fbpx

Pravidlá sa uvoľňujú – ako sa pripraviť na otvorenie prevádzok po Korone?

Tento týždeň vláda oznámila uvoľnovanie pravidiel. Znamená to, že mnohých čaká návrat do práce a tiež, že si budeme môcť začať nakupovať aj v ďalších prevádzkach. Preto je fajn vedieť, ako sa postarať o bezpečnosť v práci, ale aj doma, keď sa vrátime z priestorov, ktoré mohli byť kontaminované.

Možno máte predajňu alebo ste kozmetička či kaderníčka. Ako pripraviť vaše priestory tak, aby ste sa v nich cítili bezpečne vy a aj vaši klienti? Pripravili sme pre vás zoznam prostriedkov, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť bezpečné prostredie.

Na internete je viacero produktov, ktoré vám môžu vyriešiť dezinfekciu priestorov. Ide o produkty alebo služby. Vyspovedala som Petra Fuchsa, ktorý sa už roky zaoberá podnikaním v oblasti dodávok tovarov a služieb pre firmy a malé biznisy. Aktuálne zareagovali aj na situáciu s vírusom Korona.

Ako byť v bezpečí doma i v práci?

Prvou možnosťou je dezinfikovať si priestory vďaka spreju, ktorý je vysoko účinný a stačí na plochu do 100m2. Je vhodný pre malé prevádzky a viete ho použiť podľa návodu aj bez odborných znalostí. Je samozrejme vhodný aj na domáce použitie, keď si potrebujete byť istý, že máte domácnosť čistú a bez vírusov (tie si môžete priniesť napríklad z obchodu na obaloch. Najmä plasty a kartón je potrebné dezinfikovať, alebo sa ich zbaviť…).

Bioxi Luftreiniger home je dezinfekčný čistiaci prostriedok pre dezinfekciu priestorov, napríklad obývacích izieb, spální, kancelárií a podobne. Aplikuje sa rozptýlením aerosólu do vzduchu. Pre miestnosti do 75m2 stačí aplikovať 3-4 sekundy, priestor do 100m2 maximálne 5 sekúnd, približne uprostred miestnosti viac smerom k stropu. Po aplikácii  Bioxi Luftreiniger miestnosť opustíme na 20 minút, podľa možnosti miestnosť uzatvoríme. Tým je dezinfekcia ukončená. Následne môžeme použiť prípravok PRO Bioxi home pre ionizáciu vzduchu a neutralizáciu pachov, ktorý obsahuje esenciálne oleje. Po tejto aplikácii môžeme miestnosť využívať okamžite, hovorí Peter Fuchs.

 

Ďalšou účinnou zbraňou proti vírusu je gél na ruky, ktorý je dobré mať pri sebe v prípade, že sa hýbete mimo domu a kancelárie a nemáte po ruke mydlo a teplú vodu. Praktické balenie gélu na ruky zabezpečí, že budete mať istotu (účinnosť prípravku musí mať aspoň 60%alkoholu).

Vďaka obsahu alkoholu (70% ) tento gél plne reflektuje na aktuálnu potrebu 100% spoľahlivosti zaručenej dezinfekcie voči vírusom. Obsahuje aj  prísady, ako je glycerín, pantenol a extrakt z aloe vera, ktoré pomáhajú hydratovať a riadne ošetriť pokožku rúk. Gél je efektívny a ľahko roztierateľný. Rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva pocit lepkavých rúk.

ako sa pripraviť na otvorenie prevádzok po Korone 1

Ak potrebujete mať istotu 100% profesionálnej dezinfekcie, dobré je kontaktovať profesionálov, ktorí majú certifikované prípravky a aj overené postupy.

„V rámci služieb zanezpečujeme aj profesionálnu dezinfekciu novou generáciou PolyHMG,“ hovorí Peter Fuchs a pokračuje. „Viacúčelová bezchlórová dezinfekcia novej generácie PolyHMG má široké spektrum využitia aj vzhľadom na neškodnosť voči ľudským a zvieracim živočíšnym bunkám. Preto odporúčame PolyHMG dezinfekciu používať vo verejných priestoroch, verejnej doprave, gastronomických prevádzkach, v poľnohospodárstve, potravinárskom priemysle, veterine a tiež chovateľom. Samozrejmosťou sú aj fitness a wellness zariadenia ako aj zdravotnícke či už ambulancie alebo nemocničné priestory.“

Ako sa pripraviť na otvorenie prevádzok po Korone?

Každý má iné požiadavky a potreby. Je iné, ak ide o dezinfekciu výrobnej haly, a iné, ak ide o malé kaderníctvo alebo domácnosť. V prípade, že je to potrebné, radi poradíme telefonicky, prípadne mailom. Sme pripravení komunikovať nielen s firmami, ale aj s domácnosťami a pomôcť ľuďom vytvoriť bezpečné prostredie.“ Doplnil Peter Fuchs zo spoločnosti Kancelária SK .

-red-