýchle oddlženie je jedným z tých najlepších spôsobov.

Za pomoci profesionálov a dodržaní určitých podmienok, sa behom niekoľkých týždňov môžete dlhovej ťarchy veľmi rýchlo zbaviť a začať konečne slobodne žiť a poučiť sa z celej situácie.

„V živote nezáleží na tom, čo sa vám stane, ale na tom, čo s tým urobíte.“ Helen Fielding

-Infoservis-

Mohlo by sa vám páčiť…

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová