Ako sa udržať fit a na rovnakej váhe počas home office-u?

Ako sa udržať fit a na rovnakej váhe počas home office-u?

Téma chudnutia tu bola, je a stále bude. Kilá sa na vás neustále lepia a niekedy dvojnásobne. Viac sa o to zaujímajú ženy, ale ani pre mužov to nie je ľahostajné. Väčšinou sa tieto témy, zamerané na priberanie, vyhľadávajú po Vianociach. Teraz však máte novú situáciu. Väčšina ľudí pracuje z domu a chladnička je nebezpečne blízko.

Zdá sa, že ručička na váhe sa u niektorých z vás vychýlila na zlú stranu.

Je úplne jedno koľko kíl sa na vás nalepilo, sú pre vás záťažou. Vždy je ťažšie sa ich zbaviť, ako si ich vytvoriť.

Malý výdaj a veľký príjem, nie však finančný

Malý výdaj energie by mal predstavovať aj malý príjem jedla. Práve táto nerovnováha vám pridáva kilá. Nemôžete však hladovať. Keď chodíte do práce, musíte vždy vynaložiť aspoň menší pohyb. Teraz je však situácia iná a vy sa pohybujete väčšinou po byte.

Je vôbec možné, aby človek, ktorý nevychádza z domu nepribral? Niekto to má od prírody dané a veru sa naňho kilá nelepia. Iný zas priberie aj zo vzduchu. Naučte sa tomu čeliť a nepriberajte.

Porazte kilá rôznymi aktivitami

Ak sa aj vám podarilo zaguľatiť, nezúfajte. Nie ste v tom sami, pár kíl naviac počas pandémie získalo viac ľudí. Poviete si, že bez fitnescentra to nejde. Opak je pravdou. Sú aktivity, ktorými porazíte kilá aj bez fitka. Začnite už dnes. Ak sa chcete znovu vrátiť do formy, pozrite si pár tipov:

 • vyhraďte si na cvičenie čas, najlepšie 30 minút denne
 • nájdite si aktivitu, ktorá vás bude tešiť
 • skúste začať behať – stačí mať len dobré oblečenie a kvalitnú obuv
 • nájdite čaro v rýchlej chôdzi
 • zriaďte si domácu posilňovňu – lavičku, rotoped, kruhy na strope či hrazdu
 • vyskúšajte cvičenie na doma – nájdete platené verzie, ale aj videá zdarma.

Vyčleňte si čas aj na prehrešky

Väčšina z vás sa pravdepodobne vrhne na diéty. Je síce známe a počuli ste o tom, že nefungujú. Ale žečo ak práve u vás zaúčinkuje. Prečo to opäť neskúsiť? Chcete mať predsa výsledky rýchlo a hlavne dobré. Pamätajte, že všetko, čo si priveľmi zakazujete, vám pomáha zlyhať. Stále totiž na to myslíte. Skúste dodržiavať týchto pár bodov:

 • vyčleňte si čas aj na sladkosti, aspoň jednu malú, nie žiadnu
 • zaraďte do jedálnička viac ovocia a zeleniny
 • kupujte produkty s vlákninou,
 • do denného režimu si naplánujte nejakú pohybovú aktivitu
 • dodržiavajte pitný režim
 • nezriaďte si pracovňu v kuchyni
 • vyhraďte si čas na cvičenie
 • vyvarujte sa zlým návykom
 • skrášlite si pracovné prostredie
 • nájdite si čas na relax.
Ako sa udržať fit a na rovnakej váhe počas home office-u?
FOTO: Shutterstock

Majte pod kontrolou aj vaše emócie

Napriek menšiemu pohybu treba telu dodávať všetky potrebné živiny. Musíte sa len zamyslieť nad tým, ktoré potraviny odstránite z vášho jedálnička. Keď máte skoro nulový energetický výdaj, musíte tomu prispôsobiť aj príjem potravín.

Nejde len o dosiahnutie fyzických, ale aj emočných výsledkov. Kúpte si potraviny, ktoré vás potešia. Ovocie, biele jogurty, syrové tyčinky či ľahké snacky môžete mať stále po ruke. Všetko nájdete online v Kauflande. S takouto výbavou nebudete mať neustálu potrebu navštevovať chladničku. Emócie dostane pod kontrolu aj tým, že zvýšite vašu spokojnosť výhodným nákupom.

TIP

Ak nemáte predstavu o kalóriách jednotlivých potravín, pomôžu vám v tom aplikácie. Skúste to na začiatok s kalorickými tabuľkami.

Ako sa udržať fit a na rovnakej váhe počas home office-u? Zhrnutie

Pracujete síce z domu, ale niekedy dlhšie ako obyčajne. Takáto práca je pre mnohých úplne novou skúsenosťou. Musíte si nájsť čas a zaradiť do režimu aj nejaké pohybové aktivity. Dlhodobé sedenie spôsobuje aj zdravotné problémy spojené s bolesťami chrbta. Fyzická aktivita dokonca aj zlepšuje náladu. Najhoršie by bolo, ak by ste pracovali v pyžame. Musíte si vaše návyky udržať, lebo veľmi ľahko skĺznete na zlú koľaj. Ťažko si ich budete znovu budovať. Nezabúdajte aj na to, že ste síce doma, ale nemôžete pracovať od rána do večera.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať