fbpx

Čo robiť, aby nemala ani vaša taška vrásky

Čo robiť, aby nemala ani vaša taška vrásky

Kožená kabelka nie je dnes iba nadčasovým atribútom ženskosti. Pekne prezentované a veľmi trvanlivé a praktické tašky cez rameno predsa ocenia aj muži. Pravá koža je ušľachtilý materiál, aby však vyzeral naozaj dobre, vyžaduje si primeranú starostlivosť a rôzne kozmetické procedúry.

Čo môžete urobiť, aby bola vaša obľúbená taška cez rameno stále atraktívna a slúžila vám roky? Predstavujeme vám kompletný návod, ako dať tento doplnok v niekoľkých jednoduchých krokoch raz za čas rýchlo do poriadku.

1            Všetko musí ísť von

Aby ste akúkoľvek, nielen koženú tašku poriadne vyčistili, musíte ju najskôr vyprázdniť. Ak je v jej interiéri stále neporiadok, nie je možné vykonať všetky postupy starostlivosti. Vyberte preto všetky svoje veci a vysypte z nej odpadky. Uistite sa, že v kabelke nezostali žiadne drobnosti alebo papiere. Nezabudnite aj na vnútorné vrecká. Vyprázdnením koženej tašky ju nielen poriadne pripravíte na čistenie, ale možno získate späť aj stratené veci.

2            Vnútro tašky vyčistite ako prvé

Keď je vaša obľúbená dámska kabelka prázdna, môžete sa postarať o čistenie jej vnútra. Na odstránenie nečistôt z materiálu je najlepšie použiť vlhkú handričku. Stojí za to vopred skontrolovať, či tkaninu týmto spôsobom nepoškodíte.

Môže sa stať, že sa stretnete s problémom odstránenia odolnejších škvŕn, s ktorými si poradí len moderná Miele práčka. Niektoré nečistoty je možné odstrániť aj vatovým tampónom namočeným v alkohole. Na konci tohto kroku nechajte kabelku vyschnúť. Až keď je vnútro úplne suché, pokračujte ďalším krokom.

3            Pustite sa do vonkajšej strany

Ak chcete, aby vaša kožená taška mala „dlhý a zdravý život“, základným princípom je jej pravidelné čistenie. Urobte to vždy, keď na nej uvidíte akékoľvek znepokojujúce miesto, a nenechávajte to na neskôr – nedostatok rýchlej reakcie z vašej strany môže spôsobiť nezvratné zmeny na koži, z ktorej bola vyrobená vaša taška.

Trh je samozrejme plný rôznych čistiacich prostriedkov. Týmto spôsobom a prevenciou však môžete ušetriť nielen svoju peňaženku, ale aj životné prostredie.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať